Lauspahtelduseks LR+, Vivacolor LF vms?

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
citi
külaline

Lauspahtelduseks LR+, Vivacolor LF vms?

Lugemata postitus Postitas citi »

Tere

Tahan teha lauspahteldust tüüpsele nõukaaegse korteri krohvitud seintele. Eesmärk ei ole seinasid saada ideaalselt sirgeks, vaid ühtlane, sile aluspind värvimiseks.

Ühe toa tegin kunagi ära valmispahtli Vivacolor LF-ga, aga see oli tohutult paks kraam. See ka ainus kogemus lauspahteldamisel. Tehtud sai, aga kohati oli lihvimist tohutult palju.
Nüüd katsetasin LR+ kuivseguga ja kraam palju mõnusam peale kanda, kuid eks tuleb ise valmis segada.

Seega enne kui suurem pind ette võtta ei oska ma hetkel ikka otsustada, kas võtta F või LR+. Mõtteid?

1. Kas seda valmispahtlit LF võib veega kergelt vedelamaks teha? Õpetus ei maini midagi, värvide puhul ikka mainitakse seda võimalust.
2. Kui võtta Weber LR+, siis Vivacolor värvid on ikkagi ok peale kanda?
3. Kas vanale kinnisele läikivale värvile (kergelt lihvin karedamaks, nake peale) võib peenpahtlit panna? LR+ õpetus ütleb, et vana värv maha, mis on ropp töö, Vivacolor F juhend ütleb, et võib ka vanale kinnisele värvile kanda.
4. Vaadates LR+ ja F osakeste suurusi, on F osakesed mitu korda väiksemad (<0,3 mm versus 0,08 mm), kuid silma järgi ma erinevust nagu ei näe...Oletan, et LR+ lõppviimistluseks ikka ok? LR Final äkki liiga peen?
5. Üks sein on kehvas seisukorras selles mõttes, et seal on vana nõukaaegset pahtlit, siis uuemat pahtlit pandud mingi aeg kellegi poolt, vana värvi ja ka krohvi, laiguline nagu lapitekk. Osaliselt saan vana kraami maha, kuid osa on väga kinni. Pinnaerinevused 1-2 mm (näiteks 1 m2 pind ühel kõrgusel, teine 1m2 teisel kõrgusel, suuremad ja väiksemad laigud). Kas sinna on ok üleni peale kanda LR+ või peaks võtma midagi jämedamat alla?
Kipsplaati ei paneks.

Tänud
citi
külaline

Re: Lauspahtelduseks LR+, Vivacolor LF vms?

Lugemata postitus Postitas citi »

F = LF, läks mõnes lauses sassi:)
Külaline
külaline

Re: Lauspahtelduseks LR+, Vivacolor LF vms?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

võta http://www.vivacolor.ee/tooted/pahtel-vivacolor-s vivacolor s pritspahtel mis on valmis ja vedeleam ja võib ka labidaga peale visata
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10830
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Lauspahtelduseks LR+, Vivacolor LF vms?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

1. Ise olen teinud Vivacolr LF vedelamaks, on lihtsam peale kanda. Kõik valmispahtlid võiks enne kasutusele võtmist eelnevalt läbi mikserdada.
2. Võib küll, aga soovitaks kruntvärviga vahekiht ka ikka teha.
3. Laisk nagu ma olen, siis ise küll karestada ei viitsiks, vaid krundiks mõne alküüdkruntvärviga(kasvõi mingi odavam metallikrunt) ja seejärel hakkaks pahteldama.
4. Mõnele meeldib LR+, mõnele meeldib peenem tera. Väiksema teraga pahtlit lihvides on väiksem oht, et tõmbad mingi suurema osakese lihvimistalla alla ja see jätab inetu kraapsu seina, mida ei pruugi enne näha kui esimene kiht põhivärvi seinas. Ja siis pead hakkama parandusi tegema. Ise eelistaks LF-i.
5. Hiljuti käis mingist teemast läbi Tikkurila pahtel Presto LG. Olin seda ammu hiilinud, aga ei raatsinud, kallis tundus. Kuna sattus ette objekt, kus eelarve lubas seda kasutada, siis sai ära proovitud. Vägagi 5+ pahtel kui hind välja arvata, kuid ka see on suhteline.
Oli vaja teha ühe magamistoa sanremont ja lõpptulemus nägi ette tapeeti. No aluspind oli betoonpaneel, milles olevaid õhumulle oli keegi üritanud pahteldada millegagi. Laes oli ka mingi imelik(läikiv) värv, siis igaks juhuks kruntisin üle hästi peent kvartsliiva sisaldava kruntvärviga. Ostsin poest kaks 10l ämbrit seda Presto LG ja sellega sain tehtud umbes 35m2 2x lauspahtledust. Tapeedi alla sain kahe kihiga normaalse aluspinna ja laes ei olnud ka midagi viga, kuigi tootja soovitab peale kiht peenpahtlit. Teise kihi jaoks tegin pahtli sutsu vedelamaks, oli kergem tõmmata. Kruntisin ja värvisin põhivärviga ning ei saa öelda, et oleks kole jäänud.
Selle Presto LG hind on suhteline sellepärast, et kui oleksin kõigepealt pannud kihi tasanduskrohvi ja siis 2x peenpahtliga üle teinud, oleks see mul läinud ajaliselt ühe päeva kindlasti kauem, aga see objekt oli m2 põhine, mitte tunnitööna. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
citi
külaline

Re: Lauspahtelduseks LR+, Vivacolor LF vms?

Lugemata postitus Postitas citi »

Tänud.

Palju LFi vett panete (5% massist vms) või tunde järgi?

Kas alküüdkruntvärvi asemel Kiilto nakkedispersioon on ka OK? Seda on võtta, kuna kasutan seda krohvi ja pahtli vahel - http://www.kiilto.ee/ee/ehitustooted/to ... &prod=6271
Külaline
külaline

Re: Lauspahtelduseks LR+, Vivacolor LF vms?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

citi kirjutas: 26 Juul 2017, 23:10 Tänud.

Palju LFi vett panete (5% massist vms) või tunde järgi?

Kas alküüdkruntvärvi asemel Kiilto nakkedispersioon on ka OK? Seda on võtta, kuna kasutan seda krohvi ja pahtli vahel - http://www.kiilto.ee/ee/ehitustooted/to ... &prod=6271
Vee lisamine pahtlile käib tunde järgi, vähemalt minul, sest ka tehases valmis segatud pahtel ei ole alati sama konsistentsiga.

Seda nakkedispersiooni ei oska kommenteerida, kuna pole kunagi kasutanud vörvitud pindade kruntimiseks.

Urmas
Vasta