roheline PPR toru?

saunad, santehnika, boilerid jne
Marton
külaline

roheline PPR toru?

Lugemata postitus Postitas Marton »

Hetkel on kortermajas kunagisest ajast paigaldatud rohelised aquatherm fusiotherm stabi PPR torud. Seoses vannitoa ja wc remondiga oleks vaja neid ringi paigutada, aga kuidas neid jätkata saab? Kas kuskil on veel rohelist PPRi müügil või tohib ka halliga kokku sulatada, mida on rohkem müügil näha? Kas on oht, et need on keemiliselt veidi erinevad ja ei saavuta head kokkusulamist?
Ideaalis lõikaks ainult vana läbi, sulataks keermeliidese otsa ja kõik ülejäänud sisetorud teeks hoopis wirsboga. PPR ei ole vist väga hea valik enam arvestades alternatiive...
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: roheline PPR toru?

Lugemata postitus Postitas Expert »

See roheline sulab halliga kokku küll. Arvestada tuleb, et rohelisel on alumiiniumkiht üsna välispinna lähedal, see tähendab omakorda, et halli ühendust tuleb rohkem sulatada, et ta sinna rohelise otsa mahuks.
Seletada keeruline, kui tegema hakkad saad aru küll miks esimese korraga võib-olla õnnestuda ei taha. Võid osta mõne muhvijunni ja sellega trenni teha enne kui lõpliku ühenduse kallale lähed. Muhvijunn tühi ei maksa midagi. Või palka spets, kes kohe ära teeb nagu vaja - näiteks mina :thumbsup:

Wirsbo toru on eelmine sajand, nendega ei tee keegi tänapäeval torustikku, veel enam korterisisest :)
Miks Alupex või Henco ei sobi ?
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 517
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 12 korda

Re: roheline PPR toru?

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Tere. PPR toru on väga hea (üks odavamatest ka). Ise kavatsen oma tulevasel majal kogu torustiku nendega teha. Ei ole mingeid pess - ja tihendliitmikke, mille kestvuses ma kahtleks. Proovige ppr-ühendust lahti saada!
PS. Rohelist ppr-i müüb bauhaus.
Magnar
Marton
külaline

Re: roheline PPR toru?

Lugemata postitus Postitas Marton »

Tänud vastuste eest!

Toru margi üle siin kindlasti ma vaidlema ei hakka, ei ole ise spetsialist, aga kui seina sisse peita, siis võiks olla selline toru, mis 10-20a pärast ühenduste vahelt lekkima ei hakka, eks selliseid ole valikus erinevaid.

Expert, kas jagad oma kontakt e-posti või numbrit ka? Kui avalikult ei taha, kirjuta hybrid ät hot.ee
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: roheline PPR toru?

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Stabi torul tuleb alumiiniumkiht maha freesida. Alles siis saad kokku keevitada. Toru valikul tuleb vaadata temparatuuri ja survetaluvust. Suurem viga mida PPR juures olen tähendanud on lohakas keevitus. Kui üle kuumutad ja teed ühenduse on oht, et lükkad toru sula plasti täis. Seda eriti väikeste mõõtude korral. Olen ühes korterelamus PPR maha lõiganud, kuna oli vale toru.
Wirsbo ei ole eelmine sajand. Kui vähegi rahakott kannatab, siis minu esimene valik on Wirsbo. Wirsbo liide läheb ajaga kindlamaks, mitte kunagi halvemaks. Pole veel käinud parandamas asju, mis sai kunagi Wirsboga tehtud. Nii tarbevesi kui küte.

Toomas.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2075
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 42 korda
On tänatud: 38 korda

Re: roheline PPR toru?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Toomasega selle koha pealt täitsa nõus, et Wirsbo on üks vastupidavamaid variante turul olevast toruvalikust. Samas, kui terve ülejäänud maja on pandud PPR-iga siis pole nagu erilist mõtet paari liite pärast toru marki muutma hakata.
Torutööd Tartus 56 932 898
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: roheline PPR toru?

Lugemata postitus Postitas Expert »

Marton kirjutas:Tänud vastuste eest!

Toru margi üle siin kindlasti ma vaidlema ei hakka, ei ole ise spetsialist, aga kui seina sisse peita, siis võiks olla selline toru, mis 10-20a pärast ühenduste vahelt lekkima ei hakka, eks selliseid ole valikus erinevaid.

Expert, kas jagad oma kontakt e-posti või numbrit ka? Kui avalikult ei taha, kirjuta hybrid ät hot.ee

Kus Eesti otsas ise asud ?

Mina tegutsen Tallinnas ja Harjumaal. Esimene vaba aeg oma teenuseid pakkuda oleks peale Jaanipäeva hetke seisuga. Kisub vist pikale sul nii kaua oodata ? :hello:
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
Külaline
külaline

Re: roheline PPR toru?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

PPR on igavene stt, soojuspaisumine on meeletu, sirgelt külmalt paigaldatud torud on soojalt nagu ussid reas. :banghead:
trühvel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 23 Aug 2022, 14:35
On tänanud: 1 kord

Re: roheline PPR toru?

Lugemata postitus Postitas trühvel »

toomas kirjutas: 07 Apr 2016, 21:45 Tere.

Stabi torul tuleb alumiiniumkiht maha freesida. Alles siis saad kokku keevitada. Toru valikul tuleb vaadata temparatuuri ja survetaluvust. Suurem viga mida PPR juures olen tähendanud on lohakas keevitus. Kui üle kuumutad ja teed ühenduse on oht, et lükkad toru sula plasti täis. Seda eriti väikeste mõõtude korral. Olen ühes korterelamus PPR maha lõiganud, kuna oli vale toru.
Wirsbo ei ole eelmine sajand. Kui vähegi rahakott kannatab, siis minu esimene valik on Wirsbo. Wirsbo liide läheb ajaga kindlamaks, mitte kunagi halvemaks. Pole veel käinud parandamas asju, mis sai kunagi Wirsboga tehtud. Nii tarbevesi kui küte.

Toomas.
Keegi teab, kust vastavat tööriista leida võib?
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: roheline PPR toru?

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Mis mõõtu vaja? Midagi on. Saad ka kipsinoaga pealmise plastiku ja siis alu kihi maha kraapida.
Toomas.
trühvel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 23 Aug 2022, 14:35
On tänanud: 1 kord

Re: roheline PPR toru?

Lugemata postitus Postitas trühvel »

toomas kirjutas: 10 Okt 2023, 20:58 Tere.

Mis mõõtu vaja? Midagi on. Saad ka kipsinoaga pealmise plastiku ja siis alu kihi maha kraapida.
Toomas.
Toru on 20. Kas põhimõtteliselt on see õige asi? https://dr-sanitaartehnika.ee/toode/ppr ... o40-47204/
Ac457765
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 989
Liitunud: 16 Jaan 2021, 22:47
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 33 korda

Re: roheline PPR toru?

Lugemata postitus Postitas Ac457765 »

Ühe korra jaoks paneks pigem nö. mutriga liitmiku (just eile teises teemas oli juttu sellest) ja ei hakkaks üldse keevitamisega vaeva nägema.
Vasta