Maalritarbed

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
kylaline123
külaline

Maalritarbed

Lugemata postitus Postitas kylaline123 »

Tere

Kust ostate oma maalritarbed (rullid, pintslis, värvivannid jne)?

Soovitusi?
Külaline
külaline

Re: Maalritarbed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Poest.

Urmas
timburi
külaline

Re: Maalritarbed

Lugemata postitus Postitas timburi »

Seekord on jah Urmasel isegi õigus. Turult võib saada mingid vanemad ebemeid ajavaid rulle ja imelikke rullihoidjaid, mis ei sobi tänapäeva pikenduste külge.

Aga kui nüüd hindu vaadata, siis minu arust oli Espakis Anza rohelised rullid soodsamad kui K-Rauas. Need mu lemmikud.
kylaline123
külaline

Re: Maalritarbed

Lugemata postitus Postitas kylaline123 »

Poest ikka :D Vast turult ei lähe otsima, aga pigem mõtlesin, et mis tootjate omi. Või kas on üldse vahet?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maalritarbed

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kylaline123 kirjutas:Poest ikka :D Vast turult ei lähe otsima, aga pigem mõtlesin, et mis tootjate omi. Või kas on üldse vahet?
On vahet ja suur vahe! Kasutaja Timburil on õigus, Anza rullid on ka minu lemmikud. Jah, maksavad rohkem kui teised, aga see-eest uus rull ei jäta karvu pinnale ka esimest korda kasutusele võtmisel. Proovitud, tehtud tööd ka esmakordsel kasutulevõtul põhivärviga värvides. Üleeile Espakis käies olid igatahes Anza suured laiemad(vist 28cm) rullid otsas. On teised rohelise-valge kirjud.
Veel, kui mujal poodides ongi see rull natuke kallim, siis minu arvates on mõtekam jätta hinnavahe mõttes paar õlut oma tarbeks jätta ostmata/kütuse kokkuhoiu nimel ja kohe see natuke kallim Anza toodang osta. :) Hinnavahe jääb 1-2€/rull piiresse.
rootsieestlane
külaline

Re: Maalritarbed

Lugemata postitus Postitas rootsieestlane »

urmasel ikka head kommid. ise imestan, et teemat veel risustatud pole. Prodel ikka parimad riistad ;=) Rootsil hääd. . .
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maalritarbed

Lugemata postitus Postitas Urmas »

timburi kirjutas:Seekord on jah Urmasel isegi õigus.
Sooh! Ja millal mul pole olnud õigus? :)
harrastaja1
külaline

Re: Maalritarbed

Lugemata postitus Postitas harrastaja1 »

Plaan ka osta Anza rull seina värvimiseks (Vivacolor 7), kui pika karvaga rulli peaks ostma? Vaatasin, et see rohelise/valge kirju on 18mm, kas see liiga pikk ei ole? Sein võiks jääda pigem väikse struktuuriga kui sile.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maalritarbed

Lugemata postitus Postitas Urmas »

harrastaja1 kirjutas: 24 Mär 2017, 10:19 Plaan ka osta Anza rull seina värvimiseks (Vivacolor 7), kui pika karvaga rulli peaks ostma? Vaatasin, et see rohelise/valge kirju on 18mm, kas see liiga pikk ei ole? Sein võiks jääda pigem väikse struktuuriga kui sile.
Ei ole pika karvaga, täitsa paras. Et saada madalam struktuur, peab värv olema õige konsistentsiga ehk ei tohi olla liiga paks ja lisaks tuleb korralikult seinal laiali rullida.
timburi
külaline

Re: Maalritarbed

Lugemata postitus Postitas timburi »

See rohe-valge rull on jah optimaalne ja kõige mugavam nii siledama kui ka mustriga pinna saamiseks.

Ise testisin just Bauhausist mingi uue firma rulle, mis tegelikult olid anzaga nii hinnalt kui kvaliteetselt võrdsed, värv ainult oli teine ja nime kurat ei mäleta. Sinised pakendid ja kõlas nagu sakslane.

Sileda pinna saab just lühemakarvalise rulliga, aga algajal on see oht, et värvib seina pigem triibuliseks, kuna rull mahutab vähem värvi. Tööd peab sellega ka kaks korda rohkem tegema, ehk siis värvi vannist võtma.
harrastaja 1
külaline

Re: Maalritarbed

Lugemata postitus Postitas harrastaja 1 »

Aitähh mõlemale :) Enamvähem esimest korda elus värvides saime täitsa rahuldava tulemuse.
Vasta