Uksepolstri paigaldamine

Jõhvikas
külaline

Uksepolstri paigaldamine

Lugemata postitus Postitas Jõhvikas »

Tere.

Ostsin välisukse (puit) jaoks dermatiinist polstri, juhend paraku ainult poola keeles ja saan aru ainult esimesest lausest, mis ütleb, et ukse küljest tuleb vidinad (silm, käepide jne) ära korjata. Lisaks polstrile on plastikriba, mis peab ilmselt hoidma väikesi naelu dermatiinist läbi rebenemast, ja kuldsed mööblinaelad keskelt kinnitamiseks. Mulle tundub, et kui ma panen plastikriba ukse äärtes dermatiini peale ja löön lihtsalt naeltega kinni, siis ei jää see kuigi ilus, või ei jää see servast väga välja paistma? Aga kui plastik kahe dermatiinikihi vahele panna? Pidama peaks jääma, aga kuidas pealmine kiht sel juhul käitub? Mulle ei tule rohkem variante pähe.

Ette tänades!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Uksepolstri paigaldamine

Lugemata postitus Postitas aero »

Võõrkeele puhul aitab google translate. Mida sa üldse saavutada tahad? Vanasti pandi vatiini vahele, et soojem ja helikindlam oleks: https://cache.osta.ee/iv2/auctions/1_1_17609129.jpg Tänapäeval on soojapidavuse mõttes paremaid materjale. Pildilt on näha, et dermatiini servad on lihtsalt tagasi keeratud ja tavaliste naeltega kinnitatud, ilma plastikribata.
SSD
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 30 Mai 2015, 10:51
On tänanud: 3 korda

Re: Uksepolstri paigaldamine

Lugemata postitus Postitas SSD »

Huvitav, et tänasel päeval keegi veel polstrit uksele paneb:) See selline vanakooli värk rohkem aga miks mitte, helisummutusena suts toimib:) Ma olen oma korteri ukse ära polsterdanud seest ja väljas ca 18 a tagasi. Jutust ei saa hästi aru mis plastikribaga tegu. Pilt komplektist oleks abiks. Üldiselt ei pruugi see polstri ilunael läbi plastiku üldse minna, läheb enne kõveraks. Need ilunaelad on üpris mannetud tavaliselt. Ja ei näe ka põhust miks peaks kusagil plastikriba olema .... selle ribaga saab märkida ära sirgjooned peale-märked kuhu nael lüüa, tugevduseks võid ta panna aga ei saa selle vajadusest aru. Ilunaelu ei tohi väga kõvasti sisse lüüa, muidu võib naelapea vigastada kunstnahka-dermantiini ja hiljem lihtsal naelapea ümbert läheb materjal katki. Uks tuleb eest ära võtta ja horisontaalis kate peale tõmmata. Kui uks on ees siis korrektselt sa polstrit peale ei saa. Ja ka naelu ei saa ilusti sirgelt sisse. Alustad naelutamast keskelt ja siis liigud väljapoole. Kui väljaspoolt alustad, siis on suurem pinge materjalil sees ja keskelt naelutades võtad naelte äärest materjali kaasa. Äärtest keerad kunstnaha dermatiini alla ja naeluta kogu kupatuse kinni. Vaata, et kortsu ei jää nahk, dermantiin ja kunstnahk on õnneks suhteliselt veinivad materjalid. Kui uks avaneb välja ja tahad polstri sissepoole panna, siis peab vaatma, et ääred ei hakka ukse sulgumist takistama ehk võib-olla termatiin äärtest üldse eemaldada. Termatiin tuleb kunstnaha alt eemaldad ka uksesilma, lukusüdamiku ja käepideme katet kohtadest. Naeltega tehtav "muster" on oma vaba valik. Kui ukse sisu on mitte täispuit vaid kärg-uks ehk kergem uks, siis on pita- naelad ei jää kinni korrektselt kärje kohal
Jõhvikas
külaline

Re: Uksepolstri paigaldamine

Lugemata postitus Postitas Jõhvikas »

Jah, vana korteri uksel olid ka servad mööblinaeltega kinnitatud. Sellel komplektil on kinnitamiseks posu tavalisi, väikese peaga ja suhteliselt tugevaid naelu + siis need kuldsed mööblinaelad, mis tõesti eriti usaldusväärsed ei paista. Tundub, et ei hakka rohkem pead murdma, vaid lähen ja otsin ka servade jaoks posu mööblinaelu (mittekuldseid ;) ), siis saab asja lihtsamalt ära tehtud.
Tänan veelkord.
aadukadakas
külaline

Re: Uksepolstri paigaldamine

Lugemata postitus Postitas aadukadakas »

Oleks Tartus sama töö vaja teha. Kas oskab keegi soovitada kedagi, kes neid töid teeb? Kust teemaalgataja selle polstri ostis?
Vasta