Pahteldusei kvaliteet?

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Table
külaline

Pahteldusei kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas Table »

Tere!

Käib kõva siseviimistlus, kuid Kvaliteet tundub olema küllalt niru.

Ise pahteldan, kuid paistab, et mitte väga edukalt.
pahteldaks ainult vuugid ja kruvipead.

Seinad veel enamvähem, kuid lagi ja kaldlagi kipuvad närve sööma.

Viga selles, et esiteks jääb vuuk ikka madalam kui ülejäänud kips, ometi olen püüdnud vedelama pahtliga ja paksemaga, hunnikusse pahteldanud ja sirgeks pahteldanud. 5-6 tiiru ehk juba vuuke pahteldanud.



Kui hea see vuuk üldse peab jääma et silma ei riivaks? Pahtlilabida risti vuugile peale panen siis paistab ikka valgus läbi, selline mm vahe vms. või ongi see juba ok??


Teiseks see, et nii 150 kui 180 paberiga lihvides ja lambiga vaadates jäävad üsna selged kriimud vuuki või katab selle krundiga ära?
Siin ühes teemas oli ka kellelgi sama kriimu jama, kuid seal vastati et võib 100 st asjast see olaa põhjustatud, kuid ühtegi pole välja toodud miks nii.


kvaliteeti olen üritanud hinnata lambiga mööda seinu-lagesi lastes või on see liigne peensuse taga ajamine?
Kuidas hinnata normaalset kvaliteeti.
Külaline
külaline

Re: Pahteldusei kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Võta laiem pahtlilabidas. Vuuki hajutad üle vuugi ääre ikka mõned cm. Ning ära kisu vuuki labidaga tühjaks ega jäta liialt suurt hunnikut muidu pärast lihvid lainesse. Tunnetuse teema.
Table
külaline

Re: Pahteldusei kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas Table »

Vuugipahtel võrgule oli Vivacolor J

Ja pealmised kihid Vivacolor LF


Kaldlae ja lae üleminekus mõned suuremad vahekohad 1-1,5 cm, kas seda võika täita uniflotiga, kuna paberit ei julge enam kasutada.
Külaline
külaline

Re: Pahteldusei kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

aga võta pahtlitootja õpetusvideod lahti. vuugid tehakse esmalt vuugipahtliga , kaetakse lindiga ja täidetakse , pärast lauspahteldus viimistuspahtliga , lihvimine , parandused . https://www.youtube.com/watch?v=DhSRP9zY45s

pahteldamine ja lihvimine on sellised asjad mida suudab igaüks ära õppida, aga hea tulemuse saamiseks tuleb rohkelt harjutada ja ütleme, et võibolla viiendat seina , lage tehes saad mingi norm tulemuse mida julgeks teistele ka näidata.
kolm_õuna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 05 Jaan 2016, 17:55
On tänatud: 1 kord

Re: Pahteldusei kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas kolm_õuna »

Ainult vuukide pahteldamine ongi igavene n... Kui seina läheb tapeet siis need ei jää välja paistma,juhul kui väga hull pahteldus pole. Aga kui tahad panna seinad värvi alla, siis tõmba parem seinad lauspahtli alla, endal närvikulu vähem.
Nordic Roofing OÜ - sajad plekk- ja kivikatused Soomes ja ka Eestis. 5269388
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10851
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Pahteldusei kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 28 Veebr 2017, 11:29 https://www.youtube.com/watch?v=DhSRP9zY45s
Huvitav, kas reklaamklipiks Kiiltol ei olnud võtta kedagi, kes oleks osavamate töövõtetega? Kuidagi algajalik, kuid algajaid peaks harima professionaalsemate töövõtetega.
Ei, minus ei räägi kadedus! :)
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10851
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Pahteldusei kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kolm_õuna kirjutas: 02 Mär 2017, 20:13 Ainult vuukide pahteldamine ongi igavene n...
Eriti algajal.
kolm_õuna kirjutas: 02 Mär 2017, 20:13Aga kui tahad panna seinad värvi alla, siis tõmba parem seinad lauspahtli alla, endal närvikulu vähem.
Kiidan takka.
Külaline
külaline

Re: Pahteldusei kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sa äss jaga oma videot töövõtetest siis, muidu ei usu et paremini teed.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10851
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Pahteldusei kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas: 03 Mär 2017, 20:31 Sa äss jaga oma videot töövõtetest siis, muidu ei usu et paremini teed.
Tänan komplimendi eest, mind ässaks pidades! :) Äkki tuled ise ja filmid minu tegevust? Loomulikult maksad mulle "näitlejatasu", minu ainulaadsete, efektiivsete ja patenteeritud töövõtete avalikustamise eest "töövõtete autoritasu", tuludest %-i jms boonused. Muuseas, mul ei ole ennast vaja reklaamida, aga Kiiltol on ja reklaami võiks nii suur firma teha professionaalsemal tasemel. Raha neil nagu peaks jätkuma.
Et mu jutt ei jääks niisama mölaks mõne anonüümse külalise jaoks, teeme siis paar kriitilist märkust, mis mind videos häiris. Esimene, mis silma jäid, oli vähemalt 25cm labidaga ämbrist pahtli koukimine. Teiseks paberteibi kinnivajutamine laia pahtlilabida ühe servaga. Niimoodi kinni surudes vajutab kinni ainult teibi ühe serva, sest kipsplaadi õhendatud osa vuugi laius on ca 10cm. Võiks olla 10cm väike labidas nii ämbrist pahtli võtmiseks kui ka teibi kinnisurumiseks või spets vuukimise pahtlilabidas. Väikse labidaga on pahtlist lihtsam suuremale labidale "vorsti" vormida. Kolmandaks on videos näha, et kattes kinni vajutatud teipi pahtliga, ei jäänud teibi üks serv pahtliga korralikult kaetuks(üleval parempoolne serv ja all vasakpoolne).
Endal ainult vuukimiseks 10cm ja 25cm labidas.
kolm_õuna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 05 Jaan 2016, 17:55
On tänatud: 1 kord

Re: Pahteldusei kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas kolm_õuna »

Lisaks veel seda, et kui otsustad lauspahtelduse kasuks, ja oled algaja, siis kanna pahtel seina tavalise suure värvirulliga(umbes 2-3 ruutu korraga), kiht jääb ühtlasem ja töö saab kiiremini tehtud. Ja pärast silud ja tõmbad vaid üleliigse pahtli laia pahtlilabidaga maha. Ühe seina peal harjutad ja siis peaks juba asi käpas olema! :thumbsup:
Nordic Roofing OÜ - sajad plekk- ja kivikatused Soomes ja ka Eestis. 5269388
Table
külaline

Re: Pahteldusei kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas Table »

Üks sein läheb tapeedi alla, seal võiks isegi proovida kätt.

Kas see peab olema spetsiaalne rulliga seina paneku tapeet või võib olla vedelamaks tehtud vivacolor lf?
Table
külaline

Re: Pahteldusei kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas Table »

Pahtel mitte tapeet, pahtel :D
kolm_õuna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 05 Jaan 2016, 17:55
On tänatud: 1 kord

Re: Pahteldusei kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas kolm_õuna »

tavaline värvirull võta(rulli karvade pikkusel pole tähtsust), spets rulli polegi olemas, vähemalt minu teada mitte. Ära pahtlit vedelamaks küll tee, siis jääb kiht liiga õhuke. Esimese kihi kuivades lihvi suuremad konarused maha ja siis pane rulliga teine kiht peale. Lihvid ära ja siis peaks tulemus juba nii hea olema, et saab krundi peale kanda.
Nordic Roofing OÜ - sajad plekk- ja kivikatused Soomes ja ka Eestis. 5269388
Külaline
külaline

Re: Pahteldusei kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kolm_õuna kirjutas: 08 Mär 2017, 22:41 Ära pahtlit vedelamaks küll tee, siis jääb kiht liiga õhuke.
Siinkohal vaidleks vastu, sest valmispahtlid on tihtipeale liiga paksud isegi labidaga tõmbamiseks.
kolm_õuna kirjutas: 08 Mär 2017, 22:41 Esimese kihi kuivades lihvi suuremad konarused maha ja siis pane rulliga teine kiht peale.
Milleks on teine kiht vajalik?

Urmas
Külaline
külaline

Re: Pahteldusei kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 09 Mär 2017, 16:40 Siinkohal vaidleks vastu, sest valmispahtlid on tihtipeale liiga paksud isegi labidaga tõmbamiseks.
võtab siis mingi pritsile mõeldud pahtli on kohe vedelam?
timburi
külaline

Re: Pahteldusei kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas timburi »

Urmas kirjutas: 03 Mär 2017, 21:17 Teiseks paberteibi kinnivajutamine laia pahtlilabida ühe servaga. Niimoodi kinni surudes vajutab kinni ainult teibi ühe serva, sest kipsplaadi õhendatud osa vuugi laius on ca 10cm. Võiks olla 10cm väike labidas nii ämbrist pahtli võtmiseks kui ka teibi kinnisurumiseks või spets vuukimise pahtlilabidas.
Vaatasin ka korralikult videot, ja olen seda ennegi näinud. Tegemist on ühe s...a videoga ja ega tõesti on kummalised töövõtted.
Aga kui hoolikalt vaadata, siis hakkab ta vasakult ka oma laia labidaga seda linti kinni suruma, aga see lihtsalt on videost välja lõigatud. Muidu etteheidete osas tuleb paraku nõustuda. Ma ei viitsi otsida, aga meenub, et olen veel mingit sarnast "kahtlast käitumist" näinud hüdroisolatsiooni videotes.
timburi
külaline

Re: Pahteldusei kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas timburi »

Nojah, see karguvärk on vinge, aga see õigustab ennast kortemaja tegemise puhul, kus brigaadis ongi 2 tüüpi kes lammutavad ees teibiga. Sest ühe korteri piires saab töö ju otsa, kui sa 15 minutiga teibid ära paned. Asi jääb kuivama, tükitöö ootab, töötunde ei tule.
Pluss oht on ikkagi koperdada ja statistika järgi on enamik (suurte) vigastuste ja tööpauside põhjustaja ca 2-3 meetri kõrguselt redeli või antud juhul veel hullemate asjade pealt kukkumine. Pluss suur kiirus tekitab kindlasti praaki. Aga tublid poisid. Mitte et ma ei õigusta kiireid meetodeid, aga mõislikkuse piires. Loodetavasti siis kantakse pahtel peale pritsiga, mitte käsitsi.
kolm_õuna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 05 Jaan 2016, 17:55
On tänatud: 1 kord

Re: Pahteldusei kvaliteet?

Lugemata postitus Postitas kolm_õuna »

Urmas,
Ma pole küll mitu aastat juba professionaalselt maalritöid teinud, aga minu mäletamist mööda valmispahtlid, mis kottides kohale lohistati olid küll täitsa sobiva paksusega. Vuugipahtel ämbris jah, on vähe paksem, seda juba rulliga peale ei kanna.
Teine kiht on vajalik, kuna siis saab juba isegi algaja ideaalse pinna värvimise jaoks ja välistab kõik kumerused-lohud seinas.
Nordic Roofing OÜ - sajad plekk- ja kivikatused Soomes ja ka Eestis. 5269388
Vasta