Maalriteibi eemaldamine

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
ilmars
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 01 Apr 2013, 17:06

Maalriteibi eemaldamine

Lugemata postitus Postitas ilmars »

Tere,

Millal on õige hetk peale värvimist maalriteibi eemaldamiseks kaetud, värvimist mittevajavalt pinnalt? Kas kohe peale värvimist või tuleb mingi aeg lasta kuivada (kui palju) ja siis eemaldada?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maalriteibi eemaldamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Oleneb teibist ja värvist.
ilmars
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 01 Apr 2013, 17:06

Re: Maalriteibi eemaldamine

Lugemata postitus Postitas ilmars »

Värviks on Akrit 7 ja teipe on mul kaks: kõige tavalisem klassikaline TESA maalriteip ja siis veel kollane TESA teip, kui on vaja, et üleminek ühelt pinnalt teisele jääks täpsem/puhtam.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maalriteibi eemaldamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ise olen kasutanud värvi üleminekutel Tesa Sensitive teipi. See on mõeldud rohkem tapeediteibina,kuid see-eest olen kindel, et teipi eemaldades eelnevalt värvitud pind ei jää teibi külge.
Kui värvi üleminek on kusagil keset seina, siis soovitaks kannatada teibi eemaldamisega järgmise päevani.Kui liiga värskelt pinnalt kohe teip eemaldada, siis võib liiga värske värv serva karvaseks tõmmata.
Kui värvi üleminek on nurgas, siis olen peale teibi paigaldust hästi õhukese akrüülikihiga üle tõmmanud, et uus värv teibi alla ei poeks. Keset seina tegemisel see variant ei sobi, akrüülijälg jääb kergelt näha.
ilmars
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 01 Apr 2013, 17:06

Re: Maalriteibi eemaldamine

Lugemata postitus Postitas ilmars »

Urmas, mul on teemaks hetkel just üleminek seinalt köögimööblile. Koogikapp ei liibu 100% vastu seina ja paratamatult läheb mõnda kohta värvi paksemalt ja mõnda vähem. Peale värvimist mind selline tulemus mind ei rahuldanud ja nüüd tõmbasin kogu pikkuses akrüüli kihi nurkadesse, et ei jääks kapi ja seina vahele pragu. Nüüd siis vaja kapp uuesti teipida (see kollane on ka nõrgema liimiga ja peaks andma terava serva, pealegi kapilt värvi mahatõmbamise oht olematu) ja värvida see akrüül üle. Millal siis see õige hetk oleks? Kardan, et kui jätan järgmiseks päevaks, siis pigem hakkab värvi sellelt akrüülilt kaasa tõmbama. Nurgad pean pintsliga värvima, seega võibolla veidi paksem kiht, kui rulliga värvides.

Järgmine töö, mis ees ootab, on vuukide ülevärvimine köögiseinas, et klapiks uue köögi värviga. See tundub vähem vaevanõudev töö, kui vanade vuukide eemaldamine ja uuesti vuukimine ja olemasolev vuuk ei ole neutraalset värvi. Pean ka seal plaadid teipima ja peale värvimist eemaldama. Taas küsimus, millal on õige hetk?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maalriteibi eemaldamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ilmars kirjutas:...Nüüd siis vaja kapp uuesti teipida (see kollane on ka nõrgema liimiga ja peaks andma terava serva, pealegi kapilt värvi mahatõmbamise oht olematu) ja värvida see akrüül üle. Millal siis see õige hetk oleks? Kardan, et kui jätan järgmiseks päevaks, siis pigem hakkab värvi sellelt akrüülilt kaasa tõmbama. ...
Ise paneks teibi kapile, hästi õhuke kiht akrüüli uuesti, värvid pintsliga üle ja järgmine päev tõmbad teibi ära. Võid ka kohe tõmmata, aga siis pead kõik operatsioonid(akrüülimine-värvimine-teip maha) väga kähku tegema,sest muidu on oht, et teip võtab servast akrüüli kaasa kuna see pole korralikult pinnaga nakkunud.
Eelista esimest soovitust, kuhu sul ikka kiiret.
ilmars kirjutas:... Järgmine töö, mis ees ootab, on vuukide ülevärvimine köögiseinas, et klapiks uue köögi värviga. See tundub vähem vaevanõudev töö, kui vanade vuukide eemaldamine ja uuesti vuukimine ja olemasolev vuuk ei ole neutraalset värvi. Pean ka seal plaadid teipima ja peale värvimist eemaldama. Taas küsimus, millal on õige hetk?
Teibi oma plaadid ära,aga seal ei saa sa kasutada tavalist seinavärvi, sest see ei nakku eriti hästi keraamilise plaadi libeda pinnaga ja hilisema hoolduse käigus võivad servad minna koledaks. Kasuta vuukide värvimiseks sellist Tikkurila toodet nagu Otex(on toonitav). Teibid eemaldad järgmine päev.
ilmars
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 01 Apr 2013, 17:06

Re: Maalriteibi eemaldamine

Lugemata postitus Postitas ilmars »

Urmas, plaan on ainult vuugid värvida. See on küllaltki poorne pind, arvad, et on tingimata Otexiga teha? Kui keraamilist plaati ennast värviks, siis jah ilmselt oleks vaja tagada hea nake, kuid viigiga peaks nakkuma seesinane Akrit 7 ka?
Miks teibi soovitad järgmisel päeval võtta, miks mitte vahetult peale värvimist?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maalriteibi eemaldamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ei ole need vuugi servad kunagi nii nööri mööda ja tahes tahtmata ei suuda sa teipi paigaldada nii, et värv jääks ainult vuugile. Akrit7 kannatab küll pesemist, aga arvestades, et see keraamiline plaat on tööpinna tagune ja sinna paigaldatud arvatavasti selleks, et on kergemini määrduv pind puhastatav ning oleks kergem puhastada ja puhastatakse tihedamini kui tavalist seinapinda. Mis sa arvad kui kaua need Akrit7 servad vastu peavad kui sinna vahele satub niiskust. Kodukeemiast oled midagi kuulnud?
Ise tead, tee millega tahad, mina olen hoiatanud ohtude eest.
Teip haarab kaasa värsket värvi ja lähedalt vaadates on serv karvane.
ilmars
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 01 Apr 2013, 17:06

Re: Maalriteibi eemaldamine

Lugemata postitus Postitas ilmars »

Tänud kaasa mõtlemast.
Kuna selle pinna värvimiseks läheb võibolla 0,1 L värvi, siis puudub mul sügav mõte hakata Otexiga värvi segama, kui Aktirt 7-ga on juba olemas. Valget Otexit on mul küll, seda olen kasutanud kruntimiseks mööbli värvimisel. Ehk teen sellega esmalt siis krundiks alla ja seejärel Akritiga üle. Küsimus nüüd veel, et kas värvin Otexiga ära, kuivab, seejärel Akritiga ja seejärel teibid maha.

Lühidalt - sinu praktika näitab seda, et alati teibid maha järgmisel päeval, mitte peale värvimist, kui soov on saada korralik terav serv?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Maalriteibi eemaldamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ilmars kirjutas:... Lühidalt - sinu praktika näitab seda, et alati teibid maha järgmisel päeval, mitte peale värvimist, kui soov on saada korralik terav serv?
Asi muutub juba naljakaks, sest neljast postitusest kolmes olen ma eesti keeles kirjutanud,et
Urmas kirjutas:Kui liiga värskelt pinnalt kohe teip eemaldada, siis võib liiga värske värv serva karvaseks tõmmata.
Urmas kirjutas:... järgmine päev tõmbad teibi ära. Võid ka kohe tõmmata, aga siis pead kõik operatsioonid(akrüülimine-värvimine-teip maha) väga kähku tegema,sest muidu on oht, et teip võtab servast akrüüli kaasa kuna see pole korralikult pinnaga nakkunud. .... Teibid eemaldad järgmine päev.
Urmas kirjutas:... Teip haarab kaasa värsket värvi ja lähedalt vaadates on serv karvane.
ilmars kirjutas:Tänud kaasa mõtlemast.
Kuna selle pinna värvimiseks läheb võibolla 0,1 L värvi, siis puudub mul sügav mõte hakata Otexiga värvi segama, kui Aktirt 7-ga on juba olemas. Valget Otexit on mul küll, seda olen kasutanud kruntimiseks mööbli värvimisel. Ehk teen sellega esmalt siis krundiks alla ja seejärel Akritiga üle. Küsimus nüüd veel, et kas värvin Otexiga ära, kuivab, seejärel Akritiga ja seejärel teibid maha.
Urmas kirjutas:Ise tead, tee millega tahad, mina olen hoiatanud ohtude eest...
Vasta