akna suitsutester

jaakl
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 88
Liitunud: 23 Okt 2011, 19:28
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

akna suitsutester

Lugemata postitus Postitas jaakl »

Tere! Netist leidsin sellise küünla, millega saab tekitada nähtavat (ja loodetavasti mittemäärivat) suitsu, millega ventilatsiooni, kanalisatsiooni jms lekkeid kontrollitakse: http://superiorsignal.com/smoke-product ... -30-second . On selliseid keegi siinmail näinud või kasutanud?

Nimelt oleks mõte remonditud akende õhupidavust millegi sellisega kontrollida - paneks selle kahekordse akna vahele, või õue sellise tossama ja vaatan toas kas hakkab sisse ajama. Vastasel korral võid jäädagi aknameistriga vaidlema, kas nüüd puhub külma läbi või mitte.

Väikese telefoni soojuskaameraga olen proovinud, sest pole eriti palju abi, sest muid soojalekkeid on raamides niikuinii ja õhuleket eraldi see nii hästi ei näita.

Või siis on alternatiivseid nippe käepärase vahendiga suitsutesti korraldada (mis juhtmega seinas ei pea olema nagu dj-suitsumasin) - näiteks keemikud oskavad glütseriini ja vee seguga valget tossu teha?
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: akna suitsutester

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Kes ütles et hea aken 100% õhutihe on? Mingi euroopa norm väidab, et hea aken on 50 paskalise rõhuerinevuse korral maksimaalse õhuläbilaskvusega 1,75 kuupmeetrit tunnis akna ruutmeetri kohta.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: akna suitsutester

Lugemata postitus Postitas Urmas »

jaakl kirjutas:Nimelt oleks mõte remonditud akende õhupidavust millegi sellisega kontrollida - paneks selle kahekordse akna vahele, või õue sellise tossama ja vaatan toas kas hakkab sisse ajama. Vastasel korral võid jäädagi aknameistriga vaidlema, kas nüüd puhub külma läbi või mitte.
Selle tossuküünlaga kontrollimise teemadel võid ämmaga vaielda, aga mitte aknameistriga.
jaakl kirjutas:Väikese telefoni soojuskaameraga olen proovinud, sest pole eriti palju abi, sest muid soojalekkeid on raamides niikuinii ja õhuleket eraldi see nii hästi ei näita.
Äkki teeks lõhnatesti? Ämma laseb puuksu ja sina lähed välja nuusutama?Ja äkki laseb sooja ka läbi? Ämma puss on ikka keskmiselt ca 36,5 kraadi lisasooja ja milleks selline soojakadu lasta raisku minna. Kokkuhoid missusgune! :scratch:
jaakl kirjutas:Või siis on alternatiivseid nippe käepärase vahendiga suitsutesti korraldada (mis juhtmega seinas ei pea olema nagu dj-suitsumasin) - näiteks keemikud oskavad glütseriini ja vee seguga valget tossu teha?
Kui asi läheb vaidlemiseni, siis sinu käepäraste vahenditega tehtud testid saadab ametlik, vähem ametlik ja mitteametlik firma pikalt! Pretensioonide esitamisel kehtivad ainult ametlike firmade poolt tehtud ametlikud tööd/testid. Sinu kusagilt interneti avarustest leitud küünlateste ja selle alusel esitatud pretensioone EV kohus kohe kindlasti ei arvesta.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
teadmameeskond
külaline

Re: akna suitsutester

Lugemata postitus Postitas teadmameeskond »

Ma kujutan ette, kuidas seal objektil maaler hoiab hinge kinni, kuna luubiga käiakse terve sein läbi. Võibolla on juba ette korstnasse kirjutanud selle palga.
Külaline
külaline

Re: akna suitsutester

Lugemata postitus Postitas Külaline »

teadmameeskond kirjutas:Ma kujutan ette, kuidas seal objektil maaler hoiab hinge kinni, kuna luubiga käiakse terve sein läbi. Võibolla on juba ette korstnasse kirjutanud selle palga.
Täpselt nii nagu pahtel ja värv pole konstruktsioone jäigastavd elemendid, pole ka maalri nina kohustatud eristama "normaalsest" õhus olevat anomaaliat tuvastav detektor. :)

Urmas
Külaline
külaline

Re: akna suitsutester

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
teadmameeskond kirjutas:Ma kujutan ette, kuidas seal objektil maaler hoiab hinge kinni, kuna luubiga käiakse terve sein läbi. Võibolla on juba ette korstnasse kirjutanud selle palga.
Täpselt nii nagu pahtel ja värv pole konstruktsioone jäigastavd elemendid, pole ka maalri nina kohustatud eristama "normaalsest" õhus olevat anomaaliat tuvastav detektor. :) Oma palga küsin nii vüi naa!
PS! Loe mu motot!!" :)

Urmas
Külaline
külaline

Re: akna suitsutester

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tohoh?
Millest selline kiun lahti läks?
Klient tahab kontrollida teostatud tööde korrektsust.
Igat tööd kontrollitakse vastavalt ettenähtud metoodikale.
Aurutõkke/tuuletõkke paigalduse korrektsuse üks moodus ongi suitsuga kontrollimine.
Eestis on olemas firmad kes sellist kontrolli teevad.
Kusjuures Eestis on ka firmasid (kallid), kes reklaamivad, et nende ehitatud majad läbivad selle testi (sisekips ja siseviimistlus tehakse tavaliselt pärast testi läbimist).
Majaehitaja kvaliteedi üks suur näitaja ongi, et kas ehitaja on nõus, et tellija tellib ekspertfirmast hoone õhutiheduse kontrolli pärast aurutõkke paigaldust.
ping
:hello:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: akna suitsutester

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Külaline kirjutas:Tohoh?
Millest selline kiun lahti läks?
Klient tahab kontrollida teostatud tööde korrektsust.
Kui sina lugesid välja kiunu, siis on see sinu arvamus. Minu arvamus on, et hea tava oleks see kui klient ei susserda ehitaja selja taga läbi VE foorumi, vaid kui ta soovib kontrollida ehitaja tehtu kvaliteeti, siis see lepitakse eelnevalt kokku ka ehitajaga.
Külaline kirjutas:Igat tööd kontrollitakse vastavalt ettenähtud metoodikale.
Mis ajast on muutunud kusagilt iibeist ostetud suitsuküünal ja suvalise moblaäpiga kontrollimine ettenähtud metoodikaks? Kas sina aktsepteeriksid sellisist testi? :scratch: Mina kohe kindlasti mitte!
Kipub meenutama situatsioone siinse foorumi elektriteemades, kus kaeblejad kurdavad null juhtmes pinge olemasolu üle ja kui küsitakse, et kuidas kontrollisid, siis vastatakse, et indikaatorkruvikaga. Millegipärast saadavad siinsed asjalikumad kommentaatorid sellise meetodi viisakalt/ebaviisakalt pikalt. :)
Külaline kirjutas:Majaehitaja kvaliteedi üks suur näitaja ongi, et kas ehitaja on nõus, et tellija tellib ekspertfirmast hoone õhutiheduse kontrolli pärast aurutõkke paigaldust.
Ma olen kindel, et enesekindel ehitaja ei ole sellise kontrolli vastu, vaid vastupidi, annab talle (enese)kindlust juurde, kuid ikkagi, sellised asjad lepitakse ehitajaga kokku, eriti kui soovitakse probleemide ilmnemisel ametlikke pretensioone esitada.
Kui oleksin üldehitaja, siis ise küll kontrolli eest arve tasumisel mitte ühtegi senti ei maksaks, see on puhtalt tellija soov ja tahtmine, las siis ise ka maksab.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 665
Liitunud: 07 Mai 2009, 23:48
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 20 korda

Re: akna suitsutester

Lugemata postitus Postitas rundll »

http://www.soojusaudit.ee/rohutest-blower-door

130 € - võta või jäta. See ilma termograafiata (+130€). Tõenäoliselt saad adekvaatse vastuse oma küsimustele.
Vasta