vihmad panid vudamendi vajuma! mis teha?

samunegiet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 09 Veebr 2006, 21:09

Lugemata postitus Postitas samunegiet »

Niih.....!
Asi sai selgemaks. nimelt ütles või õigemini pakkus ehitusekspert välja kaks lahendus esimene on et lõhkuda põrand ära kaevata kogu pinnas üless ja hakata otsast peale tihendama :? ... ja teine varjant on mikrovaiadega asi lihtsalt ära toestada .... ütlen ausalt pärast mõnigaid kalkuleerimisi tundub, et viimane varjant parem kuna tuleb tunduvalt odavam...
Niisama ei soovitanud ta igatahes seda põrandat uuesti loodi ajama hakata sest mitte keegi ei tea seda kas pinnas otsustab veel vajuda või ei otsusta, pealegi põranda alune ju ka hetkel kõmiseb....
Niiet mulle tundub, et ma olen leidnud probleemile lahenduse :) .... kuigi jah, need vaia järjekorrad on oktoobri lõpuni, st enne ei saa nad kuidagi tulla kuna käed jalad tööd täis :( ..... Tundub, et ma pole ainus kelle põrandad vajuvad tänavu ;)....
samunegiet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 09 Veebr 2006, 21:09

Lugemata postitus Postitas samunegiet »

mõtlesin, et pajatan siis teistelegi kuidas asi nüüdseks lahendatud sai.
nagu viimati kirjutasin nii saigi otsustatud vaiamise kasuks. Tänase seisuga on see töö siis tehtud ja peab ütlema, et tulemused on rahuldavad . Nimelt põrand ei värise enam ja ei kõmise kah...
ainus jama see, et pidin teise ikkagi uuesti loodi valama kuna üks serv oli teisest viis senti madalam.....
Niiet mina sain oma probleemi lahendatud :D
Ja suured tänud kõigile kes viitsisid mind minu mures toetada ja nõugi anda :)
Kasutaja avatar
Dolby
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 19 Jaan 2006, 22:34
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Dolby »

Meeldiv kuulda ja edu. Mitte kunagi ei tea, kes seda teemat siin lugedes abi võivad saada.
Ma ei ole ehitusspets...!
kr
külaline

mikrovaiad

Lugemata postitus Postitas kr »

Tere, lugesin teie edulugu ja sooviksin ka ise sealt natuke abi saada. Kuna endal ka põrandad vajuvad sooviksin miskeid kontakte, et saada infot mikrovaiade paigaldajate kohta......mida need infovaiad endast üldse kujutavad, kas nende paigaldamine on töömahukas?

Tänud

Kristjan
samunegiet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 09 Veebr 2006, 21:09

Lugemata postitus Postitas samunegiet »

To: kr

vabandused et nii hilja vastan aga kuna aasta esimene pool on olnud megakiire siis pole aega foorumites viibida olnud :) Võibolla oled juba abi saanud aga siiski teistele kellel samad probleemid infoks, et vaiamise kohta saab infot selliselt lehelt nagu http://www.mikrovai.ee seal ka asja olemusest täpsemalt kirjutatakse. töö ise pole väga mahukas nii 90 ruutu põrandat toestavad nad umbes päevaga pluss siis aukude puurimine see kah nii poolepäeva töö, ainult, et endal tuleb äramärkida põrandasse tehtavate aukude asukohad, juhul kui on põrandaküte, et sellesse torustikku kogemata sisse ei kihutataks, siin aitab termokaamera muide asjast ilusasti üle saada....
Kaar
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 22 Jaan 2007, 23:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Kaar »

Miks pinnas vajub on üheselt selge.Lihtsalt on jäetud tihendamata.Pinnase suurim tihedus saavutatakse niiskusesisaldusega 11-13 % .Liiga kuiva pinnast ei tihene ja liiga palju vett muudab peseb peenemad osakesed välja.Praktikas ongi kõige õigem parajal määral kasta ja siis tihendada.Kindlasti ei tohiks pinnasekiht tihendamisel olla üle 30 cm,sest siis saab tihendatud ainult ülemine kiht.
Tasuks jälgida ka seda ,et põrandaalune pinnas ei sisaldaks huumust ja oleks mineraalne,vastasel korral tekivad huumuse kõdunemisel vajumid.Turbasele pinnasele põrandat ikka toetada ei saa.
Mikrovaiadega olen kokku puutunud ,väga hea lahendus.Saab hakkab suhteliselt väiksemate remondikuludega.See tehnoloogia õnigustab end.
Teine võimalus on uretek tehnoloogia (pinnasesse pumbatakse ainet ,mis kivistub)
http://www.uretek.dk/
majaomanik
külaline

põrand vajub

Lugemata postitus Postitas majaomanik »

Meil kah jama selle vajumisega. Kui palju see vaiade panemine maksma võib minna 200 ruudusel majal?
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Ma huviga küsiksin , miks teil vundamendid vajuvad? Teema algataja asjast saavad kõik aru-viga ehitajates! Aga miks vajuvad viimati kirjutanutel? Kas samuti probleemsed ehitajav?Probleemne arhitekt? Pole olemas nii halba pinnast, et sinna midagi peale ei saaks ehitada. Või kui juba pinnas on nii halb siis ei anta sinna ehituslubagi. Nii et valed võtted? Renoveerimine läbimõtlematult?
Kaar
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 84
Liitunud: 22 Jaan 2007, 23:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Kaar »

Suurusjärk on 2000 eek vai.Sõltub vajalikust kogusest.Üks vai võib kanda paarkümmend tonni(maksimaalselt)
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Viga ei ole ehitajas, viga on üldmentaliteedis (odavalt, kiiresti, kehvasti). Võiks ette võtta veneaegsed aabitsed ja ehitada nende järgi, ei juhtu midagi.Aga maksab ju.. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
samunegiet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 09 Veebr 2006, 21:09

Lugemata postitus Postitas samunegiet »

to Alar Piirfeld
Teate olen teiega täiesti nõus!!!!
kusjuures kui ma oma viltu kiskunud ehitamisega alustasin lähtusingi esiisade koemustest ja esitasin ka ehitajatele vastavad soovid lähtudes neist kogemustest samuti olin eelnevalt tudeerinud antud teemas vägagi põhjalikult... Minu hämmastuseks aga ( see muide ka üks põhjus miks ma enam ühtegi ehitajat ei palka) üritavad ehitajad mulle alati selgeks teha, et mingi kummaline ehitustava isegi suisa "hea ehitustava" alusel enam nii ei tehta ja kogu lugu... :? Muide ma nägin kurja vaeva, et vältida vundamendi soojustamist väljast poolt kuna puudus korralik hüdroisolatsioon, sest selle probleemi olemus lihtsalt ei mahtunud ehitajatele omalajal pähe.
Seega minu puhul ei saanud probleem alguse minu kokku hoiu soovist vaid hoopis kummalisel kombel ehitajapoolsest kokkuhoiu soovist!
Kaarel kaks
külaline

Lugemata postitus Postitas Kaarel kaks »

Olen mikrovaiaga mitmeid kordi kokku puutunud ja teevad tõesti head tööd, kusjuures päris kiiresti.Tegelikkuses vaiade hind sõltub ikkagi vaiade pikkusest, st sõltub kui sügaval on vundamendi all koormust kandev kiht. Minuteada on mikrovaiade kandevõime erinevate tüüpide puhul 20-100 tonni. Hind peaks olema umbes 600-1000 eek/meeter. Kui nüüd põrandate toestamist vaja siis see ikkagi odavam. Vaiasid ju ei panda vaid täidetakse pinnas tsemendilahusega, mis täidab ära pinnase tühimikud ja natuke võib isegi põrandat kergitada.
Vasta