Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Külaline
külaline

Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere.

Vabandan,et võtan vana leierdatud teema uuesti ülesse, aga olen siin selle foorumi läbi lugenud, kuid pole ikkagi selget vastust leidnud (võibolla polegi õiget), kuidas ikkagi teha õige ja korralik lintvundament ja sinna peale siis põrandaplaat. Ja et see kooslus ka aastakümneid püsiks.
Loomulikult tuleb keegi ütlema, et tee nii nagu projektis kirjas,kuid nagu aru saan siis projekteerijaid ka igasugu erinevaid ja igaühel erinev arusaam
Mõtlesin, et ehk keegi oskab lihtsalt seletada või anda viiteid linkidele, kuidas teha vundamendile toetuvat põrandat. ehk siis betoon-hüdro-soojustus-betoon. eriti huvitaks selle nö alumise betoonplaadi teostus (paksus ja armeering) ja ühendamine vundamendimüüriga.
Olen ka netist otsinud ja videosid vaadanud ning kusjuures paljud tootjad nagu aeroc ja reiden jne näitavad oma sõlmede kirjeldustes just pinnasele toetuvat ehk ujuvat varianti,sellise tegi ka mulle arhitekt projektis,tema muidugi leidis, et selline lahendus töötab ka väga hästi. aga nagu aru olen saanud, siis see pole just kõige kindlam lahendus (peno märgumine ja vajumised jne.) kusjuures palju kiidetakse ka madalvundamente, et skandinaavias miljoneid maju selliselt tehtud
Arvan, et kui endale maja ehitada, siis teha ikka nii, et ka püsib, algne investeering võib tulla mõnevõrra kallim, kuid ei usu et ma väga palju maju oma eluajal endale teen.
Leian, et kui keegi viitsiks üldpõhimõtted siia kirja panna, siis poleks ka pidevid vaidlusi mis foorumites esineb.
Tänud
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Minu arust on samuti ujuv põrand parim lahendus lintvundamendil. Ja lintvundamendi puhul on kõige õigem vundamendimüür ühe suvega valmis ehitada, igasugused torud ja soojustused paigaldada ning tagasitäide teostada ja siis talveks seisma jätta, et tsementkivineks ning kruus jõuaks vihmade ja lumega tihedamaks muutuda. Mis muidugi ei välista korralikku vibrotampimist enne põranda tegemist.

Tänapäeval ehitatakse maju liiga kiiresti.
Külaline
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tean, et enamus teebki ujuva põranda lindile ja ka tootjad soovitavad. Kuid kas on uuritud ka kuidas materjalid on vastu pidanud näiteks 20 aasta ja rohkema perspektiivis, kui midagi erilist materjalidega juhtunud pole, siis miks maksta rohkem. Samas ikkagi oleks hea teada, kuidas on õige ja kindel
Külaline
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Kunagi väga ammu, sügaval nõukogude ajal sai läbi loetud üks õhuke raamat. Tol hetkel oli see minu jaoks lihtsalt üks vahva jutuke. Aastakümneid hiljem sain aru, et see oli, on ja jääb ka tulevikus üheks tähtsaimaks ehitusfilosoofilisemaks õpikuks. See raamatuke peaks olema igal ehitusega tegeleval isikul magamistoas, et seda vahetevahel sirvida. Selle raamatukese pealkiri on "Kom põrsakest". Filosoofiline küsimus: kes tegi õigesti ja kes tegi valesti? Enne kui sellele vastata tuleks kehtestada kriteerium õige/vale teljel. Kes selle kehtestab? Seni kuni riik (ehk antud kontekstis siis eesti insenerid) seda pole teinud jääb see liberaalses majanduses iga tegija enda otsustada. Kui rahanumbreid tunneme kõik, siis muud hinnagukriteeriumid nõuavad juba rohkem kahe kõrva vahele. Lugupidamisega. Alar Piirfeld.
Külaline
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere.
Kolm põrsakest ka minul läbi loetud. Mind ei huvitagi milline on hea ehitusstava, vaid kuidas teha ajas kestev vundament koos plaadiga. nagu aru saan siis sellistele kriteeriumitele vastab vundamendile toetuv ja betoon-soojus-betoon variant.
Olen ka näinud sellist lahendust kus esimene plaat valatakse u5cm ujuvana pinnasele ning vunda müüriga tasa, siis hüdro ja soojustus ning teine plaat koos torudega pannakse vundamendile kandma, ise hakkasin mõtlema, et kas see esimene plaat vajuma ei või hakata, samas inimesed seal majas juba aastaid elanud ja midagi juhtunud pole. kas see on aktsepteeritav või peab ka esimese plaadi kandma ikka panema
jah ,
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas jah , »

Külaline kirjutas:Tere.
Kolm põrsakest ka minul läbi loetud. Mind ei huvitagi milline on hea ehitusstava, vaid kuidas teha ajas kestev vundament koos plaadiga. nagu aru saan siis sellistele kriteeriumitele vastab vundamendile toetuv ja betoon-soojus-betoon variant.
Olen ka näinud sellist lahendust kus esimene plaat valatakse u5cm ujuvana pinnasele ning vunda müüriga tasa, siis hüdro ja soojustus ning teine plaat koos torudega pannakse vundamendile kandma, ise hakkasin mõtlema, et kas see esimene plaat vajuma ei või hakata, samas inimesed seal majas juba aastaid elanud ja midagi juhtunud pole. kas see on aktsepteeritav või peab ka esimese plaadi kandma ikka panema
mõistlik oleks. Armatuuriga mitte koonerdada ja soovitavalt lasta siiski inseneridega koostöös ka projekt teha. Juhul, kui ise oma kätega kõik tööoperatsioonid teha siis vähemalt eskiisprojekt. Tõenäoliselt on vaja ka tugiposte valada enne plaadi valamist. Hüdroisolatsioon vundamendi ja plaadi vahele valida kindlasti arvestades koormuse survejõudu ja, kui teha üks ja ainus plaat siis see isoleerida pinnasest.
Külaline
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Arvan, et kui endale maja ehitada, siis teha ikka nii, et ka püsib, algne investeering võib tulla mõnevõrra kallim, kuid ei usu et ma väga palju maju oma eluajal endale teen.
Tänud
Ära ole nii kindel, et ainult ühe maja ehitad. Mu kadunud onu ehitas oma usinate käekestega kaks maja ja kui oleks talle rohkem elupäevi antud, oleks ka kolmanda ehitanud. Olen selles kindel. :) Vist on möödas need ajad, kus maja ehitati sajandeid vastu pidama ja praegusel, moodsal, ajal kõik normaalsed inimesed püüdlevad ikka parema poole, kaasa arvatud uuem/uus maja. Muidugi ma ei tea kui vana on külaline? Kui 60+, siis jah, jääb vist viimaseks majaks. :)
Kui soovid, et natuke kallim algne investering ära tasuks, siis soovitaks lasta projekt pädeval inseneril üle kontrollida. Siiani tean kahte pädevat- üks neist on surnud, teine on elus ja isegi VE foorumis päris palju kommenteerinud, kuigi oma teadmisi ilma rahata jagama pole ta just eriti lahke. :) Aga vähemalt vihjed on tal mõtlemapanevad!

Urmas
Külaline
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. "Arvan, et kui endale maja ehitada, siis teha ikka nii, et ka püsib..." on juba paljulubav algus, et kapitalistliku majanduse oravarattast (järjest kiiremini, kiiremini, kiiremini peab raha ühe taskust teisele jooksma) välja hüpata. Esmapilgul võib jääda mulje, et alumise plaadi sidumine pole vajalik.
Aga kui vaatate sellisele pildile otsa, siis lausa karjub silma, et hydro, mis asetseb alumise plaadi peal ja on seotud vundamendiga katkeb plaadi nihkumisel. Asi see väike hammas siis valada! Müügimajadel (nif-nif ideoloogias) on see muidugi ebaoluline asi. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Külaline
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere.
ega kiiret polegi kuhugi, selleks võtangi aega ja uurin maad natuke. Ehk oleks hoopis mõistlikum/soodsam kasutada õõnespaneele, nendega muidugi see häda kuna objekt asub suurtest keskustest päris kaugel, siis nende transport keeruline. Aga kas õige oleks siis nii, et täita vundamendiauk koos kihilise tampimisega kuni ääreni. Seejärel armeerida ja valada plaat vundamendi äärele toetuma, siis hüdro tervele plaadile, seejärel soojustus,siis uus plaat koos küttetorudega. Keerulisem koht minu jaoks on armeerimine, millise jämedusega metall jne, ning kui paks peaks olema alumine plaat. vundamendi laius 7,2 , kuna keskele on planeeritud ka kandev sein, siis selle all ka vundament, ehk siis max sille oleks alla 3,5m. Eks ta loogiline ole muidugi, et tuleb inseneri poole pöörduda, aga ehk on ka mingisugused üldpõhimõtted ja pigem dimensioneeriks natuke üle, kui hiljem probleemidega maadelda, ega see metall teab mis hirmus kallis ka pole.
Külaline
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Konstruktsiooniarvutuste osas ei julge sõna võtta. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Külaline
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina arvan, et ühe maja asemel on mõtet mitu maja ehitada.

st ühe suure asemel mitu väiksemat.

Aga kõik nad võiksid püsida üle sajandi...
pedro
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas pedro »

Kui tahad olla põhjalik ja üldpõhimõtteid järgida, alusta maja asukoha geloogilise (ehitustehnilise) uuringu tellimisega. Ühtegi tõsisemat objekti ei võta tõsine projekteerija ilma selleta töösse. Sellest uuringust tuleb info, mille põhjal valitakse sobivaim vundament.

Ujuvat põrandat ei maksa karta. Kõiki nõudeid täites on tegemist läbiproovitud väga hea lahendusega. Enamlevinud vead ujuva põranda tegemisel:

- põrandaalune tagasitäide on savine ja mullane (savi ja huumust ei saa tihendada), mitte nõuetele vastav materjal. tagasitäide peab kvaliteetne materjal olema;
- tagasitäidet ei tihendata kiht-kihi haaval, vaid kopp loobib augu täis ja siis lastakse kõige suurema vibraga põhjalikult. nii saab nö pealispinna ideaalseks, kuid mitte kogu tagasitäidet läbivalt. kiht-kihi haaval tihendamine ei ole teoreetikutel lambist tekkinud nõue. liiva puhul saab iga tihendatud kihti odava riista penetromeeriga tõhusalt objektil ise kontrollida. päris lõpus kontrolli enne valamist pinnase kandevõime "Inspectoriga" üle. teedeehitajatelt saab seda teenust osta. see on väga täpne riist, kuid sügava tagasitäite puhul ta nö alumiste kihtide kvaliteeti ei näita. neid pead ikka vahetult töö käigus kontrollima.
- vundamendi välisküljele ei tehta hüdroisolatsiooni. see peaks kapilaarniiskuse ülestõusmise vältimiseks olema tehtud ka siis, kui maja kuivas pinnases asub. kui maja vundamendi ümbrus on looduslikult sageli veeküllane, siis peab ka vundamendi ümber drenaaži tegema.

Kui ikka kuidagi insenere ei usalda, lase kõvasti üledimensioneeritud plaatvundament teha.
Külaline
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Projektis on mul samuti ujuv põrand. Eelkõneleja ütles et pole vaja karta. Mina aga hakkasin kartma kui käisin tuttaval külas ja 5 aastasel majal oli põrand vajunud ja seina põranda ühenduses oli paari cm suurune pragu. Kas oli tagasitäide halvasti tehtud või kes seda teab. igatahes julgust ei sisendanud, et oma majale sedasi teha.
Nüüd mõtlengi, et teeks ikkagi kandva plaadi vundamendile. Et täidan ja tihendan vundamendi ääreni, siis kandev plaat.Ja pärast küttega plaadi ujuvana. vahel muidugi hüdro ja soojustus ka. Olen netis ringi kolanud ja armeerimise teemat uurinud. Mul on maksimaalne sille 3.2 m kuna keskel jookseb kandev vundamendi müür. Ühe valemi järgi arvutades peaks kandev plaat olema vähemalt 13cm. Võrgu läbimõõt 10mm, silm 150. Osad soovitavad panna ka pikad 12mm vardad jooksma servast servani, ei mäleta mis vahega.Osad jälle mitte. Ühel tuttaval on 10cm plaat 10mm võrguga ja 20 aastaga pole ühtegi pragu tekkinud.
Mida targemad arvavad, kas olen õigel teel ja äkki keegi on nõus ka häid näpunäiteid jagama armeerimise ja plaadi paksuse kohta. Kuna peale tuleb karkassmaja, siis pole ka koormused väga suured, pinnas on liiv. Koormuse võiks arvestada nii, et oletatavalt tuleb mõnel aastal pool meetrit lund ja on torm jne ekstreemsed tingimused.Tean, et tavaliselt tuleb vastuseks, et ehita projekti järgi, aga projektis paraku ujuv põrand pinnasel :)
Plaatvundamendist niipalju, et olen käinud selles lplokist vundamendiga majas. Küsisin omanikult kas pragusi on tekkinud, vastas, et jah mõnes nurgas on ja ka garaazi põrandas üks, aga, et ehitaja olla ütelnud, et see on normaalne kui mõni pragu tuleb?
Tänud
Hardi
Käsn
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas Käsn »

Mina pöörduks mõne ehitusinseneri poole, kes konsultatsiooniga tegeleb ja esialgu võtaks hinnapakkumise, kui palju läheks selle kandva plaadi arvutamine maksma. Kui küsitavad summad on ulmelised sellise minu arvates
suhteliselt väikese asja eest, siis ma võtaks mõne vanema ehitusraamatu ja vaataks sealt soovituslikke norme. Kõhutunne ütleb, et betooni paksus võiks oma 15 cm olla ja armatuur võiks 12 mm olla. Armatuuri sammu koha pealt ei julge väga oletada, aga pakuks , et ca 15 cm silmaga moodustatud võrk võiks olla piisav, aga kindel ma selles ei ole. Küsimus on ka selles, et kuidas kavatsed plaadi valada, kas tervenisti üle keskmise kandva müüri või poolitad plaadi keskmise kandva müüri peal. Esimesel juhul minu aru arusaamise kohaselt peab plaat olema armeeritud nii ülevalt kui alt. Kui poolitad ja valad põhimõtteliselt 2 eri plaati, siis saad alumise armatuuriga hakkama. Kui keskmine kandev müür on liiga kitsas, siis 2 eri plaati valada ei saa, sest toetuspind plaadi jaoks ei pruugi olla piisav. Plaat peab müürile toetuma ca 10x armatuuri paksust, ehk siis 12 mm armatuuri korral min 12 cm, aga arvestades ka betooni kaitsekihti, siis ca 14 cm, ehk siis kokku kahe plaadi korral peaks keskmise müüri laius olema ca 30 cm.
Kuna mul endal on varsti sama asi ees, nimelt vanale vundamendile kandva plaadi valamine ja sealt edasi puitkarkassiga minemine, siis see teema huvitab ka mind ja loodetavasti sul selgub varsti, kuidas kõige parem teha on ja annad sellest ka siin teada. Mind huvitab just mis hüdroisolatsiooni kasutad ja kas puitkarkassiga lähed edasi kohe plaadi pealt ja siis teine kiht betooni tuleb puitkarkassi vahele.
Külaline
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere,
Mõttes on kasutada hüdroks rullmaterjali.Teise kihi valaks jah siis kui seinad püsti ja katus peal. Miks ühe plaadi korral peab kahes kihis armeerima? Murdumisoht? Tuttav kelle maja 20 aastat ilma pragudeta vastu on pidanud, siis temal armatuur ühes kihis ja ütles et tagasitäide on väga korralikult tihendatud, võibolla selleks pole midagi juhtunud
Muidugi on kindlam kui mõni pädev inimene arvutaks kõik läbi,suureks küsimuseks jääb kust sellist leida.
Kas keegi siinsest foorumirahvast oskab ütelda palju võiks sellise plaadi arvutamine ( armeerimisjuhis, paksus jne)maksma minna kasvõi suurusjärk.
Hardi
Külaline
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nüüd olen natuke edasi uurinud asja. Tõesti on nii, et kui valada üks plaat, siis tuleks teha armeering 2kihis. Soodsam variant on teha 2 eraldi plaati, siis piisab ka 1 kihis armeerimisest. Kuidas seda teha, Kas valamise ajaks panna katkestamiseks midagi vahele, või pärast lõigata pragu vahele, seal oli eriarvamusi. Minu maja silde puhul ca3,5m võiks 12mm armatuur olla. Plaadi paksususe rusikareegel 1/30 ava. armatuuri peab seinale või talale ulatuma 10x läbimõõt. Targemad võiks kommenteerida kas põhimõte on õige.
Hardi
pedro
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas pedro »

Sinu tuttava juures vajunud põrandal ongi tehtud tõenäoliselt üks nimetatud vigadest:

- põrandaalune tagasitäide on savine ja mullane (savi ja huumust ei saa tihendada), mitte nõuetele vastav materjal. tagasitäide peab kvaliteetne materjal olema;
- tagasitäidet ei tihendata kiht-kihi haaval, vaid kopp loobib augu täis ja siis lastakse kõige suurema vibraga põhjalikult.

Kui keskendud liigselt ühele üksikosale (nt armeeringu paksus jne) ja ei vaata objekti tervikuna (pinnase koostis ja sealt tulenevalt kandevõime, veed pinnases, hoone suurus jne), siis sinuga juhtub tõenäoliselt sama või midagi muud, mida ehitusveaks loetakse. Ära pahanda, aga sa paistab praegu teatud üksikosi ületähtsustavat ja ei näe ehitust tervikuna.
Külaline
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Püüangi tervikuna vaadata, aga vundament kui maja alus peaks olema korralik,sestap ka sellele suurem tähelepanu. Karkassi ja katuse ja siseviimistluse kohapealt peaks asjad selged olema. Vundament keerulisem natuke ja kuna projekteerija kirjutas sisse ujuva põranda, ja ise olen näinud sellega kaasnevaid probleeme, siis tahan et minu majal neid ei oleks ja võin rahuliku tulemuse nimel ka veidi rohkem investeerida.
Hardi
pedro
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas pedro »

Iga projekteerija, ka sinu valitu, oskab kindlasti sinu soovitud erilise lahenduse teha. Miks sa tal ei lase teha? Ära osta projekti nagu saia. Projekteerijale anna lähteülesandena muuhulgas oma ekstrasoovid. Kui ei andnud, saad ju seda nüüd teha. Teeb ümber vundamendi osa. Miks sa tal ei lase teha?
pedro
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas pedro »

Iga projekteerija, ka sinu valitu, oskab kindlasti sinu soovitud erilise lahenduse teha. Miks sa tal ei lase teha? Ära osta projekti nagu saia. Projekteerijale anna lähteülesandena muuhulgas oma ekstrasoovid. Kui ei andnud, saad ju seda nüüd teha. Teeb ümber vundamendi osa. Miks sa tal ei lase teha?
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas Prill »

pedro kirjutas: 06 Aug 2017, 12:55 - põrandaalune tagasitäide on savine ja mullane (savi ja huumust ei saa tihendada), mitte nõuetele vastav materjal. tagasitäide peab kvaliteetne materjal olema;
Miks savi ja mulda ei saa tihendada, väga edukalt saab, ja mulla-huumuse kvaliteedil ei ole teemaga mingit pistmist.
Põhjus miks mulda-huumust ei ole tark kandevkonstruktsioonide ( ka teede-platside) alla jätta tuleneb põhjusest, et muld-huumus koosneb valdavalt orgaanikast, ehk läbi bioloogiliste protsesside (kõdunemine-mädanemine-bakterite usin töö) võib muuta "muld" oma olekut (kaotada kandevõime), erinevalt mineraalsest materjalist nagu liiv, kruus, killustik, mis oma olekut edaspidi ei muuda (või teevad seda väga aeglaselt, keemilis-geoloogilised protsessid, muutusteks sajandid või isegi kümned tuhanded aastad).
Sama hädaga on kimpus ju nii Tartu, kui vist ka Pärnu vanemad ehitised, kus vanasti ka suured kivielamud rajati soisel pinnasel puidust palkidele ja parvedele, seni kuni need vundamendialused palgid olid vees, toimus kõdunemine märkamatult aeglaselt, aga kraavitamiste-kuivandamiste, kaevude rajamisega see palgi veehorisont kadus ja mõnekümne aastaga puit mädanes ja kaotades järkjärgul ja ebaühtlaselt oma kandevõime ning tagajärjeks majade vajumine, ebaühtlane vajumine, mis väljendub maja viltu vajumiseni mida on lausa visuaalselt näha, rääkimata pragude probleemist, mida võib jäädagi igavesti lappima, sest vajumist jätkub aastakümneteks-aastasadadeks.
pedro
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas pedro »

Mulle tihendamise mõttetuse detailides on sul õigus. Aga savi tihendamisest tagasitäiteks kuulen ma esimest korda....
pedro
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas pedro »

*mulle -> mulla, huumuse
Külaline
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Käisin konsultatsioonil, konkreetseid jooniseid ei tellinud, kuid ajasin inseneriga juttu ja seletas mulle natuke põhimõtteid. Tema ütles, et kuna sille on väike siis jätkuvplaadi puhul ei pea tervet plaati 2 kihis armeerima, aga võiks armeerida 2 kihis ääred ja tala kohalt. Aga 2 plaadi korral piisab 1 kihist armeeringust. Armatuuri d võiks olla 12mm. Plaadi paksus 13cm.
Eks ma kalkuleerin natuke, mis hinna erinevus tuleb ja siis otsustan
hardi
Külaline
külaline

Re: Kuidas siis ikkagi teha õige vundament

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Õige - tarka nõu saab põhilisel kahest kohast: foorumist ja rahakotist.
Ja nõndamoodi valmivad tüüpilised ehitised.
Kui midagi läheb nihu, saab alati millegi või kellegi süüks ajada.
Näiteks kui sõbra põrand on ära vajunud, siis on süüdi põranda tüüp, ehkki sajad-tuhanded sama tüüpi põrandad toimivad ideaalselt ja pole kusagile ära vajunud.
Hardile ja teistele samasse usku kuuluvatele inimestele soovituseks. Minge õppige ehitusinsenerideks, saate oma küsimustele ammendavad vastused. Need asjad, mida üritate leiutada, on ammu juba kellegi poolt leiutatud.
Vasta