krohv või kipsplaat

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Jüri122
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: 14 Veebr 2011, 15:10

krohv või kipsplaat

Lugemata postitus Postitas Jüri122 »

Tere.Soov teha siseviimistlust.Kumb oleks õigem kas krohvida või panna kipsplaat.Peale tuleb struktuurvärv.Seinad pole päris sirged kõikumine 1,5..2cm.Mis on ühe või teise eelis.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: krohv või kipsplaat

Lugemata postitus Postitas aero »

Krohv vajab lisaks pahtlit ja olenevalt kihtide paksusest võib see rohkem aega ja raha nõuda kui kips, pead pikemalt kuivatama. Samas moodustab krohv seinaga ühe terviku. Lõpptulemus jääb konkreetsem - kivisein ja ei mingeid agasid. Kipsiga on segasem lugu minu meelest. Pahteldada-kuivatada pole vaja. Samas see jääb ikkagi nagu mingi kate või lisakiht su kiviseina peal. Tekitab mus alati küsimuse, et kui hull see sein siis oli, et selline lahendus valiti. Võõras kohas 220V pistikut kipsseina pessa pistes või eemaldades on harjumatu kuidas sein kõmiseb. Ise tead kui nõudlik sa oled, kas see häirib või harjud ära. Kiviseina saad alati avasid puurida, kõike kinnitada, jälgid vaid kommunikatsioone seina sees. Kipsiga pead juba karkassi ehitamisel teadma kuhu nt köögikapid tulevad. Sinna tehakse siis tihedam karkass ja/või pannakse osb alla, tugevam kips vms. Samas ega keegi ei keela sul ka kõveramad seinad kipsiga katta ja sirgemad krohvida-pahteldada.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: krohv või kipsplaat

Lugemata postitus Postitas Urmas »

aero kirjutas: 19 Jaan 2018, 09:37 Krohv vajab lisaks pahtlit ja olenevalt kihtide paksusest võib see rohkem aega ja raha nõuda kui kips, ....
Ja kipsplaat ei vajagi pahtlit? Ikka vajab. Rohkem aega? Võimalik, sest kipskrohvi kuivamine võtab tõesti sutsu rohkem aega, aga kindlasti mitte rohkem kui objektil on normaaltemperatuur. See 1-2 päeva ei mõjuta hea tulemuse nimel mitte midagi. Olen ennegi siin foorumis maininud, et tegelikult peaks ka kipsplaat enne viimistlemist mingi aja paigaldatuna seisma enne viimistlemist ja harjuma üldise ruumitemperatuuriga. Kunagi olid vist isegi sellised nõuded, aga suurobjektidel tavaliselt seisis maaler pahtlilabidaga ülsehitajate selja taga ja ootas, millal järgmine kruvi kruvitud. Aga võib olla on see mittekiirustamise soovitus tingitud minu vanusest, et kuhu peab olema kogu aeg nii kiire ja miks peab kõike saama kohe. Iga asi tahab oma aega ja seda tahavad nii krohv, kipsplaat, pahtlikiht, kruntvärv jnejne. Olen küllalt näinud kiirustamiste tagajärgi, aga õnneks pole need käinud minu rahakoti pihta.
Rohkem raha? Nii ja naa. Kui on enam-vähem kõikumine(ca 5-15mm), siis peaks krohvi ja kipsplaatide materjalide hind jääma samasse suurusjärku. Edasised summad olenevad juba emba-kumba materjali paigaldaja küsitud töörahast.
Kuna Jüri122-l on kõikumine 15-20mm ja kui teha kipsplaatidega, siis 42mm karkassi puhul jääb ruumi ning kõmisemise vastu aitab 50mm villakiht. Soojusrežiimi see ei tohiks muuta, aga sama lisab see villakiht hinnale lisa vs. kipskrohv.
Igasugu seinakappide paigaldamise osas olen samuti nõus, et see tõstab kipsplaatidega tegemisel jällegi natuke seina hinda ja samas eeldab täpset kappide planeeringut.
Kokkuvõtteks- ise eelistaks ja soovitaks krohvimist. 15-20mm kõikumiste sirgeks ajamisel olen kasutanud krohvisiine. Neid on 3,6 ja 10mm ja väga mugav kasutada. On kasutatud ka kuni 50mm kõikumiste sirgeks ajamisel.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
NLS
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 181
Liitunud: 21 Jaan 2014, 17:09
On tänatud: 3 korda

Re: krohv või kipsplaat

Lugemata postitus Postitas NLS »

Urmas kirjutas: 19 Jaan 2018, 17:40 Igasugu seinakappide paigaldamise osas olen samuti nõus, et see tõstab kipsplaatidega tegemisel jällegi natuke seina hinda ja samas eeldab täpset kappide planeeringut.
?? miks ??

Tänapäeval on igasugu korralike plaadiankruid olemas millega seinakappe kipsseina panna.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: krohv või kipsplaat

Lugemata postitus Postitas Urmas »

NLS kirjutas: 19 Jaan 2018, 18:03 Tänapäeval on igasugu korralike plaadiankruid olemas millega seinakappe kipsseina panna.
Seda mõnes mõttes minagi, aga miks siis tungivalt soovitatakse kappide asukohtade taha paigaldada PLP või OSB või vineer?
Minu jaoks on see igaühe enda valik, kas ta paigaldab kapid kruvidega kipsplaadist seina külge, mille taga on mingi tugevdav plaat või spets kipsplaadiankrutega , aga oma kogemustele toetudes küsin natuke rohkem raha kui on kapid paigaldatud spetsankrutega ja soovitakse kappide asukohta muuta. Kõigepealt on tunduvalt rohkem mässamist näiteks nende ankrute, mis tõmbavad ennast tagant rosetiks, kättesaamise ja parandamisega kui lihtsalt kruviaukudega. Noh, vahe on selline, et nagu märklauda oleks lastud õhupüssi kuulidega versus "kalašnikovist".
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta