Soe vesi saunas - kuidas?

saunad, santehnika, boilerid jne
Külaline
külaline

Re: Soe vesi saunas - kuidas?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Rein Sa kirjutas: 27 Dets 2017, 11:40 Kui dushi ei ole, siis milleks nii palju vett? Mul on kerise peal mingi 21 l. paak, kust läheb kerisest tulnud suits läbi ja toru kaudu korstnasse. Kütan ka nii umbes 1,5 tundi...
See kausimajandus on ka tore jah. Siiani kasutame iganädalaselt sellist sauna, kus kerist köetakse eraldi ja suurt katelt eraldi ja siis teed parajad veed vanni/kaussi valmis. Külm vesi tuleb kraanist. Selline mõnus vanem variant, mis mulle isiklikult väga meeldib. Uude sauna on aga dušš planeeritud. Ja seda vett ikka kulub. Mitu väikest last ja need tahavad ju vannis elada ning üldine pesuvesi ja kui lisaks külalised, siis väike reserv peaks ikka olema.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Soe vesi saunas - kuidas?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mulle meeldib tsiviliseeritult pesta. Kausimajandus ei meeldi, kuidagi keskaegne värk.
Ka on korstna külge käivad surveveega soojusvahetid olemas, ka need võtavad kütmisfunki maha (aga vähem).
Käsn
külaline

Re: Soe vesi saunas - kuidas?

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Minu jaoks asi peab olema lihtne. Keris+veepaak ja kausid pesemiseks on kõik, mis vajalik. Vee kannan talvel käsitsi kaevust, suvel voolikuga järvest. Kui aretada keerulisemaid süsteeme, siis on oht, et külmaga need lõhki külmuvad. Mul pole saunas isegi elektrit, kuna elekter on teadupärast ohtlik asi.
saunataja
külaline

Re: Soe vesi saunas - kuidas?

Lugemata postitus Postitas saunataja »

Kalvise jutt täitsa õige, minul ka Skameti keris veesärgiga, 2 tundi vesi keeb ja saunas 60-70 kraadi,pealeg iannab see veepaak niiskust ja auru (loe leili) praegu kütan ilma veeta alla tunni ja temp. saunas ca 90 ja üles kraadi, sooja vett teeb el. boiler.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Soe vesi saunas - kuidas?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Käsn kirjutas: 30 Dets 2017, 10:37Mul pole saunas isegi elektrit, kuna elekter on teadupärast ohtlik asi
Vesi on ka ohtlik, võib ära uppuda.
joekas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 90
Liitunud: 29 Juul 2007, 12:17
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Soe vesi saunas - kuidas?

Lugemata postitus Postitas joekas »

Mul on skameti ST-220 + 170l veepaak + 100 el.boiler. Veepaak ja el.boiler istuvad jadamisi, igapäevaselt kütab vett el. boiler, saunapäeval saab el. boiler veepaagist kerise poolt eelkuumutatud vett peale.
Ise olen sellise lahendusega väga rahul.

Kütmisele läheb ehk 2h ja siis on 70 kraadi saunas (mulle ei meeldi rohkem). Sooja vee puudust pole kunagi tekkinud isegi suurema seltskonnaga.

Kalvise näide: "kuivalt 1,5h 100 kraadi vs veega 4h läks vesi boileris keema ning saunas oli 70 nati üle" Kõlab küll ulmeliselt, mingi mega veekogus ja suuremat_osa_kerist_katab_veesärk variant?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Soe vesi saunas - kuidas?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ei kõla. Soovid sinna sauna tulla et ise veenduda?
Vasta