Puitkarkass maja postvundament FIBO3 plokist.

Horst
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 28 Apr 2016, 21:00

Puitkarkass maja postvundament FIBO3 plokist.

Lugemata postitus Postitas Horst »

Tere!

Läheb siis ehituseks.
Maja on ühekordne, puitkarkassil. Nurgapostid planeeritud 400x400,vahepostid on planeeritud 200x400. Postide kõrgus maapinnast 400. Asukoht kallaku peal. Eesmised postid jääksid maapinnas tuimalt öeldes umbes meetri kõrgusele. Postid maasees maks. 1500.
Küsimus siis selline, kas näiteks 200sest ja 300sest võiks laduda 2,5 meetri kõrgust posti, millest maasees umbes 1,5 m. Või ei ole asi enam väga kindel? Peaks kombineerima väiksematest blokkides, plokke ühte-teistpidi pannes?

Oodatud kõik head mõtted.

Tervitades, Taavi
mattu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 18 Veebr 2010, 18:23
On tänanud: 3 korda

Re: Puitkarkass maja postvundament FIBO3 plokist.

Lugemata postitus Postitas mattu »

pigem õõnesplokk, saad armeerida
Horst
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 28 Apr 2016, 21:00

Re: Puitkarkass maja postvundament FIBO3 plokist.

Lugemata postitus Postitas Horst »

Kuna mul seina paksus 400 mm, ei vähem, ei rohkem ( tegu siis põhupakkidest soojustusega majaga ), siis ei näe ma võimalust õõnesplokkide kasutamiseks. FIBO õõnesplokk ju maksimaalselt 380 mm pikk mäletamistmööda?
Külaline
külaline

Re: Puitkarkass maja postvundament FIBO3 plokist.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ehitama peab euroliidus CE-margistusega materjalidest ja nüüd siit loen, et ehitatakse põhupakkidest. :lol:
Aga see, mis kõrgusega millise laiusega plokkidest seinu võib laduda oli mäletamist mööda kirjas Fibo projekteerimisjuhendis. Kas ka postide kohta sama asi seal toodud oli, ei ole kindel. Aga ma ütleks nii, et see küsimus on insenerile ja vastus ei pruugi olla ühene. Sõltub näiteks ka postide sammust. Arvan, et stabiilsusele aitab kaasa ka selline lahendus kui postid oleksid vaheldumisi üks ühte pidi, teine teist pidi. :scratch:
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Puitkarkass maja postvundament FIBO3 plokist.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Horst kirjutas:Kuna mul seina paksus 400 mm, ei vähem, ei rohkem ( tegu siis põhupakkidest soojustusega majaga ), siis ei näe ma võimalust õõnesplokkide kasutamiseks. FIBO õõnesplokk ju maksimaalselt 380 mm pikk mäletamistmööda?
Ma ei ole küll ühtegi põhupakkidest maja ehitanud aga oletan et kui postvundament siis ilmselt läheb postide peale mingit sorti vöö ja sellele alles põhupakid? Kui nii siis ega postid ei pea ju olema sama laiad kui hilisem sein! Vala taldmikupadjad jättes keskelt mõned rauad püsti, järgmisel päeval pane sinna vajaliku pikkusega 200 mm. ventilatsioonitoru jupid, armeering sisse ja betoon järgi. Et lihtsam oleks puitvööd kinnitada siis jäta kohe ka jämedam keermelatt ülevalt välja turritama.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: Puitkarkass maja postvundament FIBO3 plokist.

Lugemata postitus Postitas rundll »

igasugused vundamendid vist fibo 5 ???
Horst
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 28 Apr 2016, 21:00

Re: Puitkarkass maja postvundament FIBO3 plokist.

Lugemata postitus Postitas Horst »

Lahenduseks praegu olen mõelnud, et vahepostid tulevad 200 d torust, sisse armatuur, betooni täis, lisaks keermelatti 2 tk. Selle peale 150x150 pruss pikkusega 400 mm, keermelatiga kinni. Ning selle peale siis jääb kandma.
Nurgapostid tulevad lihtsalt 500 d torust, armatuur ja betoon. Annab mulle kenasti kogu nurga jaoks toetuspinna.

Mis arvate?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Puitkarkass maja postvundament FIBO3 plokist.

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Selle betooniga mis lähen 2 jm. 500 mm. torusse (~392 l.) saaks täis valada 12,6 jm. 200 mm. toru! Ilmselt ka jäme toru ise ei ole just väga odav.
Kui raha pole argument siis muidugi võid nii teha aga sama töö teevad ära ka paar 200 mm. lisaposti.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Puitkarkass maja postvundament FIBO3 plokist.

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

No mis kuradi pärast sellest fibost kõike peab ehitama. Betoonplokk käib maa sisse. Armatuur ja täisvalamine.
https://www.google.ee/search?q=%C3%B5%C ... etoonplokk
Columbia standard näiteks 20x40cm ja saabki väga hea 40x40 posti, mis ei lagune ja püsib kindlalt koos.
vanaema on sul veteran...
Horst
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 28 Apr 2016, 21:00

Re: Puitkarkass maja postvundament FIBO3 plokist.

Lugemata postitus Postitas Horst »

Tere!


Tänud mõistliku mõtte eest Sashale. Nurgapostideks saavad Magna 190x190x390 õõnesplokkidest laotud ja betoneeritud postid. Vahepostideks ühe kivine post.
Küsimus, milline armatuur?
Vasta