Tapeedikihid ja vist PVA liimikihtides

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Tapeedikihid ja vist PVA liimikihtides

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

See tapeet seal ei ole minu tööobjekt, olen küll kunagi ise soojaga maha võtnud märjaks kastetud tapeedivõileiva, millel sekka segatud PVA liimi.

Tärkas uudishimu, miks esikule kulub ainult mahavõtule juba neljas päev, kuidas see mõistlikumalt maha saadakse, kui liimid on tapeediliimist enamat ja vist ka kihtides kileja kattega tapeete all. Ogarulli seal inimesel polnud. Mul isegi on, aga kui minuni järg sai mittetapeedilistest küsimustes, mille eest ma raha ei võtnud, ja korra sealt läbi käisin, olid kiled juba maha kooritud.

Kraapimisaktsioonis tapeediomanikult saadud info. Katsun hinnangud välja jätta.
Paneelmaja, lauspahteldatud seintel vanad tapeedikihid, mis ei tulnud maha niisama veega, tapeedieemaldajaga, torusiiliga, katlakivieemaldajaga. Minu soovitatud triikraud läks looja karja, sest ma ei tulnud selle peale, et öeldes inimesele pese hambaid, lisada, et ära unusta suud lahti teha. Ei pandud vahele ei riiet ega ajalehte, ju siis täiskuumaga. Triikraud sai grillkihi, aga olevat kergemini tulnud küll.

Kas tapeedieemaldajatest mõni toode ka muudest liimidest jagu saab?
Aitäh.
Viimati muutis 4-14, 27 Veebr 2019, 14:29, muudetud 1 kord kokku.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Tapeedikihid ja vist PVA liimikihtides

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Tapeet enne tapeedieemaldajaga ülevõõpamist ikka nõelrulliga sai üle käidud? Neli päeva tundub nats ulme.
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re: Tapeedikihid ja vist PVA liimikihtides

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

4-14 kirjutas: 26 Veebr 2019, 10:47 Ogarulli seal inimesel polnud.
Jah, on küll ulmeline aeg.
Täna hommikul olevat juba 40 tundi täis saanud.

Olmehapete kasutamisest kuuldes, lõhna tundes muidugi ka, arvasin, et tasuks mõelda, kas see kemikaalide kasutamine uut viimistlust mõjutab, kuidas ta happejäägid seinalt puhastatud kavatseb saada.
Ei usu, et sinna palgatud tegijale öeldakse, mis aluspinnaga tehtud on. Kui peaks probleeme tulema või päris maha tulema, võib talle garantii osas pahandusi tulla.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Tapeedikihid ja vist PVA liimikihtides

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Jäi see sõna ogarull kahe silma vahele. Aga mis siin ikka muud kosta. Alustama peaks tööks sobilike tööriistade soetamisega. Samas vaimus suvalist kodukeemiat seinale määrides võib ka selleks tööks teine nädal kuluda.
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re: Tapeedikihid ja vist PVA liimikihtides

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

Õigem oleks vist ja kasutada põrandasegurulli ja tapeediaugustamisrulli kohta erinevalt. Mul ogarullid mõlemad.

Minu asi oli seal oli abikorras ainult põrandaliistud lahti võtta. Hämming tuli, nähes korteriomaniku ettevalmistusi tellitud ja siis veel kohal käimata maalrile pindade valmis seadmiseks.
Telefonitsi olime rääkinud, et ta kasutab tapeedieemaldajat. Seda mina enam ei tea, kas tapeedieemaldaja tähendas kogu aeg spetstoote asemel ise kokkusegatud kokteili. Ja kas kokteilini jõuti eelnevalt eemaldaja kasutamise järel, mis tähendaks seinas omakorda kokteili.
Juhendite järgi pole tapeedieemaldajad ka mõeldud muu, kui tapeediliimide mahasaamiseks. Vist ei peagi PVA-le mõjuma.

Teevad juba maalriga koos. Kui nad ära pole surnud, siis on vast tehtudki.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tapeedikihid ja vist PVA liimikihtides

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Oman tapeediaurutajat ja pole veel ette sattunud tapeeti/tapeediliimi, mis pole sellele riistapuule allunud. Isegi tundmatust ajast tundmatu liimiga(mingi kumjas ollus tekkis kuumutamisel) tapeedi olen seinast lahti saanud. Tundmatu ollusega liimitud tapeet võttis muidugi aega.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re: Tapeedikihid ja vist PVA liimikihtides

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

Aitäh.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
4-14
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 79
Liitunud: 10 Mär 2018, 04:15
Asukoht: Tartu

Re: Tapeedikihid ja vist PVA liimikihtides

Lugemata postitus Postitas 4-14 »

Mu kaastunne maalrile haihtus.
Tegu polevat maalriga, kes end teenusele pakkus. Maalerdavat, sest hobi ja uued väljakutsed.
Raha eest!
Soovitasin kliendil küsida garantii kohta, kas meister tal ikka olemas ja tagasi tulemas on, kui probleeme peaks tulema.
Kokkuhoidlik klient polnud kade kurtma, et tema nõudmiste kõrgused jäävat saavutamata. Parandab tellitud ja veel maksmata meistri tööd.

Mina olen see julm siga, kes on varem seal väga erinevaid töid teostamast keeldunud.
Katlakivieemaldaja ja hapete osas ikka kaastunnet on, sest kui väikses ruumis tehti koos edasi ja sinna läinu ei teadnud, millest õhk paks on, siis võinuks ise sealtlahkudes majaotsale autovärviga lasta, et ära roni, tapab.
Võrru ahju hinnapakkumisi? Ette tänades viewtopic.php?f=35&t=66805
Vasta