Tobuj ja aknad

Tobujuss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 16 Apr 2017, 10:40
On tänatud: 1 kord

Tobuj ja aknad

Lugemata postitus Postitas Tobujuss »

Paigaldati uued plastaknad ja oleks vaja teha aknapaled kipsplaadist.

Seis on praegu selline, et on aknaleng siis umbes 7cm vahtu ja siis sein.
Kui ma hakkan kipsi paigaldama, et kas ma pean siis akna lengi kõrvalt vahu sisse mingi soone uuristama ja kipsi otsa pidi sinna sisse toppima (liigne vaht on juba eemaldatud) või võin kipsplaadi servapidi vastu aknalengi panna ja kui panen vastu lengi siis kas pean millegagi kinnitama ka selle sinna?
Plaan on kipsplaat seina kinnitada niimoodi, et kõigepealt kinnitan kipsplaadi kruvidega seina ja siis jääb kipsi ja seina vahele umbes 5cm vahe ja siis selle lasen vahtu täis. Kas nii on ok teha või kuidas peab tegema?
Tobujuss
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 16 Apr 2017, 10:40
On tänatud: 1 kord

Re: Tobuj ja aknad

Lugemata postitus Postitas Tobujuss »

Et kas kipsplaat peab jääma lengi peale või kõrvale?
A.S.
külaline

Re: Tobuj ja aknad

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Kui on ruumi, siis kipsplaadi lükkad ikka lengi ja seina vahele, küljega lengi vastu, jääb vast kõige viisakam.
Külaline
külaline

Re: Tobuj ja aknad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sealt lengivahelt just ei kougi midagi ära. Kipsplaadi paned hoopis aknalengi peale täpselt kipsi plaadi paksuselt.
A.S.
külaline

Re: Tobuj ja aknad

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Kui aknafirma paigaldab, siis on veidi jama jah, neid ju absoluutselt ei huvita, kuidas klient edasi toimetada saab. Mina panin ise. Aknad paika, siis põsed paika, kõige lõpus alles vahutasin. Lihtne ja mõnus.
 
fgh
külaline

Re: Tobuj ja aknad

Lugemata postitus Postitas fgh »

Pale paigaldus on seina ja lengi vahele on üks uuremaid vigu. Samuti on absurd paigaldada avasse 12 cm väiksemaid aknaid. Tüüpiline odavfirma võte, et pakkumises odavaim olla. Las ma arvan, arutech, kvaliteetaken ?
Külaline
külaline

Re: Tobuj ja aknad

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Paigaldades paled akendele ette, ei andvat aknafirma akendele garantiid. Keegi kunagi rääkis, et mingist aknafirmast olla nii öeldud.
Tegelikult olen näinud (eriti vanemate majade puhul), et "meister" on ehitanud ava küljed kuni 50...60 mm viltu. Kuidas sellisel juhul tellida täpse suurusega aknad? Paratamatult jääb siis kusagil toppimisvahe suurem või siis peab kõigepealt avad ümber tegema.
Jürask
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 51
Liitunud: 07 Veebr 2016, 17:16

Re: Tobuj ja aknad

Lugemata postitus Postitas Jürask »

Kui paksud ja mis tüüpi kipsist paled teha? kas kõvemast (KEK)?

Millist "makroflexi" kasutada. Kas mingit sellist tüüpi, mis nii väga ei paisu?

Tänades!
Ämbrisse astuja
külaline

Re: Tobuj ja aknad

Lugemata postitus Postitas Ämbrisse astuja »

Ikka raami peale.
Lasin ka aknamüüjal paled teha, nüüd kirun, panid ka kipsi raami taha. Talvel raam soe, aga pale külm.
Pean hakkama palesid ümber tegema, et asi soojemaks saada.
A.S.
külaline

Re: Tobuj ja aknad

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ämbrisse astuja kirjutas: 01 Okt 2017, 00:32 ...panid ka kipsi raami taha. Talvel raam soe, aga pale külm.
Mis nad lükkasid selle kipsi siis otsapidi õue välja? Või mida? Ei saa probleemist aru. Sest kui kips on raami taga vaid paar-kolm millimeetrit, ei tohiks ju mingit vahet olla? Peale selle muidugi, et on veidikene lihtsam teha ja jääb ilusam.
 
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Tobuj ja aknad

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Mina panin 17 aastata tagasi kipsplaadi vastu raami, pahteldasin ja siiamaani ilus, pole ühtegi pragu.
Vasta