Milline puurkaevupump valida?

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Milline puurkaevupump valida?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Innuleenu kirjutas: 23 Juul 2018, 19:29 Tere!

Palun abi - milline pump valida?
Kaevumeister soovitas 3 tollist (kuigi proovipuurimine tehtud 4tollisega), vett on kaevus palju, kaevu sügavus 18 meetrit, vesi tuleb ca 9m peal vastu. Korralik suur hüdrofor on iseenesest olemas, aga milline pump sinna vahele mõistlik oleks (lisan ka, et tegemist suvemajaga, praegu keegi aastaringselt ei ela, ideaalis võiks toita ära ühe elumaja ja saunamaja vajaduse). Hinnaskaalas prooviks leida kuldse kesktee hinna ja töökindluse vahel.
Aitäh soovituste eest!
Kui kogu eelnev ila välja jätta, siis 3'' seeriast Grundfos SQ2-55.
Ei ole kõige odavam, aga kõige kvaliteetsem / funktsionaalsem 3'' perekonnas.
Kui 4'', siis Akveduktist Calpeda, täpset mudelit ei oska öelda.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Milline puurkaevupump valida?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Milleks kuhugi suvilasse 700 eurine pump?
Külaline
külaline

Re: Milline puurkaevupump valida?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ifffff kirjutas: 31 Juul 2018, 14:58 Milleks kuhugi suvilasse 700 eurine pump?
Et vett saada. ;)

Urmas
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Milline puurkaevupump valida?

Lugemata postitus Postitas ifffff »

No kui naabrist parem üritus on, siis annab kindlasti kallim ka osta. Enivei jään oma arvamuse juurde, et kui seal just tervet küla taga pole teeb sama töö ka 70 eurone ära. Võimalik, et see mainitud 700 eurine on effektiivsem, st väiksema elektrikuluga, samas suuremas pildis ei ole vist väga vahet on see elektriarve 50 senti suurem või väiksem.
Aga miskipärast ma arvan, et teemaalgatamise mõte oligi selles, et mitte panna hunnikut raha magama, omamata pärast mingit reaalset erinevust saadavas tulemuses.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Milline puurkaevupump valida?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Minu arvamus on, et ei SINU ega MINU asi ei ole tellija rahakotis sorida. Eluülikool on õpetanud, et need 70 EUR (ma ei tea, kus sellise raha eest sukelpumba saab) soetajad lõpetavad mõni aeg hiljem 700 EUR pumbaga soetamisega, kuna tüdinetakse kaasnevatest probleemidest. See ei puuduta ainult pumpasid, vaid üleüldist kola soetamist. Mina ei ole nii rikas, et esmalt rämpsu osta ning siis kiruda ja vanduda ning ... osta järjekordne rämps või korralik toode? Ning SQ 2-55 peaks saama oluliselt parema hinnaga, tuleb veidi tutvusringkonnas maad kuulata, rahulolu peaks olema 10+ aastat.
Vasta