Ameerika mutter.

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
san-teh
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 224
Liitunud: 29 Sept 2015, 17:36
On tänanud: 44 korda

Ameerika mutter.

Lugemata postitus Postitas san-teh »

Tere.Mis otstarve on nn.Ameerika mutril,mis funktsiooni ta täidab.Äkki on kellelgi fotosid mõne tehtud tööga,kus see mutter olemas.
Tänud
A.S.
külaline

Re: Ameerika mutter.

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ameerika mutter on selleks, et saaks konkreetsest kohast mugavalt toru (või mille iganes) lahti keerata ja peale seda jälle ilusasti kinni tagasi. Paned sellega näiteks veefiltri torule vahele, uue radiaatori vanade torude külge vms.
 
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Ameerika mutter.

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Ostsin 17 aastat tagasi ameerika mutri boileri toru jaoks, siis oli selle sees soon kummitihendiga, senimaani peab vastu. Paar aastat tagasi ostsin ka, aga selles pole mingit tihendit, metall vastu metalli, mis ei jäänud vett pidama, lõpuks panin kaldpindade vahele mitu keerdu valget linti, siis lõpuks jäi, aga pidas vastu umbes pool aastat, jälle toru märg. Kas keegi on viimasel ajal ostnud, kas müüakse samasuguseid ilma tihendita? Ei ela ise linnas, ehituspoodi niisama ei satu.
fgh
külaline

Re: Ameerika mutter.

Lugemata postitus Postitas fgh »

Reeglina käib sinna ikka paraniittihend vahele.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Ameerika mutter.

Lugemata postitus Postitas Hiid »

m olen määrinud nn halli moosi sinna,
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Ameerika mutter.

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Pole sinna ise kunagi ühtegi tihendit vahele toppinud. Töötavad senini ja hästi.
Oma ala meister..
Külaline
külaline

Re: Ameerika mutter.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Rein Sa kirjutas: 19 Nov 2017, 12:05 Ostsin 17 aastat tagasi ameerika mutri boileri toru jaoks, siis oli selle sees soon kummitihendiga, senimaani peab vastu. Paar aastat tagasi ostsin ka, aga selles pole mingit tihendit, metall vastu metalli, mis ei jäänud vett pidama, lõpuks panin kaldpindade vahele mitu keerdu valget linti, siis lõpuks jäi, aga pidas vastu umbes pool aastat, jälle toru märg. Kas keegi on viimasel ajal ostnud, kas müüakse samasuguseid ilma tihendita? Ei ela ise linnas, ehituspoodi niisama ei satu.
"Lameda kontaktpinnaga" liidetel käib vahele lame tihendusseib.

"Koonus kontaktpinnaga" liiteid on kahesuguseid.
On koonus "metall vastu metalli" Ja kui need on halvasti valmistatud siis sinna koonuse vahele võib teipi mõne keeru panna.
Ja on koonus "metall vastu metalli O tihendiga soones", ja nendel vahetatakse rõngastihend.
ping
:hello:
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Ameerika mutter.

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Need vähesed korrad mis ma olen kasutanud pole küll mingit tihendit olnud. Tavalisne metall-metall ühendus. Pole miskit viga olnud. Töötavad juba u 10 aastat.
Külaline
külaline

Re: Ameerika mutter.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

dumbuser kirjutas: 19 Nov 2017, 17:12 Need vähesed korrad mis ma olen kasutanud pole küll mingit tihendit olnud. Tavalisne metall-metall ühendus. Pole miskit viga olnud. Töötavad juba u 10 aastat.
Kui Sina pole "pimesoolikat" näinud siis tähendab, et sellist asja pole olemas?
Nii või?
ping
:hello:
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Ameerika mutter.

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Loe veel ja aeglaselt. Proovi nüüd süveneda esimese lause alguses olevatesse sõnadesse. Kui hästi läheb siis saad vastuse.
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Ameerika mutter.

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Mul vist oli lame ühendus. Kust seda lamedat seibi saab, kaasas seda küll polnud ja huvi pärast vaatasin erinevates poodides, kaasas polnud ühelgi?
Külaline
külaline

Re: Ameerika mutter.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Rein Sa kirjutas: 20 Nov 2017, 11:55 Mul vist oli lame ühendus. Kust seda lamedat seibi saab, kaasas seda küll polnud ja huvi pärast vaatasin erinevates poodides, kaasas polnud ühelgi?
Tihendite riiulist.
:hello:
Külaline
külaline

Re: Ameerika mutter.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma olen suhteliselt kindel, et kui kusagile liitmikku on tihend ette nähtud, siis see on ka komplektis olemas.
Külaline
külaline

Re: Ameerika mutter.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tihend - https://www.k-rauta.ee/c?q=tihend
Paroniit - https://www.k-rauta.ee/c?q=tihend+paraniit

Kas tahate, et iga vidin veel ka värvilises kinkekarbis oleks?
Milline "lumehelbeke" seda kinni tahab maksta?

Tegu on universaalse asjaga ja kasutaja valib ise temale sobiva tihendi.
Külaline kirjutas: 20 Nov 2017, 14:43 Ma olen suhteliselt kindel, et kui kusagile liitmikku on tihend ette nähtud, siis see on ka komplektis olemas.
ping
:hello:
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Ameerika mutter.

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Nende tihendite hulgast just ei paistnud lamedat tihendusseibi, mis oleks õhukene. Proovisin ju ise ka erinevaid kasutada, ka lõikasin ise kummist välja, aga kui hakata kinni keerama, läheb paigast ära, kuna ühendus ju kausikujuline ja sees pole vastavat soont seal, ning kuhugile äärde seda panna ei saa.
Külaline
külaline

Re: Ameerika mutter.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Rein Sa kirjutas: 20 Nov 2017, 16:30 Nende tihendite hulgast just ei paistnud lamedat tihendusseibi, mis oleks õhukene. Proovisin ju ise ka erinevaid kasutada, ka lõikasin ise kummist välja, aga kui hakata kinni keerama, läheb paigast ära, kuna ühendus ju kausikujuline ja sees pole vastavat soont seal, ning kuhugile äärde seda panna ei saa.
Kui on, kausikujuline koonus ja ilma tihendi sooneta, siis see pole lame ühendus.
Kui oled koonusele "jälje sisse" vajutanud siis ei aitagi muud kui uus liide, kõige täiega, panna.
Ise kasutasin "Honeywell" O tihendiga koonusühendusi.
ping
:hello:
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Ameerika mutter.

Lugemata postitus Postitas toomas »

Kui oled koonusele "jälje sisse" vajutanud siis ei aitagi muud kui uus liide, kõige täiega, panna.

Võib proovida:
Liide lahti keerata, vahe sisse lükata, korralikult lina vahele ja Unipak. Siiani toiminud.
Vasta