Vineer kivimaja seina?

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Impsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 08 Sept 2015, 19:22

Vineer kivimaja seina?

Lugemata postitus Postitas Impsu »

Tere

Mul on 60-ndatel ehitatud täielikult kärg tellisest maja. Seina paksus ca 60cm. Tollel ajal kaeti sise seinad ca 1cm paksuse papi laadse tootega. Nüüd renoveerimise käigus tahaks midagi muud. Kas võiks panna näiteks 12mm vineer plaadi? Hingab vineer plaat piisavalt? Või mingi muu takistav tegur?

Imre
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Vineer kivimaja seina?

Lugemata postitus Postitas rundll »

Mis snna vineeri peale läheb. Mõtled OSB?
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vineer kivimaja seina?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

mõtled ehk seda http://www.wildtile.ee/ ?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vineer kivimaja seina?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Vineerplaadi eesmärk? Stabiilseks aluspinnaks või jääb vineer lõppviimistluseks? Miks sein peab hingama?
Peale vastuseid nendele küsimustele saaks ehk midagi soovitada.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vineer kivimaja seina?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

arno14 kirjutas: 16 Okt 2017, 11:02 mõtled ehk seda http://www.wildtile.ee/ ?
Ma kahtlustan, et see viide pole Impsule taskukohane. Kui võtta kipsplaadist tehtud seina m2 hind ise tehes, siis materjalid 15m2-le seinale(hea lihtne täisplaatidega arvutada) läheksid maksma 70€, aga ainuüksi vineer Puumarketi hindade järgi ca 300+€. Kipsplaadist seinale tuleks veel arvestada lõppviimistlus ja ega vineersein ei püsi samuti "minu soovil, havi käsul" najal seinas ehk tahaks ka saada mingit stabiilsemat aluspinda, mis omakorda maksab midagi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vineer kivimaja seina?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Urmas kirjutas: 17 Okt 2017, 07:51
arno14 kirjutas: 16 Okt 2017, 11:02 mõtled ehk seda http://www.wildtile.ee/ ?
Ma kahtlustan, et see viide pole Impsule taskukohane. Kui võtta kipsplaadist tehtud seina m2 hind ise tehes, siis materjalid 15m2-le seinale(hea lihtne täisplaatidega arvutada) läheksid maksma 70€, aga ainuüksi vineer Puumarketi hindade järgi ca 300+€. Kipsplaadist seinale tuleks veel arvestada lõppviimistlus ja ega vineersein ei püsi samuti "minu soovil, havi käsul" najal seinas ehk tahaks ka saada mingit stabiilsemat aluspinda, mis omakorda maksab midagi.
Ma ei saanud küsija eesmärgist aru, kas see peaks olema lõppviimistlus sein või midagi esialgsemat
Impsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 08 Sept 2015, 19:22

Re: Vineer kivimaja seina?

Lugemata postitus Postitas Impsu »

Vineeri eesmärk oleks stabiilne aluspind. Peale lähevad tõenäoliselt tapeedi laadsed tooted. Teema selles nagu ennist mainisin kärgtellisest maja. Esimesel korrusel paigaldasin karkassi ja kips peale. Täielik õudus oli see karkassi kinnitamine sinna tellise külge. Teist korda enam ei taha ning otsin alternatiive.
Ise oma peaga mõtlesin, et üles, keskele ja alla panen liistud mis toetaks ja saaks seina loodi. Vineeri paneks fasaadi liim vahuga seina. Ühendus kohtadesse liistud taha ja kruvid lisaks. See m2 hind mind absoluutselt ei hirmuta.
Mida arvavad targemad? Hallitust ei teki seina peale või vahele? Vahuga paigaldades kvalifitseerub maja seespoolt soojustamisele?

Imre
Külaline
külaline

Re: Vineer kivimaja seina?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Impsu kirjutas: 18 Okt 2017, 21:50 Täielik õudus oli see karkassi kinnitamine sinna tellise külge. Teist korda enam ei taha ning otsin alternatiive.
selgelt hoidu oma peaga mõtlemast ja loe ennem näiteks kipskarkassi paigaldamise juhend läbi, seina külge otseselt ei ole vaja sul midagi kinnitada . rennid käivad põrandale ja lakke ning postid sinna vahele on tunduvalt lihtsam , kui vineeri vahuga liimima hakata .

vineeri peale tapeetimine on ka suht küsitav tegevus , eriti õhema vinneri peale mis niiskusega rohkem mängib.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Vineer kivimaja seina?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Impsu kirjutas: 18 Okt 2017, 21:50 Mida arvavad targemad?
Ei tea täpselt, kas liigitun targemate alla, sest arvamusi on nii ja naa :) , aga loe uuesti eelmise külalise postitust ja mõtle loetule tõsiselt.
Vineeri peale tapeedi paigaldamine on jama, hiljem on kõik vuugi kohad tapeedil nähtavad.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
renxx
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 117
Liitunud: 20 Okt 2011, 20:21
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Vineer kivimaja seina?

Lugemata postitus Postitas renxx »

Külaline kirjutas: 18 Okt 2017, 22:34
Impsu kirjutas: 18 Okt 2017, 21:50 Täielik õudus oli see karkassi kinnitamine sinna tellise külge. Teist korda enam ei taha ning otsin alternatiive.
selgelt hoidu oma peaga mõtlemast ja loe ennem näiteks kipskarkassi paigaldamise juhend läbi, seina külge otseselt ei ole vaja sul midagi kinnitada . rennid käivad põrandale ja lakke ning postid sinna vahele on tunduvalt lihtsam , kui vineeri vahuga liimima hakata .

vineeri peale tapeetimine on ka suht küsitav tegevus , eriti õhema vinneri peale mis niiskusega rohkem mängib.

Oled selline ehitaja, kes postide tagused laseb vahtu täis, et sein vetruma ei jääks, või jätad lihtsalt toestamata ? Vähemalt mina kinnitan iga posti kanduritega vähemalt 3st kohast ka seina külge, mis ei ole teab mis suur töö.

Krohvimine -> maalritöö ei ole variant ? Ma eeldan, et see papi laadne toode on lihtsasti eemaldatav ?
vaarangui
külaline

Re: Vineer kivimaja seina?

Lugemata postitus Postitas vaarangui »

Vineeri kasutamine ajab ruutmeetri kalliks ja sinna peale liimida tapeedilaadset toodet eeldab (sarnaselt kipsile) eeltööd. Mina soovitaks kasutada erikõva kipsi ja liimida see kipsplaadi liimiga seina. Tulemus jääb viisakas ja tapeetimine on samuti lihtsam. Praktikas proovitud ja lahendus toimib väga hästi. Eelarve on ka kordades madalam, kui korralikui vineerplaati kasutades. Tulistan praegu puusalt, 1,2mm vineerplaat ca 40.- tk, erikõva kips ca 10.- tk.
Voltamper
külaline

Re: Vineer kivimaja seina?

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Huvitav, ma elan ka 60ndatel kärgtellisest ehitatud majas, seina paksus 60cm ning siseviimisuseks on lubikorhv, otse tellise peal. Mingisugust pappi ei ole. Kuidas see papp üldse kärgtellise külge on kinnitatud ja mis tema eesmärk on? Mina tõmbaks selle papi maha ja laseks seinad ära krohvida. Kui nii kange isu on tapeeti panna, siis seina on võimalik ka sirgelt krohvida. Vineeri peale mõtleks alles siis , kui tahaks seda viimistluseks kasutada.
Lihtsalt kiviseina peale liimida tapeedi alla on täiesti mõttetu tegevus. See, et rahakott asjast üle käib, ei muuda asja veel rentaabliks.
Vasta