Rõduukse sulgur

Kallle
külaline

Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Kallle »

Kas ja kuidas olete lahendanud probleemi, et saaks rõduukse väljastpoolt nö õhutihedalt sulgeda. Näiteks selleks ajaks, kui rõdul suitsu teha. Mul plastikuks, Arutech'ist. Käisin seal kohapeal ja teenindaja väitis, et väljapoole linki lisaks panna on võimatu. Miks, seda ta põhjendada ei suutnud. Ilmselt põhus selles, et raami välimine äär jääb ette. Mis oleks alternatiivid? Või on olemas mingeid peenema läbimõõduga linke, mida sinna paigaldada saaks? Haak või riiv oleks kõige lihtsamad lahendused kuid väljanägemine pole nagu suurem asi. Sellest ka küsimus ajendatud...
Allan
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 215
Liitunud: 08 Nov 2006, 16:23
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Allan »

Päris täpsed disaini ei mäleta, aga minu Glaskeki poolt tehtud terrassi uksele pani tootja mingi rullsulguri lisaks ning õue poole pisike naga/link millest uks enda järel kinni tõmmata. Nimetas seda vist tuuleriiviks.
Päris täpset pilti pole silme ees, aga midagi sarnast ehk.
Pilt
või
Pilt
Rabarebane
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 336
Liitunud: 16 Aug 2016, 11:48
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Rabarebane »

Milline see rõduukse link sul on? Kui on tavaline nö "aknariivi" tüüpi, siis sobib tavaline link, neid on aknapoodides mõneti erinevaid.
Kallle
külaline

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Kallle »

Rabarebane kirjutas: 26 Okt 2017, 17:57 Milline see rõduukse link sul on? Kui on tavaline nö "aknariivi" tüüpi, siis sobib tavaline link, neid on aknapoodides mõneti erinevaid.
Tavaline nö aknalingi tüüpi. Nagu plastikust akendel-ustel ikka. See, mille lingi sa siia postitasid, ei võimalda ju ust kinni panna. Kui on väljas tugevam tuul ja ventilatsioon ka toimib siis lööb hoobilt ukse lahti tagasi. Sellepärast olekski vaja tihedalt sulgeda!
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas anryo »

Tere. Mul on täpselt sama probleem rõduuksega, et tahaks seestpoolt lukust lahti jätta vahel, et saaks ka väljastpoolt sisse kui vaja, kuid kuna "sulgur" puudub, siis vajub uks lahti. Ma suitsu ei tee, seega hermeetilisus pole vajalik - peaasi et uks kinni püsiks enamvähem! ;)
Selline rullsulgur nagu ülevalpool pildil on hea mõte. Pean vaatama, kas selline mahuks lengi ja ukse sisse/vahele.

Kööki sellist sulgurit ka nagu panna ei tahaks...
Pilt
Külaline
külaline

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

rabarebase poolt soovitatud riiv lahendabki täpselt selle mure
Kallle
külaline

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Kallle »

Külaline kirjutas: 27 Okt 2017, 13:30 rabarebase poolt soovitatud riiv lahendabki täpselt selle mure
Loll nagu ma olen, ei mõista ma kuidas lihtne link selle probleemi lahendab? See on ju lihtsalt koht millest mugavamalt ust kinni tõmmata. Sellel pole ju mingit lisasüsteemi kaasas mis ukse sulgeks. Probleem pole mitte ukse kokkupoole tõmbamine vaid sulgemine nii, et talvel tuulega elamine külmaks ei läheks ja uks pärani lahti ei prantsataks. Niisama raamist saab näpuga ju ka ust koomal hoida kuid siis ei saa rahulikult naabrinaiste imetlemisele keskenduda...
Külaline
külaline

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kallle kirjutas: 27 Okt 2017, 14:39
Külaline kirjutas: 27 Okt 2017, 13:30 rabarebase poolt soovitatud riiv lahendabki täpselt selle mure
Loll nagu ma olen, ei mõista ma kuidas lihtne link selle probleemi lahendab? See on ju lihtsalt koht millest mugavamalt ust kinni tõmmata. Sellel pole ju mingit lisasüsteemi kaasas mis ukse sulgeks. Probleem pole mitte ukse kokkupoole tõmbamine vaid sulgemine nii, et talvel tuulega elamine külmaks ei läheks ja uks pärani lahti ei prantsataks. Niisama raamist saab näpuga ju ka ust koomal hoida kuid siis ei saa rahulikult naabrinaiste imetlemisele keskenduda...
Kaua imetled siis hoiab edaspidi oma naine ust kinni.

Aga et teemast püsida siis mis aknatootja "rõduuks" on? Ma võtsin plastost ja lasin külge pookida kohe sellise vidina mille tugevust sai regullida kui kõvasti kinni hoiab ja väljaspool on ainult säärane käepide nagu eelpool soovitati.
Külaline
külaline

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kallle kirjutas: 27 Okt 2017, 14:39 Niisama raamist saab näpuga ju ka ust koomal hoida kuid siis ei saa rahulikult naabrinaiste imetlemisele keskenduda...
kui sa seespoolt ukse kinni lükkad ja ei keera linki kinni, siis seisab koos "võluväel" , kui väljast üritad tõmmata , siis ei seisa. Selle "lolluse" see riiv lahendabki ja annab sulle võimaluse uks täitsa kinni tõmmata nii, et see ka ilma linki lukustamata kinni seisaks. Muud teadust seal ei olegi.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Puitukse korral on selline värk ukse vahel:
IMG_3629.jpg
IMG_3628.jpg
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ainuke variant on välimisest lengist tükk välja saagida ja panna lingid, nagu traditsioonilistel ustel.
Külaline
külaline

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

anryo kirjutas: 27 Okt 2017, 11:49 Kööki sellist sulgurit ka nagu panna ei tahaks...
Pilt
Kui sul ukse käib kahtepidi lahti, siis sellist nagu ei saagi panna. Või tegelikult saab, aga siis kui tahad tuulutuse peale panna, pead liigendiklõpsust lahti kiskuma.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas: 27 Okt 2017, 15:22 Puitukse korral on selline värk ukse vahel:
IMG_3629.jpgIMG_3628.jpg
Analoogsed asjad on ka plastiklengide jaoks olemas.
Võtke pilt kaasa ja küsige firmast, kust ukse ostsite.
Juba üle 12 aasta tagasi panin oma rõduustele sellised fiksaatorid.
ping
:hello:
Kallle
külaline

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Kallle »

Tänud nendele, kes taipasid ka sulgurist endast mõned pildid lisada. Tagantjärele tarkusena oleks piisanud ka kahest sõnast otsingusse. Rõduukse fiksaator. Esmapostitajad saatsid siia pilte ainult lingist ilma lukustita. See ajas natuke segadusse. Sellesama "vea" tegi ka aknafirma müügitibi. Näitas ainult linki, mis oli näidise külge kruvitud ja jättis mainimata, et komplekti kuulub ka sulgur ise mis ukse ja lengi vahele tuleb kruvida.
Neile postitajatele, kes ei suutnud välja lugeda mis firma uksega tegu on ei oska tõesti omaltpoolt muud midagi soovitada peale selle, et katsuge ikka teema algusest saadik MÕTTEGA läbi lugeda ennem kui kommenteerima tormate.
Kallle
külaline

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Kallle »

Hiid kirjutas: 27 Okt 2017, 15:50 ainuke variant on välimisest lengist tükk välja saagida ja panna lingid, nagu traditsioonilistel ustel.
Siis peaks ära lõhkuma ka lengi küljes oleva tihendi, sest tihend asub kohe lengi ääre küljes ja see pole vist kõige targem mõte?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Hiid »

see ei tee midagi, kui just laus vihma käes ei ole see uks. Sisemine tihend on terve.
Kui vaadata, all servas, kondensvee auke, siis need viivad samasse kambrisse välja.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Hiid kirjutas: 27 Okt 2017, 15:50ainuke variant on välimisest lengist tükk välja saagida
Ärge päris jaburaks ka minge, spets sulgurid on ju olemas, nagu ma pildid lisasin.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Hiid »

noormees tahtis õhutihedat.
Sinu pakutav on hea ja lihtne lahendus, aga laseb õhu sisse.
See ongi nn. tihendtuulutusvariant.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Hiid kirjutas: 28 Okt 2017, 15:36Sinu pakutav on hea ja lihtne lahendus, aga laseb õhu sisse
Ei lase mingit õhku sisse kõik tihendid on ju nagu ennegi. See on siis ka samamoodi ukse vahel, kui uks seestpoolt lingist kinni pannakse.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Hiid »

hingede poolt see ei tõmba ju kuidagi tihendeid vastu :scratch:
Külaline
külaline

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas: 28 Okt 2017, 22:54 hingede poolt see ei tõmba ju kuidagi tihendeid vastu :scratch:
On ju öelud, et see on spetsiaalne asi selleks otstarbeks, aga ikka ei usu. Pildid ka juures.
:grin:
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Hiid »

mul on igal aknal need spetsiaalsed asjad, mis siin uskuda on?
Või sul on nad igal akna küljel?
Külaline
külaline

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas: 29 Okt 2017, 07:57 mul on igal aknal need spetsiaalsed asjad, mis siin uskuda on?
Või sul on nad igal akna küljel?
Sa ajad sassi midagi. Pane prillid ette.
Need fiksaatorid paigaldatakse ikka tellimise peale, ustele, ja arvel on siis ka selle kohta eraldi rida.
Aknatootjad neid vaikimisi ei paku, need on lisad ustele.
ping
:hello:
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Küülaline kirjutas: 27 Okt 2017, 15:22 Puitukse korral on selline värk ukse vahel:
IMG_3629.jpg IMG_3628.jpg
Ma räägin nendest.
Kuna mul on esimesel korrusel kõrged aknad, millest saab ka väljuda, siis on neil kõigil pandud need kuulid.
Akna hoiab enamvähem koos, aga mitte suletuna.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6110
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Rõduukse sulgur

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Hiid kirjutas: 29 Okt 2017, 12:56Akna hoiab enamvähem koos, aga mitte suletuna
Siis valesti paigaldatud, kui suletuna ei hoia. Need on mõeldud rõduustele, mitte akendele. Väljaspoole on veel mingit käepidet ka vaja, kasvõi sellist, nagu isand rabarebase pildil, muidu ei saa väljast kuidagi kinni tõmmata ust.
Vasta