Hüdrofoori surverelee plõksib

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
costello
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 17 Juun 2013, 12:54
On tänanud: 2 korda

Hüdrofoori surverelee plõksib

Lugemata postitus Postitas costello »

Tere!

Tean, et sarnaseid teemasid on siin palju ja enne kirjutamist lugesin nenest suurema osa ka läbi. Tegelikult otsin inimest või firmat, kes probleemi lahendaks, kuna ise ei taha seda (minu jaoks suurt) tööd ette võtta.

Mure selline:

Hüdrofoori surverelee hakkas millalgi (rohkem kui pool aastat tagasi?) ennast sisse-välja plõksima ning pumpa käima lülima. Esialgu reguleerisin ning vähemalt osaliselt sain seda vähemaks, kuid mitte kindlasti selliseks nagu alguses ehk ca 5 aastat tagasi hüdrofoori paigaldades oli - siis rakendus relee ikka suhteliselt harva.

Paraku see ajutine lahendus eriti pikalt ei toiminud ja nüüd käivitub pump iga kraani avamise peale. Aga oleks siis, et käivituks ja jääkski tööle kuni vett lastakse, aga ei lülitab ennast sisse-välja, seega veesurve on väga ebaühtlane. Eriti annab see tunda sooja vett kasutades, kus kraanist tuleb vaheldumisi kas liiga kuuma või liiga külma vett.

Nüüd neid teemasid lugedes sain teada, et hüdrofooril on ka vastusurve ning proovisin autopumbaga ventiilist juurde pumbata. Lastes eelnevalt süsteemist vee välja jne. Paraku ei lähe sinna midagi sisse ehk siis surun kuis jaksan, saan pumba voolikusse 5 bari rõhku, aga see on ka kõik. Kui pumba ventiili otsast ära võtan ning ventiili keskosa alla vajutan, käib vaid väike "psst" ehk midagi võib-olla vähesel määral, aga kindlasti mitte nii palju kui peaks, sest ventiili otsa ühendatud manomeeter ei näita midagi. Samas ventiilist vett ka ei tule.

Minu enda diagnoos on see, et hüdrofoori kummikott on täis rauasodi, muda ja mida iganes kaevust tuleb. Nimelt ei ole hüdrofoori ees mingit filtrit ega mudakogujat, filter on peale hüdrofoori. Meie vesi on aga väga suure rauasisaldusega.

Ehk siis otsin kedagi, kes selle hüdrofoori lahti võtaks, puhastaks, parandaks või asendaks ning paneks vajalikud filtrid õigetesse kohtadesse. Ka olemasoleva veefiltri asemele tahaksin kahe või lausa kolme totsikuga filtrit, sest vesi haiseb ning tahaks seda läbi nöör-, sõel- ja söefiltrite lasta.

Maja, kus seda tööd teha vaja oleks, asub Haavakannu külas, Kuusalu vallas, Harjumaal. Tallinna kesklinnast 35 km kaugusel. Kui leidub tegija, siis võta palun privaatsõnumiga ühendust, siis saan vastata täpsustavatele küsimustele, saata vajadusel süsteemist pildid jne. Tänud ette!
Külaline
külaline

Re: Hüdrofoori surverelee plõksib

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Äkki mõni anonüümne külaline võtaks ka ühendust kui mingi kontakti võimalus oleks. :)
costello
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 17 Juun 2013, 12:54
On tänanud: 2 korda

Re: Hüdrofoori surverelee plõksib

Lugemata postitus Postitas costello »

Okei, arvasin, et siin kõik tegijad ikka kasutajad, sellepärast pakkusin kontakti võimaluseks privaatsõnumit. Ei tahaks nagu telefoni ja meili avalikku foorumisse postitada, pärast hakkab spämmi tulema. Aga olgu. Võib kirjutada andreas punkt joesaar ätt gmail punkt com Või siis jätab anonüümne külaline ise oma kontaktandmed.
Külaline
külaline

Re: Hüdrofoori surverelee plõksib

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Diagnoos, et kummikott on täis rauasodi jms, ei ole õige. Vee surve on kummikoti ventiili vastu kleepinud, sest õhu rõhk on olnud pikemat aega puudunud. Kui kott on terve, siis ei saagi mingi sodi sinna ventiili poole sattuda ja palju seda sodi teisel pool on, õhu rõhku ei mõjuta. Ei tasu pumba imemist takistada sinna poole filtrite panemisega.
Asi juhtus sellepärast, et ei ole perioodiliselt kummikoti õhurõhku kontollinud ja juurde pumbanud. Tõenäoline siiski on, et kott on katki ja sel juhul on vesi metallpaagi seest rooste ja karedaks ajanud ning uus kott hõõrub end vastu roostet katki. Ma vahetaks hüdoforipaagi tervenisti välja (24 l umbes 30-35 eur) ja rahu majas pikaks ajaks. :jooma
costello
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 17 Juun 2013, 12:54
On tänanud: 2 korda

Re: Hüdrofoori surverelee plõksib

Lugemata postitus Postitas costello »

Aitäh diagnoosi täpsustamise eest. Ja eks ma siis edaspidi tean, et hüdrofoori tuleb ka hooldada. Paraku selliseid juhiseid mulle keegi ei andnud ja kuna ma varasema linnainimesena polnud sellise seadmega varem kokku puutunud, siis jah nüüd elu õpetas...

Aga siiski on selle postituse fookus kellegi otsimisel, kes selle töö kiiresti ja korralikult ära teeks. Äärmisel juhul saaksin vast ka ise oma amatöörlike töötiistade ja oskustega hakkama, aga kardan juba ette, et mul oleks see terve päeva töö, mis sisaldaks ohtralt kirumist kui midagi p***e läheb, kusagilt vett tilkuma jääb, mingi vajalik jupp poest ostmata ununeb ja on uus sõit vaja teha jne jne.

Seega ootan ikka ühenduse võtmist. Kui privaatsõnumit või meili saata ei taha või ei oska, siis 506 6628.
A.S.
külaline

Re: Hüdrofoori surverelee plõksib

Lugemata postitus Postitas A.S. »

costello kirjutas: 22 Sept 2018, 12:54 aga kardan juba ette, et mul oleks see terve päeva töö, mis sisaldaks ohtralt kirumist...
Esimene kord ehk tõesti. Aga kui arvestada, et seda tööd jääd sa ka edaspidi regulaarselt tegema, siis oleks vast mõistlik ikkagi endal teha. Mida varem alustad, seda varem töö selgeks saab. Sest kui laiskus ja IQ lubavad, siis ise tegemine on paraku igatpidi kiirem, mugavam ning odavam lahendus kui kellegi otsimine.
 
Külaline
külaline

Re: Hüdrofoori surverelee plõksib

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pump paagi küljest maha (vist 4 poldiga) ja paagi küljest ka 1 toruots lahti ja ongi paak käes, millega lähed tipa-tapa poodi ja küsid sarnast uut. Ja pärast keerad toru ning 4 polti tagasi. :wave:
costello
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 17 Juun 2013, 12:54
On tänanud: 2 korda

Re: Hüdrofoori surverelee plõksib

Lugemata postitus Postitas costello »

No kui see nii käkitegu on, siis äkki keegi tuleb ja teeb ära? :P Ma igaks juhuks veel mainin, et olen valmis ka raha maksma ja lausa nii palju kui küsija julgeb küsida. ;) Easy money. :D

P.S. Ja ma ei mõista miks ma peaks edaspidi seda paaki regulaarselt vahetama hakkama? Kui vastusurvet sees hoida, siis ei tohiks ju probleeme olla.

P.P.S. Regulaarselt ei võrdu minu jaoks iga viie aasta tagant.

P.P.P.S. Ja et nüüd taas käest ära ei läheks diskussiooni osas, siis otsin ikka tegijat ehk siis enne kui vastuse kirjutad, loe uuesti algust.
A.S.
külaline

Re: Hüdrofoori surverelee plõksib

Lugemata postitus Postitas A.S. »

costello kirjutas: 24 Sept 2018, 10:34Kui vastusurvet sees hoida, siis ei tohiks ju probleeme olla.
Vastusurvet tuleks kontrollida vähemalt kord aastas. Pealegi need kummikotid on üsna mädad, lähevad tihti katki, 5 aastat on juba märkimisväärselt suur saavutus. Tahad muretumat elu, osta membraaniga paak, pole vaja aastaid isegi mitte õhku juurde pumbata.
costello kirjutas: 24 Sept 2018, 10:34P.P.P.S. Ja et nüüd taas käest ära ei läheks diskussiooni osas, siis otsin ikka tegijat ehk siis enne kui vastuse kirjutad, loe uuesti algust.
Ma saan aru küll, et sa otsid tegijat, tahan vaid seda öelda, et ise tehes oleks probleem juba ammu likvideeritud ja unustatud. Pealegi pole maakohas töömehe otsimine eriti lihtne tegevus.

Kui seal külas juhtumisi mõni suur (korrus)maja on, siis on seal suure tõenäosusega ka tsentraalne veevarustus. Mis tähendab seda, et ka torujürid töllerdavad seal aeg-ajalt ringi, püüa mõni neist kinni. Või küsi vallamajast nende kontaktandmed.
 
Külaline
külaline

Re: Hüdrofoori surverelee plõksib

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mida mõtled membraaniga paagi all, mittevahetatava sisuga paisupaaki? Seda vahetatavat kotti nimetatakse ka membraaniks.
Ei ole tõsi, et ei pea aastaid rõhku kontrollima ja juurde pumpama, isegi kinniste küttesüsteemide küljes olevatest mittevahetatava membraaniga paisupaakidest kaob õhku.
Vasta