Krohvitud tuba

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
KassOggie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 10 Mär 2010, 14:22

Krohvitud tuba

Lugemata postitus Postitas KassOggie »

Tere!
~50 aastat vana puidust eramu üks tuba on põhimõtteliselt üleni krohvitud (~1cm paksuselt). Kuna laest vajus ühest kohast krohv pisut lahti, siis õnnetuse vältimiseks võtsin selle lahtise osa ise ära. Nüüd on auk, 100cmx20cmx1cm.Pilt

Kui ette võtta terve toa remont, siis kas seesama aluspind alles jätta oleks normaalne? Või on midagi kindlamat, mis uut krohvisegu seal alles hoiaks? Praegune krohv on seal siiski 50 aastat olnud, praod on küll sees, aga ootamatu allakukkumise pärast ma ei muretse. Ei taha uut lage, mis täiesti ette hoiatamata kaela sajaks ja ära tapaks.

Tuba ei ole mugavalt risttahuka kujuline. Kuna on viilkatuse alune, siis 2 ülemist serva on viltused/kumerad. Ühes küljes on sisse ehitatud kapp, sügavusega ~50cm. Kapi kohalt ja ümbert ei saagi väga midagi teha. See ongi põhjus, miks uuesti üleni krohvida oleks ehk kõige mugavam ja mingite plaatidega jännata ei tahaks.

Variant 2 oleks ära lappida ainult auk laes ja paar pisiauku seinas. Sellega lükkaks probleemi edasi ja teadmata aja pärast oleks sama küsimuse juures tagasi.

Mida teie teeksite? Peksaksite kogu olemasoleva segu maha ja jääksite lootma, et tänapäeva segud on paremad kui nõukaajal ning mingit aluspinna muudatust ei teekski? Mis oleks see kena segu, mida seina ja lakke tampida?
Külaline
külaline

Re: Krohvitud tuba

Lugemata postitus Postitas Külaline »

KassOggie kirjutas: 02 Juul 2018, 18:48 Praegune krohv on seal siiski 50 aastat olnud, praod on küll sees, aga ootamatu allakukkumise pärast ma ei muretse. Ei taha uut lage, mis täiesti ette hoiatamata kaela sajaks ja ära tapaks.
Kaks lauset, mis minu arvates välistavad teineteist.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Krohvitud tuba

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ükski asi pole igavene. Kui 50 aastat olnud, siis ju hästi küll. Tänapäeval enamus inimesi paigaldavad kipsplaadid. Ei viitsita krohviga jännata. Puidu krohvimine on paras ooper. Puit ja kivimaterjal ei taha omavahel kuigi head sõbrad olla.
Vasta