XPS ehitusplaadid vannituppa

saunad, santehnika, boilerid jne
-ivar-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 01 Mai 2012, 21:45
On tänanud: 12 korda
On tänatud: 1 kord

XPS ehitusplaadid vannituppa

Lugemata postitus Postitas -ivar- »

Turul saadavad TYCO, WEDI, MIRA XPS (mida ma tean)ja nüüd leidsin veel STADUR xps plaadid. Kas neil on ka mingi oluline vahe , või on põhimõtteliselt üks sama plaat aga erinev tootja ja hind ? Plaan teha dušširuumi seinad selliste plaatidega.
PS. Kui keegi teab veel analoogseid plaate, mis ka meie poodides saadaval siis andku teada.
gert ehitab
külaline

Re: XPS ehitusplaadid vannituppa

Lugemata postitus Postitas gert ehitab »

Mina olen kasutanud just aja kokkuhoiu pärast. Kerge mugav , töödelda on lihtne.
Vähemalt Wedi kodulehel on ka suur hulk materjali millised kõikvõimalikud kasutuskohad on olemas.
Plaadid ise on lihtsad asjad seal vahed ilmselt tootjate vahel suured ei ole, aga kasutanud olen ka valmis dussialuseid ja "kõverat " plaati . See on tase.

Kedagi otse kiitma ei hakka aga nagu ehitusmaterjalidega ikka , võivad sarnased välja näha kui neid eraldi vaatad , aga kui kõrvuti paned ja eriti kui töötlema hakkad, siis saada aru mis vahe on.
Hinnad on tegelikult ühes augus ( sõltub kes mis hinnaga kätte saab muidugi ) ja transpordi hind. Kui odav materjal Hiinast tuua maksab ta lõpuks sama palju kui veidi kallim Eurpoopast.

Olen ka ühte ise tehtud plaatidest "aurusauna " näinud - ikka päris kole pilt peale 1,5 aastat .
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: XPS ehitusplaadid vannituppa

Lugemata postitus Postitas keemik »

Mina olen kasutanud TYCO dusialusplaati. Muidu OK lahendus, trapp on kergesti paigaldatav, hea varaint, kui teed puitmaja teisele korrusele dusiruumi. Seina moledud plaatidega kokkupuude puudub, sest loobusin neist hinna pärast ja tegin tavalise kipsiga, millele korralik hådroisolatsioon. Ma usun, et veekindluses vahet pole, kas kips+hudroisolatsioonimaastiks versus TYCO vms plaat.
veekindel
külaline

Re: XPS ehitusplaadid vannituppa

Lugemata postitus Postitas veekindel »

Tycroc (varem oli selle nimi Tyco) on vist kõige laialdasemalt kasutuses, sest seda nägin nii Bauhausis, Espakis kui ka Puukeskuses. Tycroc.com lehelt on näha, et üle Eesti on edasimüüjaid. Ise ole mõnel korral sellega vannituba ehitanud ning kui ühe või kahe mehega teha, siis ajaline võit kipsi ja hüdro ees on päris korralik. Lõplik hind ei tulnud sugugi kallim, pigem isegi odavam.
Crack
külaline

Re: XPS ehitusplaadid vannituppa

Lugemata postitus Postitas Crack »

Korra ka kasutanud nii Tycroc kui Wedi plaate. Wedi plaadid olid kvaliteetsed, sirged. Tycroc kaardus. Tycrociga tuli täiendav aja- ja rahakulu seina sirgekspahteldamise näol. Kahjuks iseloomustas Tycroc plaate ka vänge lehk. Ilmselt mingi hiina toode.
praktik1
külaline

Re: XPS ehitusplaadid vannituppa

Lugemata postitus Postitas praktik1 »

Mina kasutasin sauna duširuumi soojustamieks STYROFOAM 300 PL-A-N plaate. Neid saab ilma hüdroisolatsioonita plaatida ja on ka odavamad kui WEDI plaadid. Saun ei ole pidevalt köetav, ja 2 aasta jooksul pole keraamilised plaadid soojustusplaatide küljest soojuspaisumise tõttu lahti löönud. Duširuumi temperatuur tõuseb sauna kütmise ajal 45 kraadini.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: XPS ehitusplaadid vannituppa

Lugemata postitus Postitas keemik »

Praktik1, mis materjalist sul alussein oli? Otsin ka mõtteid ja ideid, plaanis keldris olev saun renoveerida. Keldri sein väljastpoolt 100 mm EPS-ga soojustatud, ideaalis võiks vähemalt duširuumis seina seestpoolt ka mingit soojustust panna (ca 50 mm) ja keraamiline plaat peale.
praktik1
külaline

Re: XPS ehitusplaadid vannituppa

Lugemata postitus Postitas praktik1 »

Styrofoam läks mul Narva tuhaplokile ja ühes riietusruumi ja duširuumi vaheseinas 100 mm prussidest karkassile. Karkassi samm oli 40 cm ja postide vahele panin villa.
Vasta