Akende paigalduse ehitusjärelvalve

MartaM
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 05 Veebr 2018, 19:33

Akende paigalduse ehitusjärelvalve

Lugemata postitus Postitas MartaM »

<t>Igapäevaselt teenin leiba millegi muuga kui akende paigaldamisega. Ja seetõttu ei oska ka hinnata, kas ette paigaldatud aknad on paigaldatud kvaliteetselt. Liikuv õhuvool annab alust selles kahelda. Tellisin aknad ja aknapaled Viking Windowsilt ja olen pehmelt öeldes pisut pettunud. Avastasin alles paigaldusel, et aknapalede all peavad nad silmas liiste. Liistud paigaldati nii, et kohati kukuvad osad neist eest ära, kuna on paigaldatud tilga või kahega tumehalli silikooniga ja osade vahel on enam kui sentimeetrised vahed. Nüüd külmade ilmadega olen avastanud, et tuul puhul läbi. Paned käe akna juurde ja tunned kuidas tuul puhub. Tõmbad kardina ette ja see hakkab liikuma. Paigaldusest on juba mõnda aega möödas ja olen hakanud mõtlema ka selle üle, kas soon, mis jookseb akna alumisel äärel peaks ikka seal olema või on soon mõeldud paigaldamiseks aknalaua külge? Sest ka akna alumise ääre alt tuleb tuult. Igatahes, oskab keegi soovitada, kes teeks akende paigaldusele järelevalvet? Kulutasin üüratu summa. Aknad on välimuselt ilusad, aga lasevad külma tuult läbi nagu sääsevõrk. Ehk oskab keegi teadjam soovitada, mida teha.</t>
Külaline
külaline

Re: Akende paigalduse ehitusjärelvalve

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kuidas on lepingud kirjas et toimub paigaldus? Alustuseks võiksid sinna samasse firmasse helistada ja kutsuda kohale nende esindaja, kes ütleb et nii peabki olema. Selle eest ei maksa ilmselt midagi. Kui tellid omanikujärelvalve siis ilmselt on kulud kohe tulema.
Külaline
külaline

Re: Akende paigalduse ehitusjärelvalve

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Soon aknalengi küljes on selleks, et sinna sobitub aknalaua küljes olev "keel". Minu teada peaks aknalengi ümbrus väljastpoolt teibitud olema ja seega tervikliku tuuletõkke moodustama. Aknalaud on ka tuultpidav tükk aga see ei ole tema ülesanne tegelikult.

Mis su seinakonstruktsioon on? Välisviimistlus? Kui eelmiste akendega pidas tuult (?) ja nüüd mitte, siis tundub paigalduse probleem.

Mõni foto kuluks ära. Tundub uskumatu, et cm-sed vahed kusagile jäetud. Mõni aasta tagasi tegid nende paigaldajad küll suht korralikku tööd. Viimistlust ma neilt ei tellinud, uusehitus.
Külaline
külaline

Re: Akende paigalduse ehitusjärelvalve

Lugemata postitus Postitas Külaline »

... jäi lisamata, et mina sain küll otse Vikingiga kõik lahendatud. Ei olnud vaja järelevalvega ähvardada :). Nende paigalduspealik tuli täitsa omal algatusel olukorda üle vaatama, vist umbes kuu aega peale paigaldust.
Vasta