Tormiluugid (vandaali luugid) talvel seisvale majale?

Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Tormiluugid (vandaali luugid) talvel seisvale majale?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Tere.

Tuttav soovib teha seisvale ämma majale, tormiluugid või talveks nö. puit luugid akendele ette. Aken ise siin. No ma ei osanud välja pakkuda mida ostma peaks, valik on kirju1 - kirju2 (ehituspoes). Pean silmas hingede, sulundite, haakide ja muu kronsteinide suured seinad.

a) Panna tugevad hinged, mis saab üles tõsta ja nii lahti, luukideks prussiraam ja peale tolline lai laud. Kinnitus taba hoob, seestpoolt võo väljaspoolt kuidagi.
b) Teha OSB suured plaadid valmis, kiilankru poldid paika panna ning sügisel plaadid ette tõsta ja poldid peale. Youtuubis oli video, et OSB annab ikka ajutise asjaga ilma lärmi tegemata läbi minna.
c) Panna prussid akna pale vastu (kiilankrutega) sinna peale läheb isaste puidukruvidega tormiluugid peale (mis iganes materjalist)

Naabrid olemas üsna lähedal, vargad laamendama ja kirkadega lõhkuma ei saaks hakata. Tahab lihtsal pensi eest plastaknaid hoida. Akna augud ja aken, vaata pilti.

Tänud nõuannete eest :hello:
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Külaline
külaline

Re: Tormiluugid (vandaali luugid) talvel seisvale majale?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

teen_ise kirjutas: Tänud nõuannete eest :hello:
ma saan aru murest ämma pärast, aga on sealt veel rohkem midagi varastada, kui need luugid maksma lähevad? Kindlustus täna swedbankis 25% odavama hinnaga luukide ja tööraha eest saaks seda kuuti vast aastateks kindlustada
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Tormiluugid (vandaali luugid) talvel seisvale majale?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Kindlustus, nalja teed või või mõtesid päriselt :) Mida see kindlustus sul siis ka teeb? Kaitseb ka reaalselt või maja asub piirkonnas, kus ainuüksi sisse piilujaid on piisavalt.

Kõik ei ela linnas ja Pangaonude mõjusfääris.
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tormiluugid (vandaali luugid) talvel seisvale majale?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

teen_ise kirjutas:Kindlustus, nalja teed või või mõtesid päriselt :) Mida see kindlustus sul siis ka teeb? Kaitseb ka reaalselt või maja asub piirkonnas, kus ainuüksi sisse piilujaid on piisavalt.
Reaalselt ei kaitse, aga vähemalt saad luukidele tehtud kulutused tagasi+ muu varastatud-lõhutud kraami ees ja kui mitte täies ulatuses, siis kompenseeritakse vähemalt osaliseltki. Abiks ikka või kuidas? :scratch:
Kunagi ammu-ammu läks seinapealne boiler põlema ja kui hakkasin lugema kahjustatud asju, siis panin julmalt sinna ka 0,5kg suhkrut jnejne kuivaineid ja muu köögikappide sisu. Agent vaatas küll mind imelikult, aga pani kõik hoolega kirja koos summadega. Nimekiri sai pikk, aga kopikas haaval tuli kokkuvõtteks päris kopsakas summa. Mul oli hea konsultant. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Tormiluugid (vandaali luugid) talvel seisvale majale?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Kas mõni ehituslik nõuanne ka pudeneb, hetkel oleme suhkru jms. juures ... :hello:
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Tormiluugid (vandaali luugid) talvel seisvale majale?

Lugemata postitus Postitas anryo »

Ma jätkan siin seda "suhkruteemat", et kunagi sai samal põhjusel ka signalisatsioonist loobutud eelmises kodus, kuna kindlustusmakse oli soodsam kui signafirma kuutasu. Viimane oleks peale vargust ilmselt konstateerinud fakti "et jah, on käidud küll", kuid midagi hüvitanud ju ei oleks.
Antud juhul, kui on tegemist ämma majaga, siis pole vist mõtet seda kindlustuse juttu arutama hakata, kuna ämma huvitab vaid kindel kaitse vandaalide eest.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tormiluugid (vandaali luugid) talvel seisvale majale?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

anryo kirjutas:Antud juhul, kui on tegemist ämma majaga, siis pole vist mõtet seda kindlustuse juttu arutama hakata, kuna ämma huvitab vaid kindel kaitse vandaalide eest.
No luugid nüüd küll mingi kindel kaitse vandaalide vastu ei ole, pigem tekitab uudishimu, et mida nad varjavad luukide taga.
Nüüd teemaalgatajale.
Variant a- ega need rämedad hinged koos luukidega fassaadil eriti vaimukad välja nägema ei hakka. Lihtsalt minu ilumeel arvab niimoodi. Vargad on kavalamad kui sina!
Variant b- miks sa arvad, et varastel ei pruugi olla põuetaskus patentvõtit, et mutreid lahti keerata. Ei kuule sellist tegevust ka üsna lähedal asuvad naabrid. Lisaks, mind jääksid suvel häirima seinast välja turritavad ankrupoldid. Veel lisaks, kas ei ole ohtu, et lapselapsed võivad mänguhoos peaga kogemata vastu alumisi turritavaid ankrupolte joosta? On`s tuttava ämmal vaja seda võimalikku süükoormat plastraamide nimel oma hingele võtta? Valikute küsimus.
Variant c- suvel hakkab samuti ilumeelt häirima kasvõi palest välja turritavad kiilankrud, isegi kui prussid ajutiselt(suveks) ära võtad.
teen_ise kirjutas:Tuttav soovib teha seisvale ämma majale, tormiluugid või talveks nö. puit luugid akendele ette.
Kõige kindlam variant vandaalide vastu oleks seisev ämm talveks sinna majja valvuriks jätta ja tuttav võiks vahetevahel oma seisvale ämmale söögipoolist ka viia. Kasvõi jõuludeks verivorsti viia. :)
Muideks, meie 4-toalise korteri täiskindlustus maksab suts vähem kui 11€ kuus. On see kallis? Meie jaoks mitte. Kas tuttav ei leiaks selle summa ämma hüvanguks? Muidugi, see on jälle valikute küsimus.
Igasugused lukud-luugid on loomade jaoks ja kui varastel on ikka kindel tahtmine, siis tulevad sisse nii või naa. Vanglatest, kus on meetri paksused seinad ja 5cm jämedused trellid, ka põgenetakse, asi nüüd mingi puidulaadsest materjalist tormiluugi kaudu sisse pole minna.
Sanctis simplicitate!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Tormiluugid (vandaali luugid) talvel seisvale majale?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Kood: Vali kõik

Kõige kindlam variant vandaalide vastu oleks seisev ämm talveks sinna majja valvuriks jätta ja tuttav võiks vahetevahel oma seisvale ämmale söögipoolist ka viia.
:roll: :) No on ka seda mõeldud. Kuid tervis ja maal veidi kõhe. Asja point on nimelt ka see, et piirkonnas ei ole murdvargusi toime pandud, küll aga pisemat sorti, kus nö. "Vasara lukk" abihoonet valvab jms. Ma olen maal näinud mitmes suvilas "tormiluuke" osad nägusad, osad robustsed, paari omanikuga vestelnud, ülirahul. Kui majauks veidi kindlam on sissemurdmine välistatud. Eeldab korralikku kolistamist, mida kuulevad ka naabrid (v.a tormine ilm jms.). Hoone asub siiski piirkonnas kuhu ei ulatu Läti pätid ja Tallinna hullud, st. vahel kolavad hulkurid, kes tahavad metallikraami näppu võtta.

r960-b3be9ba299a298bb9476c810b2876c12.jpg[/attachment]]See ei oleks lahendus :)

Ma oleks siiski selle tomiluukide teemast huvitatud, ei ole selle kohta palju lugeda ja näiteid ka veebis puuduvad (v-a. trellid või turvaribid jms.). Manuses üks pilt, välismaal üsna levinud plastik kattest, mida kasutatakse tormiluukidena.
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Tormiluugid (vandaali luugid) talvel seisvale majale?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kinnituste kohalt ongi ju kaks varianti. Kas leida endale poest sobiv laiatarbekaup või kui nende välimus mitte kuidagi ei sobi siis tellida sepa käest. Muid alternatiive ju väga pole?
Ilumeelega on paraku ju nii nagu on. Kellele ema, kellele tütar ja sellekohast nõuannet, et mis su tuttava ämmale meeldida võiks on interneeduse kaudu raske anda.
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Tormiluugid (vandaali luugid) talvel seisvale majale?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pikk88 kirjutas:Kinnituste kohalt ongi ju kaks varianti. Kas leida endale poest sobiv laiatarbekaup või kui nende välimus mitte kuidagi ei sobi siis tellida sepa käest. Muid alternatiive ju väga pole?
Ilumeelega on paraku ju nii nagu on. Kellele ema, kellele tütar ja sellekohast nõuannet, et mis su tuttava ämmale meeldida võiks on interneeduse kaudu raske anda.
alternatiive on ju palju, lihtsalt esteetika segab. Läbi seina augud puurida , pikad poldid ja seestpoolt mutrid peale on kõige lihtsamini teisaldatav endale ja raskem vandaalile
Voltamper
külaline

Re: Tormiluugid (vandaali luugid) talvel seisvale majale?

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Midagi ilusat on sinna raske nuputada. Eeldan et on tegemist tellisvoodriga ja puitsõrestik maja? Mina teeks väljapoole aknaaugu ümber vähemalt 35mm paksusest lauast nagu pildiraami - alt jätaks lahti kuna seal on aknaplekk. Laua servad võib näiteks ära hööveldada või mõne freesiga ilusaks lasta ning värviks sobiva tooniga ära. Siis laseks selle piisavalt tihedalt tüüblite või ankurpoltidega kinni, et oleks võimalikult tugevalt seina küljes. Edasi on juba lihtne sinna näiteks väravahinged külge panna ja luugid vahele ehitada. Luugid teeks ka laudisest, osb on kole ja ei säili.

PS. Luugi mõtte peaks olema ikka selles, et suvaline mööduv vandaal sul igavusest aknaid sisse ei viskaks või midagi tormiga aknasse ei lendaks. Organiseerunud murdvarast ei pea ükski asi, akurellakaga võib turvauksed ka maha saagida, kui ei ole just palgatud patrulli maja kõrvale passima.
luugid
külaline

Re: Tormiluugid (vandaali luugid) talvel seisvale majale?

Lugemata postitus Postitas luugid »

Kui suur on aknaava/ pind?
Laius ja kõrgus..
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Tormiluugid (vandaali luugid) talvel seisvale majale?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Tänud Voltamper, hea idee!
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Vasta