Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

saunad, santehnika, boilerid jne
XENA
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 04 Jaan 2010, 16:43
On tänanud: 4 korda

Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas XENA »

Lihtsalt mõistus otsas . :scratch: Vaja keris ära tellida ja ikka veel ei suuda otsustada.
Saun ise väikesepoolne, leiliruum umb. 5 rm2 põrandapinnaga.
Keris oleks puuküttega, teisest ruumist köetav (klaasuksega) ja roostevaba veepaagiga. Saunatamise aeg jääks paari tunni kanti - seda koos eesruumis hingeldamisega. Kasutuskordi tuleks ehk 3 -4 korda kuus.
Hetkel siis valikus http://www.visarimetall.ee/saunaahjud/ ehk siis Tamme saunaahi Mini 120 või 200 (müüb ka http://www.viruraud.ee/saunaahjud/sauna ... -mini-200/ VÕI http://skamet.ee/saunaahjud/metallkorpu ... -koetavad/ mudel P 21640.
Või hoopis http://ahjud24.ee/tooted/kerised/eelkoldega-keris/ -see viimane meeldiks ilmselgelt rahakotile enim.....
Kui kellegil nõuandeid või kogemusi antud keriste /tootjatega, siis palun lahkesti jagada nõuandeid ja võib ka välja tuua plusse/miinuseid.
Oleksin väga tänulik iga nõuande eest :)
Viimati muutis XENA, 02 Sept 2015, 10:04, muudetud 1 kord kokku.
Hello
külaline

Re: Puukerise valik-kas skamet või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas Hello »

Tere!

Mina soovitan Skameti ahju, kuna Skametil on sisseehitatud suitsukanal, ahi peab kaua vastu, roostevaba paak ei lähe roostetama. Väga kvaliteetne teine. Endal olnud juba 10 aastat, ikka korras.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Aasta kasutanud sama, teisest ruumist köetavat Skameti ahju. Enam-vähem rahul. Üks asi häirib - kuna ukse ava on sama suur, kui kolle, siis on soovitav lisada puid alles siis, kui eelmised on enam-vähem põlenud, muidu viskab suitsu sisse. Leiliruumi (~7 m2) ajab ~45 min. + 70..75 C peale, panin korstnale lisaks võrgu ja kivid ümber. Rahul.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1921
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas aero »

Rostfrei kirjutas:...Üks asi häirib - kuna ukse ava on sama suur, kui kolle, siis on soovitav lisada puid alles siis, kui eelmised on enam-vähem põlenud, muidu viskab suitsu sisse...
Mul sama häda ühe teise kerisega - ukseava liiga kõrge, ei saa suvalisel hetkel puid lisada.

Olen mõelnud, et peaks uksest sissepoole väikese lisaekraani keevitama, ukseava ülaossa, et ukseava kõrgust vähendada. See võib muidugi kaasa tuua ukseklaasi kiirema tahmamise. Ekraani mõõtu (kõrgust) peaks enne testima keevitades, mingi õhema plekiriba paari punktiga kinni.
XENA
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 04 Jaan 2010, 16:43
On tänanud: 4 korda

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas XENA »

Hetkel oleme valimas (vist) siiski seda kerist - http://ahjud24.ee/tooted/kerised/kivivorguga-keris/ , pannakse ka klaasuks ja veepaak. Skameti oma oleks küll nägusam....aga tegelikult lähme sauna siiski saunatama, mitte ilulema :) Kui vaid kinnitust saaks , et kehvake pole see meie väljavalitu küll mitte.....
Pole tõesti keegi sellist ostnud? Müüakse ka Bauhofides ja Decoras näiteks ..
Külaline
külaline

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma ei valinud kerist ilu järgi vaid selle järgi, et saunas võimalikult mõnus olla oleks - et kogu metallkesta saaks kerisekividega kinni laduda. Minu jaoks kiirgab kuum raud ebameeldivalt teravalt ja positiivseid ioone kah leiliruumi ei igatse. Leili tahan üle keskmise palju visata, seega oli vaja piisavalt palju kivimassi (ligi 200 kg). Otsusta selle järgi milline leil sulle meeldib.
XENA
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 04 Jaan 2010, 16:43
On tänanud: 4 korda

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas XENA »

See ongi see kurb lugu- et ei tea isegi millist leili soovida :(
Asi nimelt selles et veel mõned aastat tagasi ei kujutanud me ette , et hakkame endale sauna igatsema. Varem käisime mehega vanemate pool saunas..no lihtsalt pesemas. Ja paar aastat tagasi tuli järsku see saunaihalus - oma sauna soov... Mõte, et saunas saab mitte ainult " ära käia " , vaid käia niikaua kui tahad ... saun kui lõõgastumine :)
No ja nüüd me siis pusime... piiratud ressursside ja suht olematu võrdlusmomendiga ....
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Ma kahtlustan et ega see positiivne ioon kerise kivi taha kinni ei jää. Kuna kütan ahju teiselt poolt seina, avatud koridori osast, mis osalt on nähtav ka elutoast, siis klaasuks oli määrav. Kui kaua 200 kg kivi mass ka soojeneb? Mina kütan 45 min ~72-75 C peale, sõpradel on suure kivimassiga Stoveman kerised - 2-4 h kütavad. Ja kui see suur kivimass on maha jahutnud (suur jõuk saunas, käiakse teine-teise järel - hoolimata massist jahtub see maha), siis üles kiiresti enam ei küta, viskan 2 -3 halgu ning üsna ruttu on leili saada. Minul on vist 4 kasti kive koos korstna ümber oleva võrguga. Olen leiliga rahul, olen kütmise kiirusega rahul, positiivne ioon ei küsi kivist, Skameti keris on topelt seinaga, st et tegelikkuses on ruumis olev ümbrise plekk üsna jahe. Kuigi jah - kui väga külje alla pugeda, siis on kuumust tunda. Aga kuna leiliruum on piisavalt suur - 7 m2, siis ei pea kerise "seljas" elama, vaid saab rahulikult leili nautida, seda ka 5 mees saunas korral.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4211
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

XENA kirjutas:Hetkel oleme valimas (vist) siiski seda kerist - http://ahjud24.ee/tooted/kerised/kivivorguga-keris/ ..
ma ostsin nende oma vanglatööstuse asemele, tunduvalt asjalikum on.
Paar aastat on hetkel käigus olnud, midagi halba ei oska öelda. :scratch:
XENA
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 04 Jaan 2010, 16:43
On tänanud: 4 korda

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas XENA »

Hiid kirjutas:
XENA kirjutas:Hetkel oleme valimas (vist) siiski seda kerist - http://ahjud24.ee/tooted/kerised/kivivorguga-keris/ ..
ma ostsin nende oma vanglatööstuse asemele, tunduvalt asjalikum on.
Paar aastat on hetkel käigus olnud, midagi halba ei oska öelda. :scratch:
Hiid, sul vist (? ) oli kuskil mingi pilt ka sellest kerisest? Olen otsinud , aga enam ei leia :(
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4211
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Pilt
Pilt
No panin, kui nii väga huvitab. :mrgreen:
Toivo19
külaline

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas Toivo19 »

Tere.
Kas kellegi on kogemusi kerisega Skamet-216 GL. See on teisest ruumist köetav, hästi suure klaasuksega. Minu jaoks on probleem, et kas ei hakka suitsu sisse ajama, kui puid juurde panna. Samuti kuidas klaasi tahmamisega lood on.
Tänades
Külaline
külaline

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hakkab suitsu sisseajama. Lased enam-vähem söeks põleda ja siis lisad, ei aja suitsu. Kuna minul on korstna tõmme tugev, siis üsna lihtne on ahi punaseks ajada - kütangi nii vähe-haaval ja +40 temperatuurist tuhaluuk kinni, mitte ei loobi pidevalt puid juurde. Klaas läheb tahmaseks ja põleb järgmisel hetkel jälle puhtaks, see ei ole probleem. Leiliruumi kütab kiiresti üles, ka selles osas rahul. Kuna kütmine toimub läbi seina, ning kerise osa on raskem kui ahju suu osa, siis soojuspaisumise tõttu ahju suu "ronib" ~2 cm tuppa ja hiljem läheb tagasi ehk paigaldusel pead sellega arvestama. Neil on oelmas mingi roostevaba ääris ahju suule, mina lolli peaga panin selle vastu põrandat (tegelikult peaks alt jätma ~5 mm ruumi).
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1921
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 76 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas aero »

Kõrge uks kipub muidugi suitsu sisse ajama. Ääris ahju suule - mina prooviks kinnitada selle ahjusuu ülaserva. See peaks suitsu sisseajamist efektiivselt piirama.
Toivo19
külaline

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas Toivo19 »

Külaline kirjutas: 21 Veebr 2017, 15:02 Hakkab suitsu sisseajama. Lased enam-vähem söeks põleda ja siis lisad, ei aja suitsu. Kuna minul on korstna tõmme tugev, siis üsna lihtne on ahi punaseks ajada - kütangi nii vähe-haaval ja +40 temperatuurist tuhaluuk kinni, mitte ei loobi pidevalt puid juurde. Klaas läheb tahmaseks ja põleb järgmisel hetkel jälle puhtaks, see ei ole probleem. Leiliruumi kütab kiiresti üles, ka selles osas rahul. Kuna kütmine toimub läbi seina, ning kerise osa on raskem kui ahju suu osa, siis soojuspaisumise tõttu ahju suu "ronib" ~2 cm tuppa ja hiljem läheb tagasi ehk paigaldusel pead sellega arvestama. Neil on oelmas mingi roostevaba ääris ahju suule, mina lolli peaga panin selle vastu põrandat (tegelikult peaks alt jätma ~5 mm ruumi).
Sarnase Harvia kerise kasutusjuhendis on kirjas, et puud peab lükkama koldesse sisse, mitte põletama vahetükis (ukse lähedal). See tundub loogiline olevat. Kas praktikas olete proovinud? Uks on hulga suurem (kõrgem) kui vahetükk kerise poolt.
Toivo19
külaline

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas Toivo19 »

aero kirjutas: 21 Veebr 2017, 15:51 Kõrge uks kipub muidugi suitsu sisse ajama. Ääris ahju suule - mina prooviks kinnitada selle ahjusuu ülaserva. See peaks suitsu sisseajamist efektiivselt piirama.
Siis pole suurel klaasuksel ju mõtet.
Külaline
külaline

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Asi ei ole põletamise kohas (ma ei tea ahju sügavust kohe, kuid näiteks 60 cm halg põleb pea kogu ahju ulatuses), vaid vist selles, et ahju uks ja kolle on enam-vähem sama suurusega ning ukse avades muutub suitsugaaside teekond. Kui uks oleks väiksem koldest, siis vist seda ei probleemi ei tekiks.
Külaline
külaline

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Toivo19 kirjutas: 21 Veebr 2017, 16:10 Sarnase Harvia kerise kasutusjuhendis on kirjas, et puud peab lükkama koldesse sisse, mitte põletama vahetükis (ukse lähedal). See tundub loogiline olevat. Kas praktikas olete proovinud? Uks on hulga suurem (kõrgem) kui vahetükk kerise poolt.
Proovinud ... ma ainult nii teengi!! Ikkagi ei saa puid lisada enne, kui eelmised on söed. Kui vahel kiire on siis lisan ka varem, vent tõmbab s
Toivo19 kirjutas: 21 Veebr 2017, 16:34
aero kirjutas: 21 Veebr 2017, 15:51 Kõrge uks kipub muidugi suitsu sisse ajama. Ääris ahju suule - mina prooviks kinnitada selle ahjusuu ülaserva. See peaks suitsu sisseajamist efektiivselt piirama.
Siis pole suurel klaasuksel ju mõtet.
Mõte on vägagi olemas - suure uksega keris näeb edevam välja ja seda on lihtsam maha müüa kui väikese uksega kerist.
Külaline
külaline

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tahtsin öelda, et kui inimesi veel laval ei ole siis vahel olen lisanud puid ka varem, vent tõmbab suitsulõhna kiirelt ära.
aero olen
külaline

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas aero olen »

Külaline kirjutas: 22 Veebr 2017, 08:12 Asi ei ole põletamise kohas (ma ei tea ahju sügavust kohe, kuid näiteks 60 cm halg põleb pea kogu ahju ulatuses), vaid vist selles, et ahju uks ja kolle on enam-vähem sama suurusega ning ukse avades muutub suitsugaaside teekond. Kui uks oleks väiksem koldest, siis vist seda ei probleemi ei tekiks.
Kohe päris kindlasti mõjutab põleva puidu asukoht (e. suitsugaaside tekkekoht) suitsugaaside teekonda! Ukse suurus ja asukoht mõjutavad tõmmet (kui uks avatud) ja selle kaudu muidugi kaa mõjutavad gaaside teekonda vägagi.
Toivo19
külaline

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas Toivo19 »

Asi selge, suure klaasuksega keris on edevuse näitamine ja mitte väga praktiline. Ostan siis tavalise suurusega klaasuksega ja hakkan lühemaid puid ( ca 30 cm) kolde tagaosas põletama, siis ei tule ust avades suitsu sisse. P-216+ ILU
Külaline
külaline

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

aero kirjutas: 21 Veebr 2017, 15:51 Kõrge uks kipub muidugi suitsu sisse ajama. Ääris ahju suule - mina prooviks kinnitada selle ahjusuu ülaserva. See peaks suitsu sisseajamist efektiivselt piirama.
Huvitav, kas keegi on tulnud ideele suure klaasuksega kerisele panna üles hingedel liikuv ääris, mis langeb ukse avamisel kohe alla. Ukse sulgemisel viimane sentimeeter ukse liikumist lükkab äärise vaateväljast jälle väja?
:good:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10756
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 306 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 22 Veebr 2017, 10:09Mõte on vägagi olemas - suure uksega keris näeb edevam välja ja seda on lihtsam maha müüa kui väikese uksega kerist.
Kui paigaldan edeva, suure uksega kerise ja seejärel müün selle uuesti maha. Selle tegevuse mõte? :scratch: :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas: 06 Sept 2015, 18:00 Pilt
Pilt
No panin, kui nii väga huvitab. :mrgreen:
Ehe näide ohutuskujade eiramisest on teine pilt.
On vaid aja küsimus kuna see onn kärssama läheb.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4211
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Puukerise valik-kas skamet või Võrumaal tehtav (ahjud 24) või visarimetalli Tamme saunaahi ? Või...?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

seina ja ahju vahe on 60cm.
See sein läks pruuniks siis, kui mul veel vanglatööstuse ahi oli.
Kui suur see vahe peaks olema, et õige oleks?
Vasta