Müraklass 5 PVC aken?

lemmu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 19 Dets 2012, 18:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Müraklass 5 PVC aken?

Lugemata postitus Postitas lemmu »

Kas keegi on endale soetanud müraklass 5 pakettaknad. Mürasummutustase 48 db ja parem.
Hetkel on Rehau ja Plasto oma müraklassi ära märkinud. Kuskilt ei loe Arutechi gealan 9000 välja.. On veel midagi soovitada.? sooviks max vaikset pakettakent hetkel turul olemas olevatest.
Voltamper
külaline

Re: Müraklass 5 PVC aken?

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Millisel Plasto profiilil see mürakindlus 48 on?
Voltamper
külaline

Re: Müraklass 5 PVC aken?

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Minu arust on Plasto kodulehel näpukas sees. Kömmerling 76-l on mürakindlus 47dB aga 88+-l on mürakindlus kõigest 36dB. Paraku profiil üksi ei määra akna mürakindlust. Võta kõige paksem klaaspakett mis raami sisse pakutakse ning et üks klaas paketis oleks erineva paksusega. Näiteks 6+4+4 pakett.
Endale sai tellitud Plastost need 88+ profiiliga aknad, klaaspakett 52mm 6+4+4 klaasidega. Vanadest PVC akendest on nad küll kõvasti mürakindlamad, aga päris 100% tänavamüra ära ei kaota.
lemmu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 19 Dets 2012, 18:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Müraklass 5 PVC aken?

Lugemata postitus Postitas lemmu »

http://plasto.ee/materjalid/klaaspakett ... olatsioon/
Kirjade järgi on mõlemal profiilil sarnane db tase. Kumba siis eelistada?
Voltamper
külaline

Re: Müraklass 5 PVC aken?

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Eks tuleb arvestada ka muid tegureid. Paksemal profiilil on kahe asemel kolm tihendit ning võimaldab ka paksemat klaaspaketti kasutada. Lisaks on tema montaazhi pind suurem - seina ja akna vahele mahub sügavam kiht soojustust. Lõpliku mürapidavuse määrab ikkagi tervik mitte profiil üksi.
Kuna hinnavahe ei olnud minu jaoks eriti suur, siis ma valisin ise paksema profiili.
fgh
külaline

Re: Müraklass 5 PVC aken?

Lugemata postitus Postitas fgh »

koduakna paks profiil on suhteliselt vaikne. Numbri jään võlgu, uurige ise
Vasta