Eemaldatav raam

Papapaaa
külaline

Eemaldatav raam

Lugemata postitus Postitas Papapaaa »

Oskab keegi öelda, kas ja kus Eestis keegi valmistab PVC aknaid eemaldatava raamiga? Et siis 3 osaline aken, millel äärmised pooled aktiivsed ja käepidemest avatav. Kui need lahti teha saab ka keskmise osa eemaldada ja jääb 1 suur ilma postideta ava.
A.S.
külaline

Re: Eemaldatav raam

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Kas siis kõik aknafirmad ei suudagi sellised teha või?
range
külaline

Re: Eemaldatav raam

Lugemata postitus Postitas range »

Mõistlik oleks otse tootjate poole pöörduda.
Papapaaa
külaline

Re: Eemaldatav raam

Lugemata postitus Postitas Papapaaa »

Olen viie tootja poole pöördunud. Plasto, koduaken, fenster ja kvaliteetaken pöörasid silmi, et pole sellisest asjast kuulnudki. Glasaken lubas uurida ja teada anda..seni pole tagasisidet saanud. Samas aga tean, et selline asi on võimalik.
Seepärast uuringi, et äkki keegi teab puusalt, kes mulle valmistaks ja ma ei pea kõiki Eesti aknatootjaid läbi käima.
Külaline
külaline

Re: Eemaldatav raam

Lugemata postitus Postitas Külaline »

PVC on lödi materjal. Sellise akna lengi ülemine horisontaalosa peaks olema riputatud mingi jäiga karkassi külge. Või siis ise seda karkassi sisaldama.

Huvitav kuidas sellise akna avamine praktikas välja näeb? Läheb vaja 3 inimest? Kaks avavad äärmised aknakolmandikud ja kolmas toetab keskmist sektsiooni, et see kolinal raamist välja ei kukuks?
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Eemaldatav raam

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Aga miks see aken selline peab olema? On mingi praktiline põhjus või lihtsalt tahtmine?
A.S.
külaline

Re: Eemaldatav raam

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Külaline kirjutas: 03 Mai 2018, 13:12 ...ja kolmas toetab keskmist sektsiooni, et see kolinal raamist välja ei kukuks?
Keskmisel on ju samuti mõlemas küljes kinnitused, väänad lahti, siis alles kukub. Jõuad ilusasti eest ära joosta. :P
Papapaaa
külaline

Re: Eemaldatav raam

Lugemata postitus Postitas Papapaaa »

meelis11 kirjutas: 03 Mai 2018, 13:21 Aga miks see aken selline peab olema? On mingi praktiline põhjus või lihtsalt tahtmine?
1) Kui suvel kõik osad lahti teha, ei jää postid silma riivama.
2) Hea vajadusel midagi suuremat läbi akna vedada.
Papapaaa
külaline

Re: Eemaldatav raam

Lugemata postitus Postitas Papapaaa »

Peale pikka otsimist isegi üks plastaknatootja lubas mulle sellised valmis teha. Lubasid sel nädalal valmis tootest ka pildid saata...eks siis näha ole :wave:
Külaline
külaline

Re: Eemaldatav raam

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Elusees ei viitsiks seda väga palju kaaluvat keskosa eest ära tõsta regulaarselt. Võibolla korra või paar, edasi täitsa mõttetu.
Võta parem kahene aken, pimepostiga.
Papapaaa
külaline

Re: Eemaldatav raam

Lugemata postitus Postitas Papapaaa »

Ei taha visuaali muuta ja pealegi üle 3 meetri laiuse akna puhul avanemised sääksid ehk liigsuureks.
Vasta