Aknapaketti vahetus

webberrn
külaline

Aknapaketti vahetus

Lugemata postitus Postitas webberrn » 04 Dets 2014, 23:45

Tere!

Juhtus suvel niimoodi, et sõprade laps viskas kogemata elutoa aknasse mingi mänguasja ja välimisse klaasi lõi mõra sisse. See mõra aegamisi aina pikenes ja nüüd külma saabumisega on klaasivahe täiesti mingit kondentsi täis...

1) Kuna tegemist ligi 2 m2 aknapinnaga, siis tundub, et sealt tuleb ka tuult läbi. Kas välimise klaasi mõra võib niimoodi põhjustada soojakadu?

2) Saan aru, et pakett tuleks nüüd vahetada, aga kas seda saab ka kuidagi ise teha? Ehk on kellelgi mingeid soovitusi jagada, kuidas mitte asja võssa keerata.

Aitäh!

Vot-tak
külaline

Re: Aknapaketti vahetus

Lugemata postitus Postitas Vot-tak » 05 Dets 2014, 10:45

Puit-, plast-, puitalumiiniumaken? Mitmes korrus? 2 või 3 kordne pakett?
Kui mõra sees, siis argoon läheb välja..sellega seoses ca 25 protsenti paketi soojapidavus väheneb. Tuult tõenäoliselt läbi ei tule. Paketi soojapidavuse vähenemisega hakkab lihtsalt õhk paketi lähedal rohkem liikuda, mis tekitab tunde, justkui puhuks läbi. Aga pole ka muidugi võimatu, et tõesti tuult läbi laseb.
Saab ka ise vahetada. On vaja sobivat tööriista. Ei teagi, mis selle õige nimetus on, kuid mina kutsun seda klaasimislabidaks. Puidu, plasti ja puitalumiiniumist akendel on muidugi paketi vahetamisel erinevad nüansid. Keegi teine ehk oskab selle kohta rohkem rääkida. Üldine soovitus on aga lasta spetsialistil sellega tegeleda - eriti, kui ise pole varem sellega kokku puutunud.

amtrading
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 26 Dets 2014, 20:52
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Aknapaketti vahetus

Lugemata postitus Postitas amtrading » 30 Dets 2014, 15:10

PVC akendel on see vahetamine suhteliselt lihtne. Puitakendel aga keerulisem. Klaasimislabidas peab olema korralik ja töömees kannatlik. Siis ei riku liistusid ära. Kui soovite, teeme paketi vahetamisele hinnapakkumise.

sokolaad
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 89
Liitunud: 07 Jaan 2018, 11:55
On tänanud: 2 korda

Re: Aknapaketi vahetus

Lugemata postitus Postitas sokolaad » 23 Juul 2018, 20:36

kas seda labidat on kusagil saada ka ja mis nimega? või saaks mingi pahtlilabidaga ka kätte, kui välimisest küljest veidi kangutada? või peab just sisemise külje alt kuidagi tõmbama?

pakett ise terve, aga vaja oleks seestpoolt kruvidega kinnitada, et mingeid nõmedaid plekijuppe rippuma ei jääks... ja neid kruve võib siis enamvähem suvalisest kohast läbi lasta, peaasi, et välimise külje kruvidest eemale jääb? :roll:

sokolaad
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 89
Liitunud: 07 Jaan 2018, 11:55
On tänanud: 2 korda

Re: Aknapaketi vahetus

Lugemata postitus Postitas sokolaad » 26 Juul 2018, 15:07

sellise nipiga saigi lahti, et keskelt pidi alustama:
https://www.youtube.com/watch?v=CANwQli1bh8

ainult et ma ise kasutasin hästi peenikest sinise otsaga pahtli"labidat"(0.3mmX80mm, komplektis müüakse neid) ja kui tolle sisse ära sai, siis hakkasin veitse jämedamaga(0,53mmX60mm) äärteni välja urgitsema kuni käega juba kätte sai. väga palju ei tohi ilmselt sisse peksta, sest et seal tuleb kummitihend vastu juba.

seda peab ka arvestama, et allosas on paketil ühed rohelised klotsid ja külgedel kollased, mille peab siis pärast õigesti tagasi ka panema mingi nipiga

Vasta