Parim pahtlilabidas

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
kristiina81
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 25 Jaan 2018, 16:26

Parim pahtlilabidas

Lugemata postitus Postitas kristiina81 »

Mul suur küsimärk :)

Ostsin hiljuti 60cm Anza labida. Silusin umbes ruutmeetrise jupi pahtlit seina ja mõtlesin, et mis värk on, ei saa kohe üldse kenasti, jutid jäävad. No vaatasin siis korralikumalt labidat ja see oli ikka väga kaardus/kummis. Hiljem vaatasin poest teisi labidaid ka ja kõik nad olid samamoodi kummis. Täitsa suvalise firma oma oli ka kaardus. No ma eeldasin, et Anza peaks olema meie turul vist parim pahtlilabida valmistaja...?


Kas on üldse olemas täitsa sirget pikka pahtlilabidat?
Milliseid labidaid kasutate, mis on parim?

Tänud!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Parim pahtlilabidas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ise kasutan 60cm pahtlilabidat tapeedi ülemise serva lõikamisel juhikuna, aga nii laia serva puhul on mõistlikum kasutada juba väikest liipi. Sellist https://hammerjack.eu/silurid/01-13a250

Kui ikka tahad pahtlilabidat, siis võiksid vaadata midagi, millel annab sirgust kergelt painutada vastavalt oma soovile. Midagi sellist https://www.k-rauta.ee/p/pahtlilabidas- ... 00-mm/37h3
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Parim pahtlilabidas

Lugemata postitus Postitas Manowar »

60 cm on liiga pikk pahtli kandmiseks, pikka labidat sa ei leiagi sirget, ise kasutame 40cm, sel juhul, pead poes hoolega valima, aga 40cm on on lihtsam ümber käia ja juhtida selliselt, et jutte ei jää, saab ka 60cm hakkama, aga rannet koormab liiga palju. Ise kasutame Anza labidaid ja ei kurda.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
kristiina81**
külaline

Re: Parim pahtlilabidas

Lugemata postitus Postitas kristiina81** »

Tänud vastuste eest :)

60 cm ma kasutan esimese kihi jaoks, kui rulliga pahtli seinale kannan. :)
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Parim pahtlilabidas

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Ise kanname kõik kihid rulliga, sellegipoolest kasutame 40cm, aga eks tee nagu ise heaks arvad, hiljem leiad kindlasti, et pole mõtet 60cm labidaga vehelda!
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
muhlui
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 27 Okt 2008, 21:19
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Parim pahtlilabidas

Lugemata postitus Postitas muhlui »

Manowar kirjutas: 02 Apr 2018, 21:16 Ise kanname kõik kihid rulliga
Tere. Tundub huvitav. Palun kirjelda paari lausega töövõtteid rulliga pahtli seina rullimiseks. Kas see miski spets rull ja kas pahtli peab vedela tegema ?
Tänan.
kristiina81
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 25 Jaan 2018, 16:26

Re: Parim pahtlilabidas

Lugemata postitus Postitas kristiina81 »

Pahtel jah vedelamaks ja tavalise värvirulliga seina. :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Parim pahtlilabidas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

muhlui kirjutas: 03 Apr 2018, 16:05 Tere. Tundub huvitav. Palun kirjelda paari lausega töövõtteid rulliga pahtli seina rullimiseks. Kas see miski spets rull ja kas pahtli peab vedela tegema ?
Tänan.
Üldiselt eeldab kahe inimese osavõttu- üks rullib ja teine tõmbab üleliigset pahtlit maha/silub. Üksinda tehes kaotab see meetod mõtte.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Parim pahtlilabidas

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Saab üksi ka edukalt, kahekesi tõhusam, üksi rohkem rapsimist!
to: muhlui
Jah pahtel tuleb teha selline, et kannatab rulliga seina kanda, kasutame pikema karvaga rulli, mis võtab korralikult pahtlit sisse, üksikasjalikku tööde käiku ei hakka kirjeldama! :thumbsup:
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
PLaadiproff
külaline

Re: Parim pahtlilabidas

Lugemata postitus Postitas PLaadiproff »

kristiina81 kirjutas: 28 Mär 2018, 23:01 Mul suur küsimärk :)

Ostsin hiljuti 60cm Anza labida. Silusin umbes ruutmeetrise jupi pahtlit seina ja mõtlesin, et mis värk on, ei saa kohe üldse kenasti, jutid jäävad. No vaatasin siis korralikumalt labidat ja see oli ikka väga kaardus/kummis. Hiljem vaatasin poest teisi labidaid ka ja kõik nad olid samamoodi kummis. Täitsa suvalise firma oma oli ka kaardus. No ma eeldasin, et Anza peaks olema meie turul vist parim pahtlilabida valmistaja...?


Kas on üldse olemas täitsa sirget pikka pahtlilabidat?
Milliseid labidaid kasutate, mis on parim?

Tänud!
60cm laiune labidas muutub isegi meesterahva käele väsitavaks. Ise olen pahteldanud kumerama poolega, ei mingeid jutte. Muidugi annab ka tera veidi painutada.
pahtelmees
külaline

Re: Parim pahtlilabidas

Lugemata postitus Postitas pahtelmees »

mina ostsin selle kõige odavama, musta poolviltuse käepidemega 60 cm pahtlilabida, mida igalpool müüakse. pahteldasin elus teist korda ja sain köögi seina ilusti tehtud. Üleminekutriibud jäid paratamatult, sest väga õhukeselt ei saanud pahtlit panna (seina algseis oli üsna nutune, mitte sile ideaalne kips). Kahe kihiga sain hakkama. Ja kui pahtel on parajalt vedel, sai 60 cm labidaga tehtud üks tõmme alt üles ja ülevalt alla keskele kokku, pärast lihv.
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Parim pahtlilabidas

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Kui päevast-päeva teed 150m2 lauspahtlit päevas, siis 60 cm labidaga on ranne 2 päevaga õhtal!
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
pahtelmees
külaline

Re: Parim pahtlilabidas

Lugemata postitus Postitas pahtelmees »

Jah, profi tasemel pidevalt 60 cm labidaga hullata vist ei ole päris võimalik. Oma tarbeks mõni sein kannatab ära.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Parim pahtlilabidas

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Sai käidud Ehitusmessil, jäi silma ja ostetud üks Poolas tehtud 450mm laiune roostevaba pahtlilabidas ja täna see ka ära proovitud. Mulle meeldis, kerge töötada ja proovitud sai nii lagede kui seinte peal. Mul oli üks komplekt roostevabasid, aga laiemad läksid vaikselt õhtale. Mulle on tähtis, et labidas oleks oleks kõrgem, mitte sellised nagu Fere niisad ja roostevabad.
Müüs seda labidat tööriistapood24, aga kui tahtsin viidet panna, siis seda ei leidnud. Tuli meelde, et midagi nad vist mainisid ka, et oli alles äsja sortimenti tulnud, võib olla sellepärast e-poes veel pole.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
e m rootsis
külaline

Re: Parim pahtlilabidas

Lugemata postitus Postitas e m rootsis »

Tervitused Rootsist!
Video rullpahteldusest:

https://m.youtube.com/watch?v=Ae4U_6Khb5E
timburi
külaline

Re: Parim pahtlilabidas

Lugemata postitus Postitas timburi »

No mina teen küll üksi ja niipalju kui ma 2-3 toa piires olen maalreid näinud, siis kõik rullivad üksi ja siluvad üksi. Minu jaoks on raudselt palju lihtsam füüsiliselt ja kiirem pahtlit seina pealt ämbrisse tõsta (isegi võiks öelda pillata), kui ämbrist seina labidaga. Silumises pole midagi rasket ja ise ka kasutan 40 cm labidat. Sain 5 minutiga juba aru, et tööviljakus väga ei tõuse, aga liigesed hakkasid vastu.
RannetVärk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 26 Okt 2020, 18:19

Re: Parim pahtlilabidas

Lugemata postitus Postitas RannetVärk »

40 cm labidaga on algajad vehklejad, lauspahtlit tehakse ikka liibiga kiviseina ja 60 cm saksa labidaga mida saab ise painutada tâpselt nii nagu vaja viimast kihti ja kipsseina.
Aga ma ei saa paha öelda 40 kohta sest alustasin ka ise sellga 20 aastat tagasi. Seina lasen t- max 506 ja kasutan ainult caparol SXL kotipahtlit mis täidab hästi ja kuivab tugevaks. Lihvida sobib seda vôrguga. 60 saksa labidas on karl bilderis saadaval!!
Vasta