uus vesibaasil pinotex

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas Urmas »

fgh kirjutas: 17 Nov 2017, 23:26 Nüüd peaks küll kohale jõudma.
Miks mul on lootusetu ürituse tunne? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Urmas kirjutas: 17 Nov 2017, 22:08
pehmo kirjutas: 17 Nov 2017, 21:11 Iga toote juures on ju tekst, et väga hea asi, mul ei ole sellest kasu, tahan reaalseid kogemusi.
Esiteks, ole aus enda vastu, sa tahtsid reaalseid kogemusi alles vee baasil jamaga üle käimist ja kirjutasid murest siis kui jama käes.
Teiseks, reaalse kogemuse kirjutas Voltamper. Kirjutas ju, et asi sealsamuses. :)
Kolmandaks, kui sa ei saa loetud tekstist aru, siis kõik praeguse teema kommentaatorid on mõtetult oma arvuti klaviatuuri klõbistanud.

Milline võiks olla ehitusfoorumi lugeja IQ number, kes vaidlevad vastu tänapäeva tohutu tootevaliku juures mingi toote ostmisel selle kasutusjuhendi läbilugemise mõtekuses? Kas ei ole ole siinses foorumis eraldi teemat "blondiinidest" meesterahvastele? Äkki teeks? Või pehmo võiks pöörduda mingi naistekate foorumi poole? Või mingi perefoorum? Või Mallukas?
Rohkem soovitusi minu hallrakud ei suutnud välja kannatada, hakkasid teised mõtetult hävima sellele teemale edasise mõtlemise peale. Mul läheb hallrakke vaja paremate mõtete jaoks. :)

Saad sa kulla inimene sellest aru, et mina ei ole ehitaja, mul ei ole värvidest jne asjadest praktiliselt üldse teadmisi.
Lihtsalt isa tõi pinotexi ja mina niiöelda värvisin sellega.
Nüüd, aga see ei kõlba enam.
Minu ainuke küsimus siin teemas oli, mida nüüd kasutada, et saada sarnane tulemus, mis enne ja mis oleks ühtlasi ka võimalikult mugav, nagu seda vana hea pinotex mahagon oli.
Mitte, ei mõista su tõredust, küsisin väga lihtsa küsimuse, mida kasutada, et soovitataks oma reaalsetest kogemustest.
Kas on tõesti nii raske aru saada nii lihtsast küsimusest, mida kasutada?
Pigem räägime siin sinu iq-st, kui nii lihtsast küsimusest aru ei saada.
Külaline
külaline

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pehmo kirjutas: 23 Nov 2017, 15:53 Lihtsalt isa tõi pinotexi ja mina niiöelda värvisin sellega.

......

Kas on tõesti nii raske aru saada nii lihtsast küsimusest, mida kasutada?
"isa soovitusel" https://www.youtube.com/watch?v=0BbwAIEer5s

sa pead küsijana ise rohkem empaatiavõimet arendama, sest eeldamine on kõikide "p*rsekukkumiste" ema .

Meie ei tea eeldada, et sulle seda isa soovitas, milline on su aluspind ja mida sa pead tegema. Ja sina ei saa eeldada, et iga vastus su küsimusele sobiks, oleks õige või vastaks mingile muule kriteeriumile "kas on tõesti nii raske".

Loe ridade vahelt välja "Pinotex Ultra" , võta tooteleht veebist lahti või otsi googlist "pinotex ultra mahagon" ja telli endale veebist https://www.bauhof.ee/pinotex-ultra-mahagon-10l-014093 või mine poodi ja osta poest. Materjalide puhul on oluline lugeda tootelehte ja küsida lisa otse poest müüja käest, neil on tootelehed peas.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 23 Nov 2017, 16:06 "isa soovitusel" https://www.youtube.com/watch?v= .....
:thumbsup:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pehmo kirjutas: 23 Nov 2017, 15:53 Minu ainuke küsimus siin teemas oli, mida nüüd kasutada, et saada sarnane tulemus, mis enne ja mis oleks ühtlasi ka võimalikult mugav, nagu seda vana hea pinotex mahagon oli.
Kas on tõesti nii raske aru saada nii lihtsast küsimusest, mida kasutada?
Kui raske oli aru saada minu esimesest viitest Pinotex-i kodukale, lugeda sealt nende poolt pakutavaid tooteid ja tootelehelt omakorda lugeda ning aru saada seal kirjutatust?
Kui raske oli arusaada minu külalisena kirjutatud postistusest
Külaline kirjutas: 16 Nov 2017, 22:56 Vana Pinotexiga tehtu maha kratsida, enne kui hakkad mingi uue tootega tegema. See soovitus on kirjas tootejuhendis, vahet pole millega sa asja korda teed.

Urmas
pehmo kirjutas: 23 Nov 2017, 15:53 Mitte, ei mõista su tõredust, küsisin väga lihtsa küsimuse, mida kasutada, et soovitataks oma reaalsetest kogemustest.
Minu postitused reeglina ei ole ilukirjanduslik lugemine, vaid kõige lihtlabasem asjade/probleemide kohta arvamuse otse välja ütlemine, mitte poliitikute moodi mittemidagi ütlevate vastuste andmine konkreetsele küsimusele.
pehmo kirjutas: 23 Nov 2017, 15:53 Pigem räägime siin sinu iq-st, kui nii lihtsast küsimusest aru ei saada.
Minu IQ pole häda midagi, kuidas on lood sinu omaga, et mitte aru saada Pinotex Ultra tootetutvustest pärinevast järgnevast lausest:

Parema nakke tagamiseks eemaldada pinnalt mehhaaniliselt tugevakiulise
harjaga või pestes vana lahtine puidukaitsevahendi kiht, samuti pisut lagunenud
või halliks värvunud puidukiht


Allikas https://www.pinotex.ee/files/2016/10/Pi ... ra_TDS.pdf
Viimati muutis Urmas, 23 Nov 2017, 17:07, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Fgh
külaline

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas Fgh »

Pinotex on tootja.
Mahagon on tooni nimi, sellist toodet nagu pinotex mahagon pole kunagi olemas olnud. Pinotex classic AE on veebaasil toode, see ei jää vanale lahustibaasil tootele peale, samuti ei aurustu vesi paksust kihist nii kiiresti, kui lahusti. Lahusti baasil toode peaks olema ultra. Tegu selle sama jubedusega, mis see alati on olnud. Keegi ei kiida ja kõik kahetsevad selle kasutamist, sest muid värve raske hiljem kasutada, praguneb, koorub jne.

Seega minge espak tallinn värviletti või mujale, kus müüjad jagavad asja ja rääkige oma mure ära. Saate tõenäoliselt tootja pinotex , toote ultra ,tooniga mahagon .

Küsimusi esitada on lihtne, aga huvitav, et vastuste lugemine nii raske on. Kui soov seda veebaasil asja kasutada, siia head kratsimist värvi eemaldamiseks. Mõlemad soovitused on korduvalt siin kõlanud, vaevalt, et keegi neid Teile teostama tuleb vms.
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Siin on vist tõesti mingi haigus lahti, et aru ei saada.
Ma ei ole mitte kuskil öelnud, et ma tahan kasutada vesibaasil pinotexi.

Teil on ikka tõsiseid raskusi siin arusaamisega, ma hakkan juba väsitama teile seletamast.

Isa on siin majal ja puukuuril kasutanud aastaid vana head Pinotex Mahagoni, vähemalt nii ta väitis, mina ei ole neid nimetusi jälginud.
Tegemist on olnud pruuni lahustibaasil Pinotexiga, mida oli väga mugav igale poole puidule peale värvida, pind ei vajanud mittemingusugst ettevalmistust, võisid seda kuhjaga peale panna, kõik imendus kenasti sisse ja kestis aastaid, kaitses väga hästi.
Puit oli nii kaitstud, kui värvitud üheaegselt, tõsi osades kohtades sai kasutatud veel ka läbipaistvat Pinotexi, et veelgi paremini kaitseks, aga põhiline on ikka olnud see pruun.


Nüüd ma otsin võimalikult sarnast lahendust.
Pinna korralik ettevalmistamine ei kuulu selle sisse, kuna vanasti ei olnud see vajalik, kas nüüd enam ilma ei saa mingi vahendiga?
Miks ma pean lugema neid kiitvaid tekste nende purkide pealt? Ütlesin juba, et kõigi peal on kirjas, et nad on maailma parim vahend, aga mina tahan reaalseid kogemusi, mis on parim ja võimalikult ligilähedane vanale heale pruunile pinotexile.


Mul on vaja kolme asja, mugavus, puidu kaitstus ja pruun toon lõpuks.
Seda kõike pakkus vanasti see pruun Pinotex, aga nagu näha, enam ei paku, kuna nüüd on vesibaasil.
Oleme seda Pinotexi umbes 20 aastat kasutanud ja tulemus on olnud hea ning mugav teha, mätsi mis seisus puidule iganes selga.
Kahjuks kõik muutus, kui ühel hetkel tuli vesibaasil pruun pinotex.
Kas nüüd ongi siis kõik, enam mugavalt ei saa?
Pean kogu maja puitdetailid ja puukuuri puitosad 1mm paksuselt ära lihvima, et vana pinotex kätte saada ja alles siis jääb mingi uus vahend sinna pidama või?

Ärge jahuge siin muust, vaid vastakse küsimusele konkreetselt, mis vahendeid soovitate kasutada ja kas saab ühe vahendiga või kahega ja mis järjekorras.
Ning kas tõesti peab vana Pinotexi maha lihvima? Suhteliselt ebareaalne ja meeletu töö, vanasti võis uue Pinotexi kogu aeg vanale selga panna ja kõik toimis.

Kui mõnele jäi ikka veel ebaselgeks, mida soovin, siis teen puust ja punaseks.
All on vana pruun lahustibaasil Pinotex, mida teha, et uuesti sama tulemus saavutada sinna peale niiöelda värvides? Samuti tahan seda suvalisele värvimata puidule peale värvida ja et saaksin seda aastate pärast lihtsa vaevaga korrata.
1. vahend
2. Kui muud üle ei jää, siis mis on teine vahend, mida peab lisakas kasutama?
3. mitu kihti peab mida tegema?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pehmo kirjutas: 23 Nov 2017, 19:13 Siin on vist tõesti mingi haigus lahti, et aru ei saada. ... jne bla-bla-blaa ...
Üldiselt ei taha minna isiklikuks nagu mõned anonüümsed külalised, aga pärast sinu viimase postituse läbilugemist tundub mulle, et sinu IQ mitte ei kannata kriitikat, vaid sinu IQ pole mõtet isegi mitte kritiseerida, sest lihtsalt ei ole, mida kritiseerida. Kurb! :cray:
OT. IQ tõid mängu sina!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Urmas kirjutas: 23 Nov 2017, 20:05
pehmo kirjutas: 23 Nov 2017, 19:13 Siin on vist tõesti mingi haigus lahti, et aru ei saada. ... jne bla-bla-blaa ...
Üldiselt ei taha minna isiklikuks nagu mõned anonüümsed külalised, aga pärast sinu viimase postituse läbilugemist tundub mulle, et sinu IQ mitte ei kannata kriitikat, vaid sinu IQ pole mõtet isegi mitte kritiseerida, sest lihtsalt ei ole, mida kritiseerida. Kurb! :cray:
OT. IQ tõid mängu sina!
Valetad ka veel ja ei mäleta?
IQ-st rääkisid esimesena sina, vaata oma postitused läbi.
nagu näha, oled võimeline ainult mölisema, aga kui konkreetselt küsin, siis vastata sa ei suuda.
Hakkan aru saama, miks osad inimesed kurdavad, et mitte ei leia tasemel ehitusmeest.
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

joppen puhh, öeldi ju mitu korda, et "vana hea" pinotex on ultra nime all olemas, minge Espakissse ja küsige sealt.

tegin googles otsingu ja ka bauhofis on olemas, siin on link ka, toimeaine lahusti: https://www.bauhof.ee/pinotex-ultra-mahagon-10l-014093

k-rauta ka, ja muud ehituspoed andsid vasteid. otsimisele kulus 1-2min, siia vastuste kirjutamise ajaga oleksid juba mõnes poes ära käinud ja selle trepi sisse "määrinud" :D
https://www.k-rauta.ee/p/puidukaitsevah ... n-10l/2r8h
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Nüüd on küll läinud asjad sassi. Ultra EI OLE "vana hea pinotex", ultra on paks mögin, see "vana hea" oli vedel nagu vesi, seda vana lahustipõhist ei toodeta juba palju aastaid. Polnud ta ka suurem asi, peale tõmmata hea kerge aga 3-5 aasta pärast tuli uuesti üle tõmmata.
Ma soovitaks kaubamärgist Pinotex heaga eemale hoida, nende kodulehelt pole võimalik isegi seda välja lugeda, millise lahusti (ka vesi on lahusti) baasil on eri tooted valmistatud.
Teemaalgatajal soovitan mõne teise firma toode leida vajadusel eelnevalt mitte foorumist aga otse firma esindajalt nõu küsida. Juba ostetu võib kuludesse kanda, seda ei pea tingimata seina vägistama, hiljem jama rohkem.
Ja foorumi kroonimata kunnidel soovitan rahulikumalt võtta, pole teist keegi meistrina sündinud.
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pehmo kirjutas: 23 Nov 2017, 20:31 Valetad ka veel ja ei mäleta?
IQ-st rääkisid esimesena sina, vaata oma postitused läbi.
Jah, ma eksisin kui süüdistasin sind IQ mängu toomises, aga ei valetanud. See ei muuda minu eelmise ülejäänud postituse mõtet.
Teinekülaline kirjutas: 24 Nov 2017, 01:27 Ma soovitaks kaubamärgist Pinotex heaga eemale hoida, nende kodulehelt pole võimalik isegi seda välja lugeda, millise lahusti (ka vesi on lahusti) baasil on eri tooted valmistatud.
Nomaeitea kui Pinotex Ultra tootejuhendis on kirjas, et lahustiks kasutada SolveW-d(lakibensiin) ja arvata, et see on vesi, siis on küll miskit ikka väga mäda. ;)
Teinekülaline kirjutas: 24 Nov 2017, 01:27 Ja foorumi kroonimata kunnidel soovitan rahulikumalt võtta, pole teist keegi meistrina sündinud.
Aga foorumi kroonimata kunnid annavad nii läbi lillede kui ka otseseid vihjeid ja nendest ei saada aru ning jauratakse edasi, siis kas viga ikka on foorumi kroonimata kunnides? :scratch: :)
Ja veel, mis kuradi vägi takistas(b) pehmol pöörduda otse tootja poole? Oleks piisanud kirjutada otsingusse sõna "pinotex" ja vajutada aknakesele "Võta ühendust"? Kõik ja ta oleks sealtkaudu ammu saanud vastused oma muredele.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Hästi mõttetu teema! Kas keegi vastanuist mäletab, millal ta viimati kasutas "vana head pinot?" Aga mina mäletan, see oli aastal 1987 august. Kahtlemata oli see parim vahend, mida tolajal kaubandusest saada oli - muud polnudki (Ligno oli ka, aga sel oli oma koht.)
Kuidas edasi toimida, me ei tea seda ega peagi ega saagi teadma - pole kogemusi. Loodame, et Sina valgustad meid, kui oled oled selle kogemuse saanud! Muidugi on olemas vastav teenus, kes olenemata aluspinnast, Sul selle sealt "maha puhub." Täna ja juba tükimata aega, on paremad immutus-, kaitse., viimistlusvahendid, aga millised, me samuti ei tea, sest materjal on juba ette, eeltöödeldud. Viitsiks uurida siis mõistagi saaks teada.
Vanad "head asjad!" Väidan, et tänane limonaad "kelluke", (mida mu kodulinnas toodeti) pole samuti enam see, mis ta oli kuuekümnendatel siis, kui isa selle mulle ostis. Ja mis siis, ei hakka ju seepärast uut ja sama mõttetut - nostalgiast nõretavat teemat treima. Andres
Teinekülaline
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 366
Liitunud: 06 Jaan 2009, 23:19
Asukoht: Tallinn, läänepoolne Harjumaa
On tänatud: 22 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas Teinekülaline »

Urmas kirjutas: 24 Nov 2017, 06:43
Teinekülaline kirjutas: 24 Nov 2017, 01:27 Ma soovitaks kaubamärgist Pinotex heaga eemale hoida, nende kodulehelt pole võimalik isegi seda välja lugeda, millise lahusti (ka vesi on lahusti) baasil on eri tooted valmistatud.
Nomaeitea kui Pinotex Ultra tootejuhendis on kirjas, et lahustiks kasutada SolveW-d(lakibensiin) ja arvata, et see on vesi, siis on küll miskit ikka väga mäda. ;)
Ma tahaks nüüd konkreetselt näha, kus ma olen öelnud, et Ultra on vee baasil. Lahmimise asemel võiks aru saada, et väljatoodud tsitaat käib kõigi Pinotexi toodete kohta - tooteinfos ei ole kirjas, mille baasil ja millega lahjendada/puhastada, selleks tuleb eraldi alla laadida tootekirjeldus ehk tooteinfo on puudulik.
Ei ole lahendamatuid probleeme, on vaid vähe aega või raha
Ei ole rumalaid küsimusi, on vaid rumalad vastused
Kuid vastuse võib saada vaid see, kes küsib. 5013245
http://nagi.ee/photos/Teinekulaline
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Teinekülaline kirjutas: 24 Nov 2017, 11:34 Ma tahaks nüüd konkreetselt näha, kus ma olen öelnud, et Ultra on vee baasil. Lahmimise asemel võiks aru saada, et väljatoodud tsitaat käib kõigi Pinotexi toodete kohta - tooteinfos ei ole kirjas, mille baasil ja millega lahjendada/puhastada, selleks tuleb eraldi alla laadida tootekirjeldus ehk tooteinfo on puudulik.
No kui ühe lisakliki tegemine tootekirjelduse lehele on nii ületamatult raske, et kätte saada kogu info, siis pole midagi parata. Ei hakka keegi lusikaga putru suhu toppima.


Pole midagi lihtsamat, kui teha oma elu keeruliseks. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Mul ükskõik, mida kasutada, peaasi, et toimib ja oleks mugav peale kanda ja ei peaks vana pinda puhtaks küürima ning et jääks pruun.
Külaline
külaline

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas: 24 Nov 2017, 22:44 Ei hakka keegi lusikaga putru suhu toppima.
Pinotex nüüd mõni puder või asi! Hullemat saasta annab otsida!
Tänapäeval loksutab marketing kõik paika. kui oma toodet ei oska presenteerida, siis on rong läinud.
Pinotexi rongil tagatuled vaevu kumavad.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas Andresto »

pehmo Mul ükskõik, mida kasutada, peaasi, et toimib ja oleks mugav peale kanda ja ei peaks vana pinda puhtaks küürima ning et jääks pruun. [/quote kirjutas:
On olemas four-pack, aga four in one sellisel kujul nagu Sina soovid, pole olemas. Pind tuleb puhtaks "puhuda" ja parem veel, kui saaksid ta sarnaseks, kui oli enne "imelise asja", esmakordset pealekandmist. Ära üritagi sinna midagi kolmandat-nejandat... tõugu määret otsa määrida. Täna pole selleks õnneks, ka enam mõistagi, ka sobiv aastaaeg. Talvel aega arutada, otsida.
Olgu mis seal mannergul kirjas on, aga alati on kirjas: töövahendite pesemine/puhastamine. Tavaliselt siis kas vesi v. mingi lahusti, mis ütleb sisust juba kõik. Andres
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Kas tõsimeeli pole ühtegi immutusvahendit, mis sellest pinotexist läbi roniks ja püsima jääks ja seejärel mingi pruun värv, mis püsima jääks?
Ma ütleks, et see on praegu ikka väga suur jama, see on meeletu töö, mis sellisel juhul ees ootab, et see kõik puhtaks saada, kaheldav, et seda meil siin keegi tegema hakkab.

Kui mul on puhas puit, siis mis on kõige mugavam variant, et sarnane tulemus saavutada sellele vanale Pinotexile? Mis ka kaitseks, nagu see vana hea Pinotex kaitses.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Vaat selline lähenemisviis mulle meeldib, viisakalt :hello: küsitud, kedagi süüdistamata.
pehmo kirjutas: 25 Nov 2017, 11:01 ...
Kui mul on puhas puit, siis mis on kõige mugavam variant, et sarnane tulemus saavutada sellele vanale Pinotexile? Mis ka kaitseks, nagu see vana hea Pinotex kaitses.

Ise usun, et vanadele uusi kihte peale kandes, võib järgmistesse ämbritesse astuda. Ilmselt hoiame kõik silmad kõrvad lahti ja kevadeks leiame sellise vahendi. Andres
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pehmo kirjutas: 25 Nov 2017, 11:01 Kas tõsimeeli pole ühtegi immutusvahendit, mis sellest pinotexist läbi roniks ja püsima jääks ja seejärel mingi pruun värv, mis püsima jääks?
Mingi vahend on kindlasti, aga kas see Pinotex-st läbi ronib, jääks kahtlevale seisukohale. Et mingi pruun värv püsima jääks, on märksõnaks "eeltöö".
pehmo kirjutas: 25 Nov 2017, 11:01 Ma ütleks, et see on praegu ikka väga suur jama, see on meeletu töö, mis sellisel juhul ees ootab, et see kõik puhtaks saada, kaheldav, et seda meil siin keegi tegema hakkab.
Ei hakka hüüdlauseid enam kirjutama, aga kui soovid normaalset tulemust, siis on see tõesti meeltu töö. Aga pikemas perspektiivis tasub see töö ennast ära- visuaalselt ilusam ja ei pea iga 1-2 aasta tagant uut teemat siia kirjutama. ;)
pehmo kirjutas: 25 Nov 2017, 11:01 Kui mul on puhas puit, siis mis on kõige mugavam variant, et sarnane tulemus saavutada sellele vanale Pinotexile? Mis ka kaitseks, nagu see vana hea Pinotex kaitses.
Sellise eelduse(puhas puit) puhul saab juba hakata soovitama. Mul on detsembri alguses üks koolitus ja kui meeles seisab, siis uurin.
OT. Tuli meelde, et aastaid 10-15 tagasi võõpasin üle ühte puitfassaadi Pinotex-ga ja mäletan, et sai ka traatharjaga suurem koorunud sodi maha, sest paremat eeltööd ei soovitud ja seejärel uus Pinotex-i kiht peale. Üldiselt olen uudishimulik, aga ei mäleta, kas küsisin omaniku käest, et kui kaua esialgne kiht peal püsis enne kui kooruma hakkas. Tol ajal ei toodetud vee baasil Pinotex-i.
Ja veel. Ma ei tea miks, aga näiteks pealiskaudsel kiikamisel kahe suurema värvitootja(Sadolin ja Caparol) ei näinud koolituskursusi. Vivacoloril on olemas. Kiika ise kodukalt, millal on fassadide koolitus(tasuta). Olen kasutanud Caparoli konsultantide netis saadaolevaid kontakte, helistasin, leppisime aja kokku, läksin kohale ja paari tunni vestluse jooksul sain enda jaoks vägagi ammendavat infot.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
fgh
külaline

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas fgh »

Minge poodi ja ostke See purk ära, isegi netipood antud, et poodi reaalselt minema ei peaks. Täielik müstika see heietamine siin
pehmo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 163
Liitunud: 07 Apr 2017, 19:09
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas pehmo »

Nii, sain teada, et isa oli seda Pinotexi ostnud.
https://www.bauhof.ee/pinotex-classic-m ... -1l-469564
Selle kohta on tõesti öeldud vesibaasil.

Samas selle kohta on öeldud lahustibaasil.
https://www.bauhof.ee/pinotex-ultra-mahagon-1l-014092

Siis peaks see ultra mahagon äkki lahendus olema või ikka midagi valesti?

Selle uurisin nüüd ise välja, vaadates vana ja uut Pinotexi purki.
Jah teil oli siin tõesti vastus olemas, aga kuna muud teemast välja mölinat ja soga oli niipalju, siis ei eristanud ma ära, et see ongi vana hea lahustibaasil Pinotex.
Kas saate nüüd aru, et tuleb rääkida asjast konkreetselt, mitte jahuda muust?

Kui ma küsisin nõu, oleks kohe tulnud öelda, et lahustibaasil Pinotex on alles ja selle nimi on Pinotex Ultra Mahagon ning oleksite andnud ka kohe lingi.
Muu mulina oleks võinud kõik ära jätta ja mul olekski teema ammendatud olnud, nüüd aga siinsete mölisejate ja ilkujate pärast pidin ikka ise järeldusele jõudma.

Saate te aru, et kui muud müra on niipalju, siis ei ei pruugi oluline info välja kosta?

Kuidas teile meeldiks, kui küsite kuidas mingil autol rattalaagrit vahetada ja teemas hakatakse sinu kallal mölisema ja rääkima sellest, et et osta uus auto, aga lahendust pakutakse napilt ja muu müra seest ei paista see korralikult välja.


Esimene postitus oli asjalik, mis mu teemale siin vastati.
Aga ma toon kohe näite, kuidas oleks pidanud siinne teema mölisemise asemel kulgema, alustan enda esimesest postitusest siin.


Kuna siin värvid öeldud oli, siis küsin siit.
Kindlasti olete kursis, et juba hea mitu aastat on pinotex vesibaasil.
Tulemus on selline, et vanasti sain pinotex mahagoni suvalt kanda õues puidu peale, panin kasvõi kõvasti peale ja ikka imendus kenasti vastu ja imendus puidu sisse ning kestis aastaid, imeline asi.
Nüüd, aga uus vesibaasil, see jääb kuidagi pinnale ja hakkab kooruma, olen täitsa mures, mida teha?
Mida ma peaksin tegema, et saada puidule sama hea kaitse, nagu vanasti sai pinotex mahagoniga.
Trepiastmeid oli sedasi väga hea teha näiteks väljas.


Vastaja:
Lahustibaasil Pinotex on täiesti alles, proovi seda, kas aitab.
https://www.bauhof.ee/pinotex-ultra-mahagon-1l-014092


Alles siis oleks võinud siia juurde rääkida, selle tootega seonduvat tarka juttu.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pehmo kirjutas: 13 Dets 2017, 22:09 Kui ma küsisin nõu, oleks kohe tulnud öelda, et lahustibaasil Pinotex on alles ja selle nimi on Pinotex Ultra Mahagon ning oleksite andnud ka kohe lingi.
Muu mulina oleks võinud kõik ära jätta ja mul olekski teema ammendatud olnud, nüüd aga siinsete mölisejate ja ilkujate pärast pidin ikka ise järeldusele jõudma.

Saate te aru, et kui muud müra on niipalju, siis ei ei pruugi oluline info välja kosta?
See, mida ma praegu ütlen, ei ole mitte ülbus, vaid otsekohesus- sa oled ikka päris sooda!
Sulle anti viide Pinotex kodulehele(mina), sulle öeldi otse(fgh), et toote nimi on Ultra ja sa ikka ajad oma joru. Mille kuradi pärast peab osadele kõik läbi nämmutama ja siis suhu toppima? Endal ei ole mõistust guuglis sorida? Ja veel- kui on teada, et toote üldnimetus on Pintex, siis mille kuradi pärast sa otsid tooteinfot mingite poodide kodulehtedelt kui Pinotexil on oma kodukas olemas ja paari hiirekliki kaugusel ka toode Ultra koos sobivate valmistoonidega, mille hulgas ka Ultra Mahagon. Selle oleks võinud kodutööna ära teha ning alles siis isale kirja kaasa anda ja ta poodi saata.
Näete nüüd, armasad foorumlased, siinne teema on ehe näide, mis juhtub kui lumehelbekeste põlvkond peale feissbuugi ja insta enam arvutiga midagi rohkemat teha ei oska. :)
Järeldusele sa võisid ju jõuda, aga peale endale käki kokkukeeramist sa selle järeldusega nagunii midagi teha ei oska. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: uus vesibaasil pinotex

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

pehmo kirjutas: 13 Dets 2017, 22:09Kas saate nüüd aru, et tuleb rääkida asjast konkreetselt ... Kui ma küsisin nõu, oleks kohe tulnud öelda ... kuidas oleks pidanud siinne teema mölisemise asemel kulgema
Foorumis EI PEA mitte keegi vastama ega midagi KOHE ütlema.
Vasta