Maalriteip on saatanast

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
Rutt
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 189
Liitunud: 04 Sept 2008, 09:32
On tänanud: 1 kord

Maalriteip on saatanast

Lugemata postitus Postitas Rutt »

Värvin siin seinu ja üritan teha kombinatsiooni, et üks sein on ühte värvi ja teised 3 teist värvi. Noh ja see pagana maalriteip, esiteks ta ei püsi, hakkab lihtsalt ära tulema, teiseks kui saan ta kuidagi kinni ja värvin, siis pärast lahti võttes on ikka servad 'karvased'. Nii ma siis juba mitmendat päeva värvin neid nurkasid kordamööda. Ära viskab juba. Ostsin Espakist maalriteipi, alguses odavamat, siis mõtlesin et ju kallim parem, aga hessugi... Ma nii tige sellest juba. Öelge mehed, mida ma valesti teen?

Sein rasvast puhtaks pestud, ootan ära kui eelmine värv kuivab (ootan kauemgi veel...), üritan head tuju säilitada. Kas äkki mingi parem teip olemas? Kui udupeen see nurga värvimise teadus ikka olla saab?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maalriteip on saatanast

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Rutt kirjutas:... Kui udupeen see nurga värvimise teadus ikka olla saab?
Tuleb välja, et saab ja kui ma nüüd sulle saladused avaldan, siis kardan, et pean su ära tapma, vältimaks selle kavaluse avalikuks tulemist, sest see sinu küsimus kisub sinna tööstus spionaaži valdkonda :) .
Ise kasutan Eurocell maalriteipe, neid heledamaid, mitte kollasemaid. Värvimisest- pane teip ilusti nurka, võta akrüülipüstol kätte ja lase hästi imeõhuke kiht akrüüli nurka, suru see tatise sõrmega õrnalt sinna nurka ja vaata, et kataks ka teibi serva ning hakka värvima. Kuna ei tea sinu värvimise tempot, siis pakun kahte varianti teibi eemaldamiseks - 1) koheselt peale värvimist, aga seal on oht, et värske värv niisutab läbi teibi teist pinda ja kui see pole kas krunditud, pole kvaliteetne pahtel vms, siis võib teibi eemaldamisel kaasa tulla teise värvi tükke, 2) võtad teibi alles järmisel või ülejärgmisel päeval maha. Igatahes minul jääb värvi jälg kirjeldatud meetodi järgi ideaalne.
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Maalriteip on saatanast

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Nurga värvimisega erineva tooniga seintel on selline asi, et maalriteip pannakse mitte täpselt nurka, vaid natuke(ca 2mm) mittevärvitava seina peale, nihutatakse värvi üleminek nurgast eemale, kui oled veel algaja ka , siis soovitan just niimoodi teha, aga igat asja on vaja õppida, minuarust ei oska enamus maalreid teipi õigesti kasutada, rääkimata amatööridest.
Kõige parem maalriteip, ilusa terava värvi ülemineku tegemiseks on erk-kollane Tesa(ca 4 eurot rull) kitsas teip, mille värvitav serv tuleb korralikult mitu korda üle käia sõrmega, siis ei poe värv teibi alla ja peale 2x värvimist koheselt teip eemaldada.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
Külaline
külaline

Re: Maalriteip on saatanast

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Värvimisest- pane teip ilusti nurka, võta akrüülipüstol kätte ja lase hästi imeõhuke kiht akrüüli nurka, suru see tatise sõrmega õrnalt sinna nurka ja vaata, et kataks ka teibi serva ning hakka värvima.
See eeldab seda, et sa värvid värske akrüülmassi peale? Vabandan kui valesti aru saan
Külaline
külaline

Re: Maalriteip on saatanast

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:...See eeldab seda, et sa värvid värske akrüülmassi peale? Vabandan kui valesti aru saan
Jah, said küll õigesti aru, kuid see "akrüülimass" on niivõrd õhuke kiht, et senikaua kui sätid värvimiseks rulle/vanne valmis on ta praktiliselt kuiv. Märksõna oli "üliõhuke kiht".
Urmasr
Rutt
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 189
Liitunud: 04 Sept 2008, 09:32
On tänanud: 1 kord

Re: Maalriteip on saatanast

Lugemata postitus Postitas Rutt »

Nii, tehtud.
Akrüüliga proovisin, väga osav ma pole ja üliõhukest kihti ei tulnud, selle akrüüli kasutamise selgeksõppimiseks olin ma juba liiga pulkas ja vihane. Nii et tapma mind ei pea, sest seda teadust ma selgeks ei saanud :)
Siis proovisin lihtsalt Tesa teibiga. Jah see ei rullunud kohe lahti nagu need eelmised. Aga sellega oli nii, et äratõmmates (proovisin osa tunni pärast ja osa järgmisel päeval) tuli ka osa värvi 'kaasa'. Lõpuks sain kuidagi vaibanoaga lõigatud, osa teipi jäi ilmselt sinna värvi alla, koledad kohad käisin väikse pintsliga (mis on mul õlivärvidega maalimiseks) üle. Igatahes jubedam nikerdamine, toanurgad on sellest meeletust ülevärvimisest juba ümarad.

Järgmine kord kui tahan ruumi ilmet värskendada, siis lasen kellelgi targemal teha. Või siis lihtsalt ostan uue vaiba.

EDIT: ja see on muidugi eriti tore, et kuna ma siin 2,5 aastat aegajalt mingeid jaburusi küsin, on minu postituste arvu nii suureks kergitanud, et mul nime all lausa ehitusspets tiitliks! Ehitusspets my ass!
Manowar
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 840
Liitunud: 07 Jaan 2008, 19:31
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Maalriteip on saatanast

Lugemata postitus Postitas Manowar »

Rutt kirjutas: Siis proovisin lihtsalt Tesa teibiga. Jah see ei rullunud kohe lahti nagu need eelmised. Aga sellega oli nii, et äratõmmates (proovisin osa tunni pärast ja osa järgmisel päeval) tuli ka osa värvi 'kaasa'. Lõpuks sain kuidagi vaibanoaga lõigatud, osa teipi jäi ilmselt sinna värvi alla, koledad kohad käisin väikse pintsliga (mis on mul õlivärvidega maalimiseks) üle.
Mainisin just oma eelmises mailis, et teip KOHESELT peale 2-st. korda värvimist eemaldada.
Viimistlus Duo OÜ
Siseviimistlus: krohvi-, maalri-, kipsitööd, põrandad, vannitubade ehitus, plaatimine, fassaaditööd.
viimistlusduo@gmail.com
53425657
Kõik kurdavad, et raha on vähe, aga pole kedagi kuulnud kurtmas, et mõistust napib.
Külaline
külaline

Re: Maalriteip on saatanast

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Rutt kirjutas:...EDIT: ja see on muidugi eriti tore, et kuna ma siin 2,5 aastat aegajalt mingeid jaburusi küsin, on minu postituste arvu nii suureks kergitanud, et mul nime all lausa ehitusspets tiitliks! Ehitusspets my ass!
Jaburusi või mitte, aga mäletan, et kellegile mingis teemas sa jagasid lahkelt oma kogemusi. Näe, kasutaja Sashaobrokil siin foorumis kellegi nõustajast vanaema lausa veteraniks saanud :) .
Urmasr
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Re: Maalriteip on saatanast

Lugemata postitus Postitas hulgus »

Külaline kirjutas:
Rutt kirjutas:...EDIT: ja see on muidugi eriti tore, et kuna ma siin 2,5 aastat aegajalt mingeid jaburusi küsin, on minu postituste arvu nii suureks kergitanud, et mul nime all lausa ehitusspets tiitliks! Ehitusspets my ass!
Jaburusi või mitte, aga mäletan, et kellegile mingis teemas sa jagasid lahkelt oma kogemusi. Näe, kasutaja Sashaobrokil siin foorumis kellegi nõustajast vanaema lausa veteraniks saanud :) .
Urmasr
Aga kui Te pole ehitajad, siis suhelge foorumi juhtivtöötajatega :wave:
euromaaler jr
külaline

Re: Maalriteip on saatanast

Lugemata postitus Postitas euromaaler jr »

Nurgas teisele värvile ûleminekul jätan mina ca 8mm serva. Valge serv jääb ka laevärvist seina peale. Siis on näiteks tapeetimisel lihtne ja kiire tapeetimisnoaga laeservast tapeet parajaks lôigata. Sega ca 3-4mm valge laevärvi serv seinale jäädes.
Samamoodi talitan seina värvimisel. Varre otsas spets randi rullid teevad tootlikult laeserva.

Pôhja-Am värvitakse näiteks otse nurka. Pôhja Euroopas värvitakse enamuses minu kirjelduse järgi.

Et teravat värvi ûleminekut teipides saada, tuleb teibiserv alusvärviga ûle värvida, siis 2X teistvärvitooni peale ja kohe teip eemaldada.

Soovitan hea tulemuseks pro palgata!
Kasutaja avatar
veebimeister
Administraator
Administraator
Postitusi: 474
Liitunud: 28 Jaan 2005, 13:05
Asukoht: Tartu
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 18 korda
Kontakt:

Re: Maalriteip on saatanast

Lugemata postitus Postitas veebimeister »

hulgus kirjutas:
Külaline kirjutas:
Rutt kirjutas:...EDIT: ja see on muidugi eriti tore, et kuna ma siin 2,5 aastat aegajalt mingeid jaburusi küsin, on minu postituste arvu nii suureks kergitanud, et mul nime all lausa ehitusspets tiitliks! Ehitusspets my ass!
Jaburusi või mitte, aga mäletan, et kellegile mingis teemas sa jagasid lahkelt oma kogemusi. Näe, kasutaja Sashaobrokil siin foorumis kellegi nõustajast vanaema lausa veteraniks saanud :) .
Urmasr
Aga kui Te pole ehitajad, siis suhelge foorumi juhtivtöötajatega :wave:
just, kes soovib endale isikuomast tiitlit või üldse mitte tiitlit, andku aga teada :thumbsup:
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Maalriteip on saatanast

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Ma võtaks "Administraator"
vanaema on sul veteran...
Kasutaja avatar
veebimeister
Administraator
Administraator
Postitusi: 474
Liitunud: 28 Jaan 2005, 13:05
Asukoht: Tartu
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 18 korda
Kontakt:

Re: Maalriteip on saatanast

Lugemata postitus Postitas veebimeister »

sashaobrok kirjutas:Ma võtaks "Administraator"
kahjuks juba võetud :cool:
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Maalriteip on saatanast

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Mina oma nime ära ei anna, kui mingil segasel põhjusel peaks keegi seda üldse tahtma.
Kurg111
külaline

Re: Maalriteip on saatanast

Lugemata postitus Postitas Kurg111 »

Kas panid lõppvärvi äkitselt otse pahtlile? Kisub kah värvi lahti:)
saatana
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 01 Apr 2010, 11:33
Asukoht: Tartu
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Re: Maalriteip on saatanast

Lugemata postitus Postitas saatana »

nagu Manowar soovitas on õige-Tesa teip erkkollane.
see jutt et teip ei nakku on tingitud sellest et värv on pealt katsudes kuiv kuid läigib ja ei võta teipi ligi korralikult.
pindadel tuleb lasta kuivada ka tunnike või paar(oleneb toatemperatuurist)
2mm-8mm need on suhtelised.oleneb kui sirge on sein sisenurgas ja kui jämekihti on nurka uputatud akrüüli.
mina olen suutnud suht 90kraadiseks nurgad ajada et akrüüli olen tõmmanud jäätisepulgaga ning akrüülikiht on seina sisenurgas 1-2mm lähedane.hiljem tesa teip(ühele seinale kui tuleb 2 eri tooni pinnad)maksimaalselt nurka sisse teibi serv nii et teist teibi serva võib lausa loodiga kontrollida sirgust.sest kui seinad on sirged siis peaks teoreetiliselt teip jooksma ka loodi mulli järgi.
teip tuleb jah korralikult kinni suruda nurka nii 2-3korda kuna tekib staatiline eemaldumine ,see üldjuhul siis kui pinda on ca tunnike kaks tagasi võõbatud.
värvida 2korda 30minutiliste vahedega näiteks(oleneb jälle ruumi temperatuurist.)
see ka selle pärast et kataks paremini.
max.3tunnipärast teibid eemaldada.
tänan
ehitus ja viimistlustööd
+37254 590883
http://album.ee/tepra
Vasta