plaatijatele küsimus

saunad, santehnika, boilerid jne
koduehitaja25
külaline

plaatijatele küsimus

Lugemata postitus Postitas koduehitaja25 »

Tere

Tellisime uude majja plaatimistöö. Plaaditud ruumid, mis asuvad ukse taga (teisel pool puitparkett) on plaaditud umbes cm madalamalt, seega pole peetud vajalikuks põranda tõstmist selle spetsiaalse "mördiseguga", muidu esik, mis läheb parketile otse edasi, on kenasti tasapinnas, hea seegi.
Asi selles, et ma poleks selle pealegi tulnud, et plaatija nii teeb. Mingit kokkulepet meiega ka muidugi polnud, samas ei esitanud ka nõuet, et need oleksid samal tasapinnal. Nüüd on ukse alla põrandaid ühendavat liistu nii raske leida, mis sellise, vabandust väljenduse eest, sigaduse normaalseks teeks.
Plaatjad, palun öelge, kas selliselt tehtud töö on professionaalne, kas nii tehaksegi, kui uks nagunii vahel on?

Nördinud majaomanik
Külaline
külaline

Re: plaatijatele küsimus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui jutuks ei tulnud töö tegijaga siis lihtsalt plaadib põranda ja valmis. Enda teadmatus, ja tegija ise vb ei osanud või ei tahtnud lisatööd teha põranda tõstmise arvelt.
Nüüd on sul erineva kõrgusega põrandad. Kui suur kõrguste vahe on?
1 cm kuni mitu ?
A.S.
külaline

Re: plaatijatele küsimus

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ma pole küll plaatija, aga alati on viisakas teha seda, mida klient tellib. Hakkad seal iseseisvalt lisatõid teostama, võid kõige paremal juhul sõimata saada või siis töörahast üldse ilma jääda, sest "nii polnud ju kokku lepitud".
 
koduehitaja25
külaline

Re: plaatijatele küsimus

Lugemata postitus Postitas koduehitaja25 »

Tere

Põranda vahe ongi umbes 1 cm. Mina kusjuures polnud otseselt tellija. Ostsime selle maja ning lasime teha "võtmed kätte" valmidusel. Plaatijat ma ise ei näinudki, maksime ainult kopsakaid summasid nende tööde eest, aga paraku see oli ainuvõimalik tee seda maja saada.
Praegu on nende ruumide vahele pandud selline ümar plastikust vaheliist, väga nõme näeb välja, lisaks sellele jääb ukselengi alla (plaaditud ruumi poolt vaadates) 1 cm ava. Ehitaja ütles, et kui me tahame, siis me võime selle silikooniga täita, kui häirib.. Tundub, et paras käkerdis tuleb niimoodi. Huvitav, kas annaks äkki kuskilt eritellimusel vaheliist tellida, mis kataks nii ukselengide aluse pinna, kui ka kuidagi ilusamini läheks kõrgemalt põrandalt üle madalamale põrandale?
A.S.
külaline

Re: plaatijatele küsimus

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Puidust liistu teeks ehk lausa suvaline tisler valmis, plastikliistuga võib veidikene keerulisem olla.
 
Külaline
külaline

Re: plaatijatele küsimus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nagu kirjutasid siis ei taha ukse alla vahet jätta nagu on ilma uksepakkudeta parketi paigaldamise puhul. Siis saad näiteks oma ukse laiuse mis see pakk seal olla võiks 73,83,93 cm paku millel on ukse rant. See külg kus on vaja alla panna, sinna liimida lisa samast materjalist ( nt tammest) riba 1 cm paksune ja paigadada.
Teise võimalus on lasta mõnel puutööga tegeleval inimesel lõigata kohe selline pakk välja nagu vaja suurema ristlõikega materjalist. Mille ära viimistleb ja ongi nagu tehase oma.
Külaline
külaline

Re: plaatijatele küsimus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Metallist, puidust ja plastist ülemineku liistud on enamikus poodides müügis.
Kasulik on mõnedest poodidest lahtiste silmadega läbi jalutada ja vaadata, et milliseid asju on olemas.
:hello:
plaatija-.-
külaline

Re: plaatijatele küsimus

Lugemata postitus Postitas plaatija-.- »

Plaadi põrand üle ja ongi kõrgus tasa:)
Ryndor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 20 Juun 2005, 18:29

Re: plaatijatele küsimus

Lugemata postitus Postitas Ryndor »

tegelikult on müüa ka tammepuust liiste. Google pildi otsingusse: eritasolista
koduehitaja25
külaline

Re: plaatijatele küsimus

Lugemata postitus Postitas koduehitaja25 »

Jaa, näen nüüd isegi, et erinevaid liistuvariante on veel ning küllap saab ukselengi alla samuti midagi monteerida, et ta enam nö õhus ei ripuks.
Praegu on paigaldatud ümar plastmassist liist, ütleme nii, et väga kole on, kuna põrandad on tammest ja väga ilusad, hindan naturaalsust. Ning kordan, et ma ise neid ei valinud, see oli puhtalt ehitaja looming need sinna panna. Küsimus on, kuidas nüüd neid plastmassist üleminekuliiste eemaldada? Kas üldse saab nii, et ma oma põrandat üldse rikkuma ei peaks. Mulle tundub, et see ümar plastmassliist võib olla paigaldatud miskiste klambritega, kuna liimida küll neid ei saaks (ainult väga peenikesed servad puudutavad põrandat).
Prill
külaline

Re: plaatijatele küsimus

Lugemata postitus Postitas Prill »

Muidu, kui see plaaditud ruum juhtub olema pesemisruum nn niiske ruum, siis lausa soovitatakse selle põrand plaatida madalamalt, et võimaliku veeõnnetuse puhul ei valguks vesi ruumist üle elamise vaid niiske madalama ruumi enda trapi kaudu välja.
Enda vannitoal oli see ehitajatele üks erinõue, et dušširuumi põrand saaks minimaalselt sentimeeter madalam, kui parketiga ülejäänud elamine.
Idee poolest saab ruumist "vanni" tekitada ka lävepakuga, mul paraku ventilatsioon liigub uste alt ja ma ei ole lävepaku fänn ka :)
onu41
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 674
Liitunud: 09 Veebr 2006, 10:54
On tänanud: 43 korda
On tänatud: 5 korda

Re: plaatijatele küsimus

Lugemata postitus Postitas onu41 »

Paned lävepaku ja asi korrektne. Nii enamjaolt tehaksegi. Mujal Põhjamaades minu andmetel ei tohigi dušširuumi teha ilma kõrgendatud lävepakuta. Kindlasti saab selle koha ilusaks.
Plaatimistööd üle Eesti. AIVERIOU@GMAIL.COM
Vasta