Plastikust liimitavad veetorud

veevarustusega seonduvad teemad, samuti WC-d, heitvesi, septikud
Väike Rein
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 18 Veebr 2013, 12:28
On tänanud: 3 korda

Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas Väike Rein »

Tere!
Tallinnas Hipodroomi juures asuvas vanas santehnika poes on müügil miskid ameerika päritolu plasttorud (Liitmikel oli kirjas: Genova; CPVC). Põlved jms liitmikud käivad toru otsa "liimiga", mis sulatab materjalid kokku külmalt. Neil pidavat olema suht olematu soojapaisumine, väga hea vastupidavus ning avarad peale käivad liitminud, mis ei tekita veele takistusi. Kuumale ja külmale veele on erinevad torud.
Tahaksin panna need kööki ja vannituppa. Kas sobivad ka joogiveele?
Mida arvate sellest torusüsteemist?
VVV77
külaline

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas VVV77 »

Tekib küsimus miks otse poest ei küsinud miks ja kuidas ?
Võid tulid siis foorumisse hoopistükkis reklaami tegema ... :scratch: aaahh...mis....
Väike Rein
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 18 Veebr 2013, 12:28
On tänanud: 3 korda

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas Väike Rein »

VVV77 kirjutas:Tekib küsimus miks otse poest ei küsinud miks ja kuidas ?
Võid tulid siis foorumisse hoopistükkis reklaami tegema ... :scratch: aaahh...mis....
Poest saingi siia pandud info. Kui nendega peaksin oma veesüsteemi ära tegema ja rahule jään, küllap siis teen ka reklaami, kui asi seda väärib - ei ma kade mees ole :D

Aga enne tahaksin targemaks saada ja teisi kuulata
;)
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Ikka ei saa aru. Miks sa sellelt torumüüjalt neidsamu asju ei küsinud ?
Väike Rein
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 18 Veebr 2013, 12:28
On tänanud: 3 korda

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas Väike Rein »

dumbuser kirjutas:Ikka ei saa aru. Miks sa sellelt torumüüjalt neidsamu asju ei küsinud ?
Tema arvas, et tegemist on Planeedi Maa parima torusüsteemiga. Mina arvan, et ma ei saa aru, miks sellele vaatamata üritatakse terve eesti ümber ehitada Alupex'ile. Eesti asjast natukene siiski arusaanuna tundub mulle, et ega meil ei tehtagi alati igat asja just kõige õigemini...
Lepin poemehe soovitusega, proovin järgi ja annan siia teada oma arvamuse ja kogemuse. Seegi on piisav argument, et keegi pole miskit negatiivset öelnud.
Kasutaja avatar
vaaderman
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1058
Liitunud: 24 Nov 2009, 15:19
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 51 korda
On tänatud: 7 korda
Kontakt:

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas vaaderman »

olen pidanud seda sitta paaril korral eemaldama veevärgist, suhtun äärmiselt negatiivselt. muideks meericamaal on ka häid liimitavaid süsteeme aga need ei jõua siia vist veel niipea.
üldiselt iga mees kulutab kuhu tahab, vanavanaisal oli näiteks korralik kuusepuust torustik
Väike Rein
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 18 Veebr 2013, 12:28
On tänanud: 3 korda

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas Väike Rein »

vaaderman kirjutas:olen pidanud seda sitta paaril korral eemaldama veevärgist, suhtun äärmiselt negatiivselt...
Räägi palun, mis on need halvad ja negatiivsed omadused?
sassa
külaline

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas sassa »

Liimida õnnestub plasttorudest vaid PVC-d. PVC põhiline miinus on tema haprus - kui on pisutki külmem on jupi maha kukkudes tükid taga ( või mikropraod, mis läbi hakkavad laskma hiljem). Teiseks, liimimise protsess sõltub väga palju sellest kui hea spetsalist on liimija. Ehk kaadrid otsustavad kõik.
Enamus torusüsteeme, alupex, pex liiguguvad vastassuunas - püütakse inimfaktori mõju vähendada.
torumeistrid
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 17 Mär 2013, 11:10
Kontakt:

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas torumeistrid »

olen päris palju nendega kokku puutunud ja julgen õelda,et neid torusid enda majapidamises ei kasutaks. Kohe põhjendan miks
Esiteks, Hipodroomi lähedal asuv pood on ainuke kes nendega tegeleb ja kui kunagi pood peaks uksed kinni panema, pole kuskilt varu juppe võtta.
Teiseks, kui torustik on paar aastat paigas olnud siis korra tugevamalt vastu minnes lähevad ``prõksti`` puruks.

Kuna tegelen avariitöödega igapäevaselt, juhtub üsna tihti avariisid just nende torudega.
Tegemist isikliku arvamusega.
torumeistrid@gmail.com
+372 567 112 90
Facebook: @Torumeistrid
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas rundll »

Mis hind ka on nedel ime asjadel võrreldes aluplexiga?
torumeistrid
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 17 Mär 2013, 11:10
Kontakt:

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas torumeistrid »

Hindasi täpselt ei mäleta aga need liimitavad torud vist nõks kallimad isegi
torumeistrid@gmail.com
+372 567 112 90
Facebook: @Torumeistrid
Väike Rein
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 18 Veebr 2013, 12:28
On tänanud: 3 korda

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas Väike Rein »

torumeistrid kirjutas:olen päris palju nendega kokku puutunud...
Tänan väga põhjendustega arvamuse eest aga...
:(
...lootsin varem argumente kuulda. Nüüd juba need ostetud ja lõpetan ühendamist.

Jään lootma, ehk ei tule mul neid probleeme /...kui torustik on paar aastat paigas olnud siis korra tugevamalt vastu minnes lähevad ``prõksti`` puruks.../, kuna enamus läheb betooni sisse, seintesse ja suht mitte näpitavaisse kohtadesse.
Viimati muutis Väike Rein, 20 Mär 2013, 22:01, muudetud 1 kord kokku.
Väike Rein
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 18 Veebr 2013, 12:28
On tänanud: 3 korda

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas Väike Rein »

rundll kirjutas:Mis hind ka on nedel ime asjadel võrreldes aluplexiga?
Toru meeter oli kallim aga põlved ja muud plastist liidesed odavamad.
REINULE
külaline

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas REINULE »

äkki tasuks ikks küsida endalt, et kui süsteem on nii hea, siis miks kasutatakse ikka teisi süsteeme ja edasimüüja ainult mingi nurga pood.
usr1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 07 Jaan 2009, 12:59
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas usr1 »

need torud on ühesõnaga öeldes .. Peavalu
Kõik torudest ja kaevetööd
55 118 46
http://www.Torumehed.ee
Junx00
külaline

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas Junx00 »

Olen paigaldanud 2001 aastal ühetoalises korteris vee süsteemi nende Ameerika torudega ja töö õnnestus ja siiamaani ei ole vaja midagi ringi vahetada olnud. Olgu siinjuures mainitud, et ma ei olnud torutöödega varem kokku puutunud, pidades raamatupidaja ametit. Seega võin soovitada väikseama mahulistel torutöödel ise tegijatele. Ei ole tarvis mingisuguseid eri töövahendeid.
KÜ esinaine
külaline

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas KÜ esinaine »

Ei soovita mitte kellelegi, meil on pandud 2002 aasta Korteriühistusse veepüstaku torudeks, oh seda nuhtlust. Veeavarii tekib otseselt ei millegist.hüdrolöök või mis iganes, lähevad krõpsti katki ja kõik. Tolleaegne esinaine räägib siiamaale kui head ja odavad need torud on, hää Ameerika kraam ja püüa siis selgeks teha mutikestele et asi nii ei ole. Kui avarii toimub on seis ikka närune. Kui avarii toimub laupäeva hommikul, istub see ppstakutäis rahvast esmaspäevani ilma veeta, sest ühelgi avariifirmal seda toru laos ei ole ja ainuke pood on Hipodroomi kõrval. Meil ei ole siiamaale ühegi avarii puhul vähem kui 12h vesi püstakus kinni olnud, kui hommikul juhtub, siis reeglina avariibrigaadid on tulnud peale lõunat, siis lähevad poodi, õnn on kui tulevad sellisel ajal, et poodi jõuavad, kui ei jõua siis ongi 9 korterit terve öö ilma veeta.
KÜ juhatusest
külaline

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas KÜ juhatusest »

Meil majas nendega ainult jamad on 10 aastat on olnud, täna läks külmavee toru nii et mitu korterit uppus.
DannaPaola
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 29 Mär 2009, 15:20

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas DannaPaola »

2000 või 2001 alustasime sellega eramaja veelahendust ja siiamaani jätkame sama kontseptsiooniga, seni pole ühtegi pobleemi tekkinud. Paigaldus ja liimimine peaks olema jõukohane ka nisanäppudele (kui tahtmist on).
Meie oleme küll väga rahul, just töö lihtsuse tõttu.
Külma- ja kuumaveetorud on erinevad. Segi ajada ei tohi, muidu asi ei toimi (lähevad katki).
T.5011183
Tallinn
Külaline
külaline

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Suures kortermajas samuti PPR torud juba 12-13 aastat ja probleeme pole. Loeb ka paigaldus, kuidas torud kinnitatud, kuidas torustik paisuda saab jne.
küttevahetaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 241
Liitunud: 08 Dets 2007, 12:49
On tänanud: 1 kord

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas küttevahetaja »

Külaline kirjutas: 29 Mai 2018, 20:52 Suures kortermajas samuti PPR torud juba 12-13 aastat ja probleeme pole. Loeb ka paigaldus, kuidas torud kinnitatud, kuidas torustik paisuda saab jne.
Mulle tundub, et siin teemas ei käi jutt PPR torudest. PPR jh kestab. Siin jutt mingitest liimitavatest.
terasroos
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 28 Nov 2008, 10:17

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas terasroos »

kas keegi teab kust neid liimitavaid praegu saaks. Mul vaja üks koht ringi teha ühes majas. Seal kõik tehtud nende torudega.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Plastikust liimitavad veetorud

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Depo.
Uksest sisse ja kassadest vasakule.

Toomas.
Vasta