Elektriline värvipüstol

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Elektriline värvipüstol

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Nägin poes elektrilist värvipüstolit ja mõtlsin, et uurin, kas see on asjalik asi seinte ja lagede värvimiseks?
Et äkki hõlbustab/kiirendab tööd võrreldes värvirulliga värvimisele - vaja nimelt mitusada ruutmeetrit pinda värvida.

Siin on näide mis tüüpi asju mõtlen. 30-50eur hinnaklass...kas tasub kaaluda või pigem värvirulliga teha?
https://www.k-rauta.ee/c/elektrilised-t ... ustolid/5n

kasutab keegi sellelaadset asja siseviimistluses?
mattu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 18 Veebr 2010, 18:23
On tänanud: 3 korda

Re: Elektriline värvipüstol

Lugemata postitus Postitas mattu »

kvaliteet kaheldav, karvase aia laudade jms värvimiseks, kruntimiseks ok. kui kvaliteet taga ei aja siis vast kõlbab., samas kui pärast teed vahelihvi ja viimase kihi rulliga, siis võiks ok olla
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Elektriline värvipüstol

Lugemata postitus Postitas Urmas »

meelis11 kirjutas: 15 Sept 2017, 17:12 Nägin poes elektrilist värvipüstolit ja mõtlsin, et uurin, kas see on asjalik asi seinte ja lagede värvimiseks?
Ei ole.
meelis11 kirjutas: 15 Sept 2017, 17:12 Siin on näide mis tüüpi asju mõtlen. 30-50eur hinnaklass...kas tasub kaaluda või pigem värvirulliga teha?
https://www.k-rauta.ee/c/elektrilised-t ... ustolid/5n
Ära kaalu ja tee parem rulliga.
meelis11 kirjutas: 15 Sept 2017, 17:12 kasutab keegi sellelaadset asja siseviimistluses?
On olemas ja kasutan, kuid väga spetsiifilistel värvimistel. Näiteks uste või aknaraamide vms värvimisel, kus ei soovita näha rullijälgi. Nõuab lähedal asuvate pindade korralikku katmist, kuna pritsist tulev õhusurve on suhteliselt tugev ja lisaks parajalt värvitolmu.
Mul on Wagneri prits, kolm potsikut(kaks 0,8l ja üks 1l) ja neli erinevat otsikut. Eriti hea on radikate värvimiseks mõeldud pika toruga otsik. Lausa lust on sellega vene radikate ribisid värvida ja igatsugu nurgatagustele pääseb ligi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Elektriline värvipüstol

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Selge siis, ei hakka katsetama, kütan värvi rulliga seina nagu alati on tehtud.
Külaline
külaline

Re: Elektriline värvipüstol

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küsin ka targematel kogenumatelt elektrilise värvipüstoli kohta.

Soojemate ilmadega vaja värvida väljas laudseinu, 100mm peensaetud laud ja pliiatsi vahe, pintsliga oleks jube tüütu neid vahesi värvida seega kas sellise töö jaoks aitavad need elektrilised püstolid?

näiteks see 85 eurine https://www.k-rauta.ee/p/varvipustol-bo ... -1000/2ogo

Samas on mul olemas tavaline kolbkompressor ja suruõhu värvipüstol (auto oma) aga sellega on jube värvipilv ümber ja näiteks pinotexiga jäi jänni, pinotexil oli mingi kerge ude või kiud sees ja koguaeg ummistus, veega vedeldades mitu korda aga sama jama kordus.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Elektriline värvipüstol

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 25 Jaan 2018, 15:44 Küsin ka targematel kogenumatelt elektrilise värvipüstoli kohta. ...

näiteks see 85 eurine https://www.k-rauta.ee/p/varvipustol-bo ... -1000/2ogo

Samas on mul olemas tavaline kolbkompressor ja suruõhu värvipüstol (auto oma) aga sellega on jube värvipilv ümber ja näiteks pinotexiga jäi jänni, pinotexil oli mingi kerge ude või kiud sees ja koguaeg ummistus, veega vedeldades mitu korda aga sama jama kordus.
Ega see Boschi oma teistmoodi põhimõttega tööta kui su kompressoriga variant, samamoodi värvipilv ümber. Lisaks on tal paak nii väike, et palju aega kulub paagi täitmisele. Võta parem rendist kõrgsurveprits, maksab umbes 30-40 eurot/päev. Reedel teed ettevalmistused-katmised, laupäeva hommikul võtad rendist pritsi ja 1,5 päevaga võõpad vabalt maja üle.
Aga kui kavatsed Pinotex-ga teha, millel kiud sees, siis ei aita Bosch ega kõrgsurveprits, tuleb pintsiga teha.
Tean, mida räägin, sest endal sarnane, ainult Wagneri toode, lisaks erineva diameetriga düüsidega potsikuid, aga kõige asjalikum on radika ribide värvimise oma, poeb praktiliselt nurga taha.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
kruvi keeraja
külaline

Re: Elektriline värvipüstol

Lugemata postitus Postitas kruvi keeraja »

ilmselt sellel kompressori püstolil on sul peenike düüs ka, mis mõeldud vedelate autovärvide jaoks. ise olen proovinud 1,8mm. ja siis tavaline HVLP püstol. tahtis hajrutamist ja sättimist, kuid sai kuidagi värvitud.
olen näinud ka üle 2mm. pihustid need peaks olema veel viskoossema värvi jaoks.
Külaline
külaline

Re: Elektriline värvipüstol

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ilmselt ei tasu see elektriline ära jah.

Parem vaatan suurema düüsi suruõhu püstolile või siis graco väike (käsi) elektriline värvipump, selle youtube video oli päris ahvatlev, ebay-s pole hinnad ka teab mis hullud aga vähemalt korralik asi.

Kunagi kui laste mängumaja suruõhu püssiga värvisin siis kollane värv kattis küll jube kehvasti.Värvipump või pintsel omaksid eelist katvuse osas.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Elektriline värvipüstol

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 25 Jaan 2018, 17:05 Parem vaatan suurema düüsi suruõhu püstolile või siis graco väike (käsi) elektriline värvipump, selle youtube video oli päris ahvatlev, ebay-s pole hinnad ka teab mis hullud aga vähemalt korralik asi.
Tahad sa sellest rääkida? Mis mudel?
Külaline kirjutas: 25 Jaan 2018, 17:05 Kunagi kui laste mängumaja suruõhu püssiga värvisin siis kollane värv kattis küll jube kehvasti.Värvipump või pintsel omaksid eelist katvuse osas.
Tahad äkki selgitada, mida sa selle suruõhu püssi all mõtlesid?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Elektriline värvipüstol

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kruvi keeraja kirjutas: 25 Jaan 2018, 16:24 ilmselt sellel kompressori püstolil on sul peenike düüs ka, mis mõeldud vedelate autovärvide jaoks. ise olen proovinud 1,8mm. ja siis tavaline HVLP püstol. tahtis hajrutamist ja sättimist, kuid sai kuidagi värvitud.
olen näinud ka üle 2mm. pihustid need peaks olema veel viskoossema värvi jaoks.
Sellise avadiameetriga(1,8mm) pritsitakse pahtlit seina peale.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kruvi keeraja
külaline

Re: Elektriline värvipüstol

Lugemata postitus Postitas Kruvi keeraja »

Võibolla tõesti ma kasutasin valet düüsi, ei tegele värvimisega iga päev. Googlist võtsin esimese soovituse ja ega mul neid düüse ka ülearu palju polnud mida proovida. Aga töö sai tehtud. Pahtlit siiski hvlp püstoliga vist ei pritsita? Kõegsurve püstolil ilmselt peakski värvi jaoks peenem düüs olema.

http://www.spraygunworld.com/Informati ... rking3.htm
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Elektriline värvipüstol

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kruvi keeraja kirjutas: 25 Jaan 2018, 21:15 Võibolla tõesti ma kasutasin valet düüsi, ei tegele värvimisega iga päev. Googlist võtsin esimese soovituse ja ega mul neid düüse ka ülearu palju polnud mida proovida. Aga töö sai tehtud. Pahtlit siiski hvlp püstoliga vist ei pritsita? Kõegsurve püstolil ilmselt peakski värvi jaoks peenem düüs olema.
Ei tea küll täpselt, aga kompressorit vajavate püstolite puhul ava ei saagi väga väike olla, sest liiga pisikeste värviosakeste kontrolli all hoidmine muutub natuke keeruliseks ja veel võivad olla imuprobleemid seinavärvide viskoossuse osas(liiga paks). Kui teha seina või fassaadivärv vedelamaks, siis ei pruugi omada sellist kattevõimet kui on lahjendamata värvil.
Ise kasutan värvipritsiga tehes 0,17" düüsi ja see peaks olema vist 0,43mm(kui õigesti arvutasin?).

On veel varint, kus pump lükkab värvi ja kompressor moodustab lehvikut, kuid need rohkem tööstuslikud ja vajavad sundväljatõmmet lenduvate värviosakeste jaoks, muidu ka värviudupilv ümberringi.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta