vundamendi hind?

fortuuna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Aug 2018, 15:51

vundamendi hind?

Lugemata postitus Postitas fortuuna »

Tere, vabandust minu Eesti keelt on väga halb. Aga mis on keskmine vundamendi hind eramaja jaoks? Me alustame ehitama maja varsti, on 54m2, ning ühe firma ütles et vundament on €12,700 + vat, aga ma arvan et see on liiga kaalis.
Külaline
külaline

Re: vundamendi hind?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

fortuuna kirjutas: 06 Aug 2018, 15:54 Tere, vabandust minu Eesti keelt on väga halb. Aga mis on keskmine vundamendi hind eramaja jaoks? Me alustame ehitama maja varsti, on 54m2, ning ühe firma ütles et vundament on €12,700 + vat, aga ma arvan et see on liiga kaalis.
sõltub projektist, kui ise teha ei oska, siis ongi kallis. teadmata projekti detaile ja hoone esitamise asukohta, siis 54m2 majale on see pakkumine kindlasti kallimapoolne
fortuuna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Aug 2018, 15:51

Re: vundamendi hind?

Lugemata postitus Postitas fortuuna »

Guest kirjutas: 06 Aug 2018, 16:01
fortuuna kirjutas: 06 Aug 2018, 15:54 Tere, vabandust minu Eesti keelt on väga halb. Aga mis on keskmine vundamendi hind eramaja jaoks? Me alustame ehitama maja varsti, on 54m2, ning ühe firma ütles et vundament on €12,700 + vat, aga ma arvan et see on liiga kaalis.
sõltub projektist, kui ise teha ei oska, siis ongi kallis. teadmata projekti detaile ja hoone esitamise asukohta, siis 54m2 majale on see pakkumine kindlasti kallimapoolne
Maja on väga lihtne, "timber-frame", 300mm seinad. asukoht on kõrveküla. olen näinud vundament hind algab €100-m2, siin: http://vundamendimeister.ee/vundamenditoode-hind/

kas keegi on ehitanud vundament nagu see hiljuti?
Külaline
külaline

Re: vundamendi hind?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

fortuuna kirjutas: 06 Aug 2018, 16:09 kas keegi on ehitanud vundament nagu see hiljuti?
Kõik koguaeg ehitavad ja nii väikse hoone vundament tehakse tavaliselt ise, materjalikulu saad letihindadega kokku arvutada ja pärast projektimüügist pakkumised võtta. Ise materjalikulu eelnevalt kokku arvutades saad hea indikaatori ka sellele mis osa on pakkumises töö ja mis materjal.

Kui ise ei oska , siis tuleb võtta konkreetseid pakkumisi projekti alusel rohkem.
fortuuna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Aug 2018, 15:51

Re: vundamendi hind?

Lugemata postitus Postitas fortuuna »

Guest kirjutas: 06 Aug 2018, 17:07
fortuuna kirjutas: 06 Aug 2018, 16:09 kas keegi on ehitanud vundament nagu see hiljuti?
Kõik koguaeg ehitavad ja nii väikse hoone vundament tehakse tavaliselt ise, materjalikulu saad letihindadega kokku arvutada ja pärast projektimüügist pakkumised võtta. Ise materjalikulu eelnevalt kokku arvutades saad hea indikaatori ka sellele mis osa on pakkumises töö ja mis materjal.

Kui ise ei oska , siis tuleb võtta konkreetseid pakkumisi projekti alusel rohkem.
kas on võimalik, et keegi ilma kogemuse, saab ehitama vudament üksi?
Külaline
külaline

Re: vundamendi hind?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

fortuuna kirjutas: 06 Aug 2018, 18:16 kas on võimalik, et keegi ilma kogemuse, saab ehitama vudament üksi?
jah , aega läheb rohkem, kolmas vundament tuleb juba päris hea
careface
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 194
Liitunud: 08 Mai 2011, 16:55

Re: vundamendi hind?

Lugemata postitus Postitas careface »

:D
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10615
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: vundamendi hind?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Minul on kuluks olnud tsemendikulu+killu kulu + liiva kulu (natuke elektrit) + omaenda töö ja vaev.
Saalungite kuluga nii ja naa - neid saab korduvalt kasutada ja taaskasutada ja võib ka kalli raha eest osta. See tuli kõigist variantidest odavam, samas kiire.
Liiva + killu olen ostnud otse karjäärist koos veoga.
Alternatiiv on osta kohe valmis tsemendilaadung aga see tuli poole kallim.

Alternatiiv on kasutada fibot + armatuur

Postvundamentidel on tsemendikulu olematu. Poste saab tasuta, kuid vedu sõltub. Alternatiiv - kasutad vent.torusi. Postvundament ei sobi igale poole kandevõime poolest (kuurid, saunad jne on OK)
Külaline
külaline

Re: vundamendi hind?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

15000€ nii väikse vundamendi eest? Selle raha eest saab täiskeldriga vundamenti lasta ehitada võtmed kätte.
Vasta