krohvime siseseinu

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Välissein on aerocist, vaheseinad on columbia plokist.
Millega soovitate neid krohvida?
Viimistleja ütles et aeroci krohvimise tööraha on suurem, kui columbial. Miks see nii on?
Mida ma pean silmas pidama, et olla kindel, et kõik õigesti tehakse? Kas piisab seina niisutamisest või krunditakse ka enne krohvimist?
Jutt käib hetkel kipskrohvist. Ise ei välistaks ka savikrohvi. See vist aetakse niisama kinnastega laiali, seda vist sirgeks ei saa? :scratch:
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Aeroci imamine on vist nii jõhker, et tahab palju tugevamat kruntimist ja kiiremat ja oskajamat tööd?
vanaema on sul veteran...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas:Välissein on aerocist, vaheseinad on columbia plokist.
Millega soovitate neid krohvida?
Tavalise kipskrohviga.
Hiid kirjutas:Viimistleja ütles et aeroci krohvimise tööraha on suurem, kui columbial. Miks see nii on?
Su viimistleja on väljapressija või lihtsalt teeb Columbialt allahindlust. Mul lähevad ühe hinnaga.
Hiid kirjutas:Mida ma pean silmas pidama, et olla kindel, et kõik õigesti tehakse? Kas piisab seina niisutamisest või krunditakse ka enne krohvimist?
Columbiaga pole probleeme, pole vaja niisutada või kruntida ja võib kohe krohvida. Aerocil niisutamine ei aita ja selleks, et ei peaks ennast higiseks ajama, siis on vaja kruntida sellega http://www.knauf.ee/www/ee/08_gruntis/8_1/8_1.php . Jälgi lahjenduse vahekorda! Peale kruntimist on aega rahulikult krohvida. Ise kasutan kruntimisel värvipritsi, saab ühtlase kihi, aga võib ka rulliga peale kanda. Olen proovinud kruntida ka niiskustõkkega, aga see erilist efekti ei andnud.
Mina teen kõik krohvimised koos armeerimisvõrguga, hoiab ära hilisemad vaidlused tellijaga ja kui keset seina tekibki mõni pragu, siis mina olen endast andnud parima ja parandusi teen raha eest.
Hiid kirjutas:Ise ei välistaks ka savikrohvi. See vist aetakse niisama kinnastega laiali, seda vist sirgeks ei saa? :scratch:
Kui tahad savikrohvi, siis lati alla pinda just ei saa, aga visuaalselt korrektse saab küll ja ei pea kinnaste seinale mätsima. Sa oled telekast vist liiga palju tumeroheliste plätserdamisi vaadanud. :)
Kui tahad lihtsalt dekoratiivset savikrohvi näha lõppviimistlusena, siis krohvi seinad ära, pane vahele nakkekrunt ja tee 1-2-3mm dekoratiivne savikrohvi kiht.
sashaobrok kirjutas:Aeroci imamine on vist nii jõhker, et tahab palju tugevamat kruntimist ja kiiremat ja oskajamat tööd?
Sul on õigus Sasha...., Aerocit võrguga armeerimisel igatahes senikaua kuni kannad võrgu laiuse riba krohvi seinale ülevalt alla, siis ülemine osa on juba praktiliselt kivistunud ja võrku enam sisse ei suru. Peale ülalkirjeldatuga kruntimist on aega normaalselt tegemiseks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Hiid »

tänan selgituste eest. Aga võrk on soovitatav või tungivalt vajalik?
Nii aeroci peale kui ka columbia peale?
Kas krohvikihi paksus peab olema mingi kindla paksusega või parajasti nii õhkue, et siledaks saaks?
Mul seina kõrguse peale üle paari.kolme milli hälbeid ladumisel ei ole.
Aeroci peal olev vahe, mis on laepaneeli all. See täidetakse krohviga või tuleb see pragu säilitada ja täita mingi mastiksiga?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas:Aga võrk on soovitatav või tungivalt vajalik?
Nii aeroci peale kui ka columbia peale?
Soovituslik, aga ise teen tellijatele alati koos võrguga või loobun garantii andmisest. Hoiab ära väiksemate pragude tekke plokkide vuukidesse.
Hiid kirjutas:Kas krohvikihi paksus peab olema mingi kindla paksusega või parajasti nii õhkue, et siledaks saaks?
Mul seina kõrguse peale üle paari.kolme milli hälbeid ladumisel ei ole.
Ülearu pole ka mõtet krohvi seina määrida, ikka niipalju, et ilus saaks.
Hiid kirjutas:Aeroci peal olev vahe, mis on laepaneeli all. See täidetakse krohviga või tuleb see pragu säilitada ja täita mingi mastiksiga?
Nii ja naa, oleneb prao paksusest. Kui on ikka 10- ... mm, siis olen vahtu täis lasknud, kerge nurga all veidi sügavamalt ära lõiganud ja krohviga tasaseks teinud. Ära unusta sinna nurgateipi!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kui on 300m2 krohvida, siis palju see võrk lisaks maksab?
EDIT:
tundub et 300eur.

Kui saab sirge, siis kiht võib olla ka kuni 5mm? Või alla 10mm ei krohvita?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas:kui on 300m2 krohvida, siis palju see võrk lisaks maksab?
Oleneb, mis hinnaga saad, aga keskeltläbi peaks 0.6-0,7€/m2 ikka kätte saama. Jälgi Osta, KB, Soov jne kuulutusi, sealt saad veel odavamalt.
Hiid kirjutas:Kui saab sirge, siis kiht võib olla ka kuni 5mm? Või alla 10mm ei krohvita?
Ei juhtu midagi, kui on ka mõnes kõrgemas kohas 5mm.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Hiid kirjutas:kui on 300m2 krohvida, siis palju see võrk lisaks maksab?
EDIT:
tundub et 300eur.

Kui saab sirge, siis kiht võib olla ka kuni 5mm? Või alla 10mm ei krohvita?
Võrgu lõikamine ja paigaldamine, läbi krohvisegu surumine võtab omajagu ressurssi, ise oleme pannud töö hinnale 1.-/m2 otsa, aeroci puhul võib töö olla kallim põhjusel, et seda on vaja nakestada.
Krohvipaksus võib olla minimaalne, mis seina sirgekstegemiseks kulub, kuigi tootejuhendid laulavad teistsugust laulu, ise pole ühtki probleemi kohanud, õhukese MP kihi tegemisel.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Natuke paksemat kihti on algajal vast lihtsam siledaks ja sirgeks saada..
vanaema on sul veteran...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Urmas »

sashaobrok kirjutas:Natuke paksemat kihti on algajal vast lihtsam siledaks ja sirgeks saada..
See on nii ja naa, sest kõik algajad ei pruugi olla koonrid ja mätsivad krohvi südamest ja pärast on sellest siledast pinnast saanud dekoratiivne kindakrohv. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Urmas kirjutas: Columbiaga pole probleeme, pole vaja niisutada või kruntida ja võib kohe krohvida. Aerocil niisutamine ei aita ja selleks, et ei peaks ennast higiseks ajama, siis on vaja kruntida sellega http://www.knauf.ee/www/ee/08_gruntis/8_1/8_1.php . Jälgi lahjenduse vahekorda! Peale kruntimist on aega rahulikult krohvida. Ise kasutan kruntimisel värvipritsi, saab ühtlase kihi, aga võib ka rulliga peale kanda. Olen proovinud kruntida ka niiskustõkkega, aga see erilist efekti ei andnud.
Kas et kindlam oleks, peaks seda siiski Columbiale peale määrima? http://www.knauf.ee/www/ee/08_gruntis/b ... t/2_1.html
Kas need krundid tuleb ära lasta kuivada või määrid seina kokku ja hakkad kohe krohvima? :scratch:
Ja võrk siis kõikidele pindadele?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas:Kas et kindlam oleks, peaks seda siiski Columbiale peale määrima? http://www.knauf.ee/www/ee/08_gruntis/b ... t/2_1.html
Ise ei ole Columbiat eeltöödelnud, vaid krohv otse peale.
Hiid kirjutas:Kas need krundid tuleb ära lasta kuivada või määrid seina kokku ja hakkad kohe krohvima?
Tootejuhend ei soovita enne 6 tundi krohvima hakata, kuid enda kogemustest rääkides, siis kui näiteks hommikupoolik enamus pindasid ära kruntida, siis vahepeal on nagunii muud nikitsemist, nagu võrgu lõikamised, asjade valmispanek, suitsutunnid, lõunad, keegi kindlasti kiibitseb vahepeal feissbuukis ja nii see 6 tunnikest kulubki.
Hiid kirjutas:Ja võrk siis kõikidele pindadele?
Ise leian, et see võrk ei ole nii kallis, et kindlama tulemuse arvelt teha kokkuhoidu. Siiani olen suutnud seda selgitada ka oma tellijatele ja millegipärast on nad minu arvamust kuulda võtnud.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Hiid »

võrk maksab sama palju, kui krohv ise.
Tartu mehed soovitasid kõik Eskaro Tief Grundiga üle määrida ja võrku mitte panna. See ei andvat midagi. Kui pragu tahab tulla, siis ta tulevat võrgule vaatamata...
kaimagk
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 479
Liitunud: 02 Juun 2010, 17:53
On tänanud: 28 korda
On tänatud: 12 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas kaimagk »

Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kaimagk kirjutas:http://www.aeroc.ee/index.php?page=1414&lang=est aga miks te krohvite??
Jah, saab küll ka ainult pahtliga, aga kahjuks selle tootejuhendi koostaja pole vist olnud kriitilise tellija/maalritööde vastuvõtja rollis.
Olen näinud, kuidas üks "maaler" nägi pahtliga vaeva seinte sirgeks ajamisel ja ega lõpptulemuski polnud kõige viisakam. Aga, noh, mul muidugi on ka professionaalne kretinism juba üpris kaugele arenenud. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas:võrk maksab sama palju, kui krohv ise...
Valik on sinu, aga kui paari aasta pärast jookseb üle seina silma häiriv treppis mikropragu, siis ei jõua ennast ära kiruda kokkuhoiu pärast.
Hiid kirjutas:Tartu mehed soovitasid kõik Eskaro Tief Grundiga üle määrida ja võrku mitte panna. See ei andvat midagi. Kui pragu tahab tulla, siis ta tulevat võrgule vaatamata...
Krohv, pahtel ja värv ei ole konstruktiooni tugevdav lisasüsteem, vaid viimistlusmaterjalid!
Loomilikult kui ikka projekteerija, üldehitajad on jama teinud ja maja külili hakkab vajuma, siis võrk tõesti ei hoia ära pragude teket, aga mikropraod hoiab kinni. Sama efekt, mis kipspindade vuukides võrkteibi kasutamine. Oi kui palju ma olen neid pragusid käinud tegemas sellepärast, et algne tegija on laisk olnud.
Kodus nüüdseks juba üheksa aasta jooksul ei ühtegi pragu tulnud mitte kuhugi, ei lakke, seina ega sisenurkadesse ehk saab küll kui tahta.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kaimagk kirjutas:http://www.aeroc.ee/index.php?page=1414&lang=est aga miks te krohvite??
seda kipskrohvi ma pigem kutsukski pahtliks :scratch:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas:seda kipskrohvi ma pigem kutsukski pahtliks :scratch:
:) Nimetagem asju ikka õigete nimedega, vähemalt avalikus foorumis, sest foorumit loevad veel teisedki võhikud viimistluse alal. Üksi või kellegiga omavahel olles kutsu neid erinevaid materjale kuidas tahad. Krohv ja pahtel ei ole nagu maast pihku võetud junn, et nuusuta kumbast otsast tahad, hais on ikka üks. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Hiid »

no mis see krohvimine lahtiseletatult siis on?
Mõned naised krohvivad ennast meigiga näiteks.
Masinkrohvi ma veel saaks krohvimiseks nimetada, aga see, kui läga seina määrid pahtledamisega sarnaselt, kas see siis on krohvimine?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas:Mõned naised krohvivad ennast meigiga näiteks.
:) Kui sa tuleks mulle tänaval naisega vastu ja ma teeks su naisele komplimendi:"Oi kui hästi sa oled oma näo ära krohvinud ja kui hästi sulle sobib see krohv veel selle kleidiga!", siis mis nägu su naine teeks? Variandid on a)kilkab vaimustusest, b)punastab häbelikult või c)saadab mind pikalt.
Hiid kirjutas:Masinkrohvi ma veel saaks krohvimiseks nimetada, aga see, kui läga seina määrid pahtledamisega sarnaselt, kas see siis on krohvimine?
Ja kuidas nimetad pahtlipritsiga pahtli seinale kandmist? Krohvimiseks pahtliga? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Hiid »

sama asi jahh.
A mille põhjal sa siis vahet teed? Või tehakse?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas:sama asi jahh.
A mille põhjal sa siis vahet teed? Või tehakse?
Tead, kui sa siiani pole vahest aru saanud, siis ma tõesti ei viitsi seletada. :)
No kui sa maalrile ikka seletad, et Columbia ja Aeroc on vaja pahteldada, kuigi sa oma aruga mõtlesid krohvimist kipskrohviga ja maaler teebki ainult pahtliga, siis nimetatakse seda tellija mureks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Mördiöps
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 29 Mär 2015, 09:23
Asukoht: Pluuto
On tänanud: 1 kord

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Mördiöps »

Manowar kirjutas:
Hiid kirjutas:kui on 300m2 krohvida, siis palju see võrk lisaks maksab?
EDIT:
tundub et 300eur.

Kui saab sirge, siis kiht võib olla ka kuni 5mm? Või alla 10mm ei krohvita?
Võrgu lõikamine ja paigaldamine, läbi krohvisegu surumine võtab omajagu ressurssi, ise oleme pannud töö hinnale 1.-/m2 otsa, aeroci puhul võib töö olla kallim põhjusel, et seda on vaja nakestada.
Krohvipaksus võib olla minimaalne, mis seina sirgekstegemiseks kulub, kuigi tootejuhendid laulavad teistsugust laulu, ise pole ühtki probleemi kohanud, õhukese MP kihi tegemisel.
Olen 101% nõus. Iseenesest see mp miinimum 8mm peaks tagama tulekimdluse. Nii selgitati seda meile saksas tehases. Muuljuhul ei juhtu midagi kui on tõesti kiht õhem. Iseenesest plokid kuidagi ise tulekindlad.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Hiid »

oleks pidanud ikka muu lahenduse juurde jääma, oleks nüüdseks tehtud.
Ei tule ükski krohvija mu juurde. Käib ära, pakub hinna välja ja siis enam näeole ei anna. Juba kuua aega raisus.
Krt, kõik tööd peab siin ilmas omale selgeks tegema ja ise ära tegema....
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: krohvime siseseinu

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Hiid kirjutas:...Krt, kõik tööd peab siin ilmas omale selgeks tegema ja ise ära tegema....

Ei jõua kõiki töid omale selgeks teha, elu on selleks liiga lühike - usu mind. Andres
Vasta