Parim magnetvärv?

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
toomat
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 04 Jaan 2015, 20:40

Parim magnetvärv?

Lugemata postitus Postitas toomat »

Kellel on kogemusi magnetvärvidega? Milline on kõige kvaliteetsem ja hea katvus/kulu suhtega?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Parim magnetvärv?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Väga palju oleneb ka magnetist, mida selle seina külge pannakse. On väga lahjasid, Miki-Hiire kujulisi magneteid(made in China), mis ilma täiendava liimiribata 50x50mm märkmepaberit seinal ei hoia ja on "riisiterasid"(kah made in China), mis samal seinal hoiavad üleval A3 suurust lehte.
Magnetvärv on oma viskoossuselt üsna paks, siis rulliga/pintsliga pealekandmisel jääb visuaalselt jubeda struktuuriga ja kui tahta natuke paksemat kihti(paremad magneetilised omadused), tuleks seda 3-4 kihis kanda ja pinnastruktuur tuleb veelgi jubedam.
Nüüd EV-s magnetvärviga tegemiste kogemustest. Oli vaja ühele firmale teha magnetseina, aga tingimuseks oli, et pealispind peab olema sama värvi ja sile nagu ülejäänud nõupidamisruum. Magneteid kaasa ei antud ja ise ka kohe küsida ei osanud. Mõtlesin, mis ma mõtlesin, aga "laisk" nagu ma olen, läksin oma arust kõige lollikindlamat teed ehk kandsin magnetvärvi seinale mitte rulliga 2x, vaid pahtlilabidaga 5-6x(täpselt ei mäleta), et saaks sileda, aga sama paksu kihi. Muide, värvi kulu peab jääma samaks! Vahepeal tegin ka kerget lihvimist. Kui magnetvärvi kihid tehtud, krutisin vist mingi nakkedispersiooniga 1-2x(jälle täpselt ei mäleta). Nakkedispersiooniga sellepärast, et kuna sooviti võimalikult siledat pinda, siis nakkedispersioon ei ole nii paksu konsistentsiga ja ei jäta rullijälgi. Peale seda 2x põhivärviga ja oligi valmis ning klient oli esialgu rahul. Tegelikult, hilisemat rahulolu ma täpselt ei tea, aga vähemalt arve maksti ära. :)
Näiteks 3-4 aastat tagasi tegin Šveitsis ühe seina magnetvärviga, kusjuures seal oli müügil magnetvärve, millede baastoon on valge ja võimalik toonida endale sobivat tooni. Väga intensiivsete toonide kohta ei oska sõna võtta, aga meie kohaliku ekvivalendi A-baasil värvigsmma oli täiesti võimalik. Kas sellist varianti on nüüdseks ka EV-s saadaval, ei oska öelda, sest pole kaua aega vaja olnud. Selle Šveitsi variandi puhul oli küll lahe, tuli lihtsalt hästi madalakarvalise rulliga teha ja kahe värvimisega OK pind, millel jäid "riisiterad" suuri pabereid hoidma.
Olen teinud ka 2in1 ehk all magnetvärv ja pealmine tahvelvärv. Midagi jäi puudu magnetil, aga see võis olla ka magnetite probleem, sest minu arvates olid proovimagnetid sellised suht suveniirlikud, aga võin ka eksida ja on võimalik variant, et tahvelvärv võttis magneti mõju natuke lahjemaks. Ei ole saanud katsetada ja hetkel on mu need head "riisiterad" kusagil x kohas(vanadus :blush: ).
Igatsugu hästivarustatud ehituspoodides on magnetvärvid üpris vinge hinnaga, aga kunagi leidsin ühe "augu", kus oli seda saada ka kliendi jaoks talutava hinnaga. Kahjuks praeguseks hetkeks enam firma nimetustust ei mäleta(jälle vanadus :blush: ), aga asus teine "Kannu Kõrts"-i vastas olevast teest otse minnes lõpus või peaaegu lõpus paremat kätt.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta