leiliruumi vent

saunad, santehnika, boilerid jne
pille67
külaline

leiliruumi vent

Lugemata postitus Postitas pille67 »

Kuidas oleks ikkagi oige rajada leiliruumi ventilatsioon.Keris puukyttega,kytmine teisest ruumist.Ukse alla jaab ca 10 cm vahe.Kuhu siis ikkagi teha need sisse ja valjatombeavad.Sundventi ei tuleja ruum ise pinnalt ca3,5ruutu
fgh
külaline

Re: leiliruumi vent

Lugemata postitus Postitas fgh »

Soomlased räägivad, et see pidi parim variant olema. http://www.saunavesa.fi/kuvat/ilmanvaih ... aikas2.jpg

Ehk raske külm õhk pressib vertikaalses torus end alla ja tõuseb aeglasti soojenedes kerise juures välja. Samuti tekitab kerise soojust tõmbe mis hakkab torust õhku kaasa vedama. Väljatõmmet polegi kuna puukeris põletab tunnis 3-5 korda rohkem õhku kui sauna ruumala.

On ka teine koolkond kes propageerib seda http://www.suomela.fi/wp-content/upload ... g/9835.jpg

Mõlema variandiga saunas käinud, aga peab ütlema, et ise prooviks pigem esimest oma saunal. Kus see tõde on ei tea. Sundvendiga on kõige lihtsam lahendada. Mingi vent sisse pressima õhku ja korras.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: leiliruumi vent

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Panen fgh esimesele arvamusele poolthääle. Tegin omale lava alt justkui väljapuhke korstna, aga igast prigust tegelt tõmbab hoopis tuult sisse, sest ahju tõmme on üle kõige. Ahju suu küll eesruumis, aga ahju külgede avaruse tõttu võib seda sisuliselt pidada üheks ruumiks.

Samas muidugi kui keegi kogemata ei taipa õigel hetkel halgu alla viskamata jätta, siis mul on nagunii laval aken pärani ja ikka on raske seal tõsise näoga istuda :)
vanaema on sul veteran...
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: leiliruumi vent

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Minu hääl läheb kindlalt teisele variandile, omades umbes samasugust analoogi nagu pildil.

Esimest varianti on minu arust tehniliselt raske teostada. Kuskilt põranda alt tuleb venttoru tuua jne. Oleneb muidugi mis valmidusastmes leiliruum on. Aga muidu ma ei välistaks seda varianti, peaasi, et külm värske õhk kerise peale langeks.

Üldiselt - kui kirjutate, et kütmine on teisest ruumist, siis võiksite pisut täpsemad olla. Sellest sõltub palju. Teisest ruumist võib tähendada, et kütmine toimub leiliruumi eesruumist, mis võib otseselt mõjutada leiliruumi õhuvahetust. Aga teisest ruumist kütmine võib tähendada ka, et kütmine toimub ruumist, mis ei puutu kuidagi leiliruumiga kokku ja seetõttu absoluutselt ei mõjuta leiliruumi õhuvahetust.
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: leiliruumi vent

Lugemata postitus Postitas officer »

mul on ka variant 2, kusjuures väljatõmme on läbi dushiruumi leiliruumi ukse alt.
Mõlemad vendid on sundvendilatsioonid ja elektrooniliselt reguleeritava ventilaatori ajamiga.
Kasutuses 13 aastat.
pille67
külaline

Re: leiliruumi vent

Lugemata postitus Postitas pille67 »

skip128 kirjutas:Minu hääl läheb kindlalt teisele variandile, omades umbes samasugust analoogi nagu pildil.

Esimest varianti on minu arust tehniliselt raske teostada. Kuskilt põranda alt tuleb venttoru tuua jne. Oleneb muidugi mis valmidusastmes leiliruum on. Aga muidu ma ei välistaks seda varianti, peaasi, et külm värske õhk kerise peale langeks.

Üldiselt - kui kirjutate, et kütmine on teisest ruumist, siis võiksite pisut täpsemad olla. Sellest sõltub palju. Teisest ruumist võib tähendada, et kütmine toimub leiliruumi eesruumist, mis võib otseselt mõjutada leiliruumi õhuvahetust. Aga teisest ruumist kütmine võib tähendada ka, et kütmine toimub ruumist, mis ei puutu kuidagi leiliruumiga kokku ja seetõttu absoluutselt ei mõjuta leiliruumi õhuvahetust.
Kytmine on pesemisruumist ja seal on sundvaljatomme.Pesuruumi ja eesruumi uks on pakuta.Eesruumi seinas freshklapp.Onveel voimalus tuua saunaahju korvale mooda porandat varske kulm ohk,kas sel juhul jaaks see lavaalune vent ara ja on mul motet teda just ahju korvale vedada.Samas olen aru saanud,et kerise kohal olev vent on oluline just elektrikerisel,mitte puukerisel
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: leiliruumi vent

Lugemata postitus Postitas officer »

väljatõmme on sul siis OK.
Leiliruumi (sund?)sissepuhe võiks ikka olla ülevalt, kus on kuumem, see tagab leliruumis ühtlasema temperatuuri vertikaaltasapinna lõikes.
pille67
külaline

Re: leiliruumi vent

Lugemata postitus Postitas pille67 »

officer kirjutas:väljatõmme on sul siis OK.
Leiliruumi (sund?)sissepuhe võiks ikka olla ülevalt, kus on kuumem, see tagab leliruumis ühtlasema temperatuuri vertikaaltasapinna lõikes.
Kui vaadata seda teist varianti,siis ulemise vendi saaksin lahendada ainult pesuruumi ja leiliruumi vahelise avaga,st.,et ohku votaks pesuruumist.Kas selline variant toimib,voi pole koige parem.Esimese variandi saaks ka kuidagi veel tehtud,aga siis jaaks see vendi toru ohkytte kamina ohukappi,kas on hea mote ja on see propeller seal nii oluline
fgh
külaline

Re: leiliruumi vent

Lugemata postitus Postitas fgh »

Sundventilatsiooniga need joonised ei tööta. Tekitage kerisest 40 sentimeetrit kõrgusele ava värske õhuga. Väljatõmbena peaks tööle hakkama pesuruumi sunvvent ja ahi. Saunas on tähtis õhu vahetus ja värske õhk mida hingata. Kui õhk tuua kerise kohale siis see soojeneb ja tõuseb ülesse ning seguneb sooja leiliga. Välja läheb ukse alt, kerise vahelt.

Usun, et piisab ja mingit sund sissepuhet pole vaja.
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: leiliruumi vent

Lugemata postitus Postitas skip128 »

pille67 kirjutas:Samas olen aru saanud,et kerise kohal olev vent on oluline just elektrikerisel,mitte puukerisel
Värske õhk võiks kerisele langeda, pole vahet kas elekter või puu - on minu viimase aja tähelepanek. Sissetulev õhk langeb kerisele ja seguneb leiliga, sellega hakkab ka värske õhk ringlema.

Antud leiliruumi puhul peab fgh viimane postitus paika, soovitaks seda järgida.
pimeroolis
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 06 Sept 2008, 10:37
On tänatud: 1 kord

Re: leiliruumi vent

Lugemata postitus Postitas pimeroolis »

joekas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 29 Juul 2007, 12:17
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: leiliruumi vent

Lugemata postitus Postitas joekas »

Minul kah peaaegu valmis saunas tuleb värske õhk kerisele. Mul polnud põranda seest vaja tuuagi, tõin läbi kõrvalasuva ruumi. St. seina peal, kerise kohal on plafoon, toru läbi vaheseina, sealt horisontaalselt mööda seina äärt õue. Kui sissetulev õhk jookseb ka põranda sees, pole mõtet toru kaldega seal vaeva näha. Kui kallak on kerise poole, siis töötab ta ainult suvel, kui välistemperatuur on kõrgem põrandaalusest pinnasest, muul puhul töötab vastu ja on tõmbele takistuseks.

Väljatõmbele parim koht ongi dušširuumis ja/või läbi seina kütte puhul sauna eesruumis. Tegelt on mul saunas ka väljatõmbe plafoonid olemas, aga mõlemad on nüüdseks permanentselt suletud ja dušširuumis lahti. Põhjus vägagi proosaline, mina armastan nimelt pikemalt saunatada kui mu naine aga kui tema hakkab pead pesema, on saun šampoonilebra täis, võeh...

ST kerise juurest sisse ja pesuruumist välja :good:
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: leiliruumi vent

Lugemata postitus Postitas officer »

...jah, minul selline süsteem töötab aastaid.
Vajadusel kaalu varianti, et sissepuhkele panna ventilaator läbi regulaatori.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: leiliruumi vent

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Kasutusel 5. lahendus, ainult puu keris ning õhk ülevalt otse kerisele. Väga rahul.
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: leiliruumi vent

Lugemata postitus Postitas officer »

Rostfrei kirjutas:
Kasutusel 5. lahendus
...mul vana arvuti, ei näita sellel joonisel lahendust no.5.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: leiliruumi vent

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

officer kirjutas:
Rostfrei kirjutas:
Kasutusel 5. lahendus
...mul vana arvuti, ei näita sellel joonisel lahendust no.5.
Süüdi, nr. 4
Vasta