ukselengide ja betoonseina vahe täitmine

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
tegeltka
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 12 Dets 2017, 22:19

ukselengide ja betoonseina vahe täitmine

Lugemata postitus Postitas tegeltka »

Teen paneelmajas köögiremonti.

Ukselengide ja betoonseina vahel (nii lengide kõrval kui peal) on köögi pool korralik tühimik (ebaühtlane, 2-4 cm lai ja umbes samapalju sügav) – mismoodi ma seda lahendan, nii et lõpptulemus viisakas jääks ja külalised kohe selg ees kodu poole tagasi ei läheks? Vanasti oli seal paks tapeet peal. Lisaks jooksevad lengi kõrvalt sealsamas tühimikus kõik elektrijuhtmed, mis kööki tulevad.

Võiks ju kutsuda töömehe, aga meeldib endal pusida ja aega ka õhtuti palju, kogemusi aga napib. Ei tahaks tagantjärgi, kui kodu on maha põlenud, avastada, et sinna juhtmete peale ei võinudki montaaživahtu lasta vms.

Endal mitu mõtet, üks halvem kui teine kindlasti:
Ise laseksin vahtu (tuletõkke oma, sellist, millega juhtmeid võib isoleerida) avad täis, vahu serva lõikaksin seinaga tasa, krundiksin ära ja pahtel peale. Kas pahtel hoiab sellest vahust kinni või hakkab trikke tegema (mingi võrkteip veel äkki vahele)? Või peaks panema suurema ukseliistu lihtsalt lengi peale? Soov oleks jama ära peita, mingit heli- ega soojaisolatsiooni pole muidu vaja. Kuidas neid kohti tavaliselt viimistletakse, krohvitakse äkki kinni hoopis? Teadjamad saavad vist nüüd natuke naerda, lahkemad annavad nõu ka. Head nädala jätku!
Külaline
külaline

Re: ukselengide ja betoonseina vahe täitmine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mis lõppviimistluseks tuleb, vaevalt et pahtel :). Tapeet? Värv? Kui värv siis mina ei usaldaks seda õhukest pahtlikihti mis vahu ja värvi vahele jääb. Ma pigem paneks selle vahe krohvisegu täis, pahtel, krunt, värv. Kui tapeet siis peaks vaht ka sobima.
Vasta