Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Sai võetud erinevatest aknafirmadest hinnapakkumised Annelinnas rõduukse ja akna vahetuseks. Kuna kõik pakkumised tulid hinna järgi samasse auku siis on suht raske valida, et mida võtta ja mida jätta. Ehk oskab keegi oma kogemustest soovitada, milline neist parim variant on.
Torutööd Tartus 56 932 898
t800
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 304
Liitunud: 28 Nov 2009, 08:32
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Lugemata postitus Postitas t800 »

pikk88 kirjutas:Sai võetud erinevatest aknafirmadest hinnapakkumised Annelinnas rõduukse ja akna vahetuseks. Kuna kõik pakkumised tulid hinna järgi samasse auku siis on suht raske valida, et mida võtta ja mida jätta. Ehk oskab keegi oma kogemustest soovitada, milline neist parim variant on.
Proovi seda..https://www.aknapood.ee/plasto/eshop
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Proovitud. Nende pakkumine oli ligi sadaka jagu kõrgem ülejäänutest ja sai välja praagitud
Torutööd Tartus 56 932 898
Elvis
külaline

Re: Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Lugemata postitus Postitas Elvis »

Ma küll erIline meistRimees pole, kuid mõned suvalised aknad põlvel valmis meisterdan küll. Kvaliteeti, sooJApidavust ja järelteenindust Muidugi igakS juhuks ära eelda - sIis ei pea pettuma. TeeN hinna sULlE 3 sadakat odavama, kui teised. Kui vaja, siis ka 7. Anna ainult siin nõusolekust märku ja võtan sinuga ühendust.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Näitena aknaplekkide paigaldus "by Fenster". Ühe korteri kolmest erinevast aknast pilte pole vist erilist mõtet siia üles riputada, kõik on sarnased.
aknaplekk.pdf
(40.15 KiB) Allalaaditud 1983 korda
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Päris võimas vaatepilt :shock:
Seda kliendi-töömehe juttu oleks vist kõrvalt päris huvitav kuulata olnud, kui töid ja tegemisi põhjendati...
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pikk88 kirjutas:Päris võimas vaatepilt :shock:
Seda kliendi-töömehe juttu oleks vist kõrvalt päris huvitav kuulata olnud, kui töid ja tegemisi põhjendati...
Seda jutuajamist pole olnud ega vist tule kah. Lihtsalt ühte kaaskodanikku(naabrit) häiriv vaatepilt.

Urmas
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Nüüd on vist aeg natuke lisainfot jagada, sest täna vahetati korteris ka ülejäänud aknad välja. Kuna esivanem kurtis, et rõduuks käib natuke kehvasti siis sai meestega räägitud. Seekord oli paigaldajad Scandinavian window'ist. Tulid, vaatasid, kui sai öeldud, et uks pärit Arutechist siis vangutati pead, et ahah jälle see firma...
Selgus, et uksevahelt olid võtmata jäänud nn transpordiklotsid ja väljapoole olid paigaldamata need pisikesed plastmassjupid mis käivad tuulutusavadesse. Hakkasin siis uurima, et mis tolle Arutechiga lahti siis vastati läbi lillede, et nendel ongi paigaldamisel pidevalt probleemid. Küll aknad korralikult reguleerimata jne jne. Samas akende kohta väideti, et tänapäeval pole erilist vahet mis firmast pärit. Kvaliteet on laias laastus kõigil sama.
Soovitati ukse suluseid õlitada sest link käib suht raskelt. Peab ikka parasjagu jõudu rakendama, et uks suletud asendisse saada. Öeldi, et võib ka toiduõliga määrida, kuid ise kahtlen kas see on kõige mõistlikum variant? Toiduõli ju üpris paksu konsistensiga. Ehk on kellelgi kogemusi jagada?
Torutööd Tartus 56 932 898
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pikk88 kirjutas:Öeldi, et võib ka toiduõliga määrida, kuid ise kahtlen kas see on kõige mõistlikum variant? Toiduõli ju üpris paksu konsistensiga. Ehk on kellelgi kogemusi jagada?
Ei ole küll ise toiduõliga määrinud, aga toiduõli ajas kuivab ja hoopis muutub nätskeks. Kogemus köögikapist, kus õlipudel seisnud. :) Kasuta ikka midagi muud, poodides müüakse ka aerosoolides määrdeõlisid, pika peenikese otsaga ja hea ligi pääseda kaugematele määrimist vajavatele prigudele. Kui ehituspoes pole, siis kiika autopoodidesse.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
officer
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 19 Jaan 2014, 09:19
On tänanud: 19 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Lugemata postitus Postitas officer »

...ei oska paigalduskvaliteedi osas midagi kosta Arutechi kohta, kuna see taandub ikkagi pigaldust teostava tüübi tasemele. Aga tehnilise lahenduse poolest on pakutus tooted vägagi OK!
Külaline
külaline

Re: Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas:
pikk88 kirjutas:Öeldi, et võib ka toiduõliga määrida, kuid ise kahtlen kas see on kõige mõistlikum variant? Toiduõli ju üpris paksu konsistensiga. Ehk on kellelgi kogemusi jagada?
Ei ole küll ise toiduõliga määrinud, aga toiduõli ajas kuivab ja hoopis muutub nätskeks. Kogemus köögikapist, kus õlipudel seisnud. :) Kasuta ikka midagi muud, poodides müüakse ka aerosoolides määrdeõlisid, pika peenikese otsaga ja hea ligi pääseda kaugematele määrimist vajavatele prigudele. Kui ehituspoes pole, siis kiika autopoodidesse.
Toiduõliga sai kooliajal klassiuste lukke õlitatud, siis esmaspäeva esimese tunni kontrolltööd jäid ära.
Peale mõnepäevast seismist liimis luku nii kinni, et võti ka ei läinud sisse.
:thumbsup:
Voltamper
külaline

Re: Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Kuna endal just akende tellimine käsil, siis on tekkinud mõned tähelepanekud. Fensterit olen ka varem tellinud ja aken oli üldjoontes korralik, kuigi link käib natuke nii, nagu oleks auk profiilis veidikene viltu läinud ja külge monteerides jäi pinge alla, seega link käib raskelt, kasutamist see otseselt ei sega, aga ei saa ka öelda, et see aken 100% ideaalne oleks. Arutech'i pakkumine on ca 25% odavam, kui teised tootjad, mis paneb mind mõtlema, kust selline kokkuhoid saavutatakse? Konkurents on niigi akende hinnad kõvasti alla löönud ning järsku suudab üks firma sealt veel 25% maha võtta? Ühed aknad olen veel tellinud firmast Odavaken ning neil oli probleem tarnega, lisaks oli aknaprofiil natuke nagu pehme. Aknad on muidugi ees ja teevad oma töö ära, aga päris head muljet küll ei jäänud. Kas Arutech'iga on sama lugu, ei oska kahjuks kommenteerida, aga kui korterisse neljakohalise summa eest aknaid tellin, siis ma ei taha seda ka enda peal järele proovida. Klaasmerk jääb hinna poolest teiste tegijatega samasse klassi, samas on see hetkel ainuke firma, kust helistas mulle selget riigikeelt rääkiv inimene, oskas lennult kalkuleerida erinevaid aknalahendusi ning täpsustas kõik mõõdud veel üle. Samas kui mõni firma ei suuda pakkumise peal su nimegi õigesti kirjutada ning kui sa kirjutad lisalahtrisse mõne erisoovi, siis sellele ei pööra keegi tähelepanu. Üldiselt on foorumi arvamuste järgi akent väga raske osta, kuna inimeste teadmised ja kvaliteedinõudmised on väga seinast seina. Mis ühe jaoks on ebakvaliteetne on teise arvates jällegi rahuldav või korralik. Nii võib leida iga akna kohta kiitvaid ja mahategevaid kommentaare. Seda, et pole vahet, kust aken tellida, ma küll ei usu, kuna neid panevad kokku ikkagi inimesed ja mis seal tsehhis täpselt toimub, seda ei näita ju sulle keegi.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Voltamper kirjutas:Arutech'i pakkumine on ca 25% odavam, kui teised tootjad, mis paneb mind mõtlema, kust selline kokkuhoid saavutatakse? Konkurents on niigi akende hinnad kõvasti alla löönud ning järsku suudab üks firma sealt veel 25% maha võtta?
Elementaarne, Voltamper, lihtsalt esialgne juurdehindlus on nii metsik ja jäetakse palju mänguruumi allahindlusega mängimiseks. Teised lihtsalt ei lase hinda alla, ju jätkub kliente ka sellise hinnaga. Kuidas muidu saavad osad poed teha 70%-d allahindlusi.
Viimistlemise koha pealt on mulle meeldinud Wikingu puitaknaid viimistleda, tunduvad kvaliteetsed, hind on vist kallim kui teistel ja parameetreid ei tea.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Voltamper
külaline

Re: Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Kuna ma olen kõik aknad ise ette pannud ja ka viimistluse teinud, siis selles osas ei oskagi võrdlust tuua. Mis hindadesse puudub, siis neid laest võetud 70% soodustusi ei võta vist ükski vähegi asjaga kursis olev inimene tõsiselt, kuna lõpphind on ikka samas järgus mis teise tootja täishind. Kui palju seal hinnas siis veel õhku saab olla, kui arvestada päris suure konkurentsiga. Vähemalt plastakende turul on küll tootjaid 10+ tükki.
Wikingi puitaknad on kordades kallimad, kuigi olen nõus, ka väga ilusad. Samas U-arvuga nad PVC aknaid naljalt ei löö.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kuivõrd eile lõppes lõppudelõpuks see aknasaaga Scandinavian windowsiga siis oleks tagumine aeg teha asjast kokkuvõte ning ennast natuke välja elada :)
Lühidalt öeldes hämmastas mind kõige enam nende poolne asjade organiseerimine ja lõppviimistluse korraldamine ning kvaliteet.
Trepikoja infotahvlil vahetati silte krt teab mitu korda. Esimesel sildil polnud aknapalede viimistlemisest sõnagi kirjas. Siis paigaldati silt kus oli kirjas, et palede tegemine võib võtta kuni üks kuu. Tänapäeva mõistes peaks see siis ju tähendama seda, et hiljemalt 30 päeva peale akende paigaldust on viimistleja koos oma pintslite ja ämbritega mu korterist kadunud ja objekt üle antud. Viimane versioon sildist väidab, et lõppviimistlus võib võtta kauem kui üks kuu...
Kui aknad vahetati siis uurisin paigaldajatelt, et kaugel see siseviimistleja oma järjega on. Öeldi, et nendest kaks korterit tagapool. Eeldasin siis, et mees on hiljemalt nädalaga minu juures ja ei hakanud väga põhjalikult koristama. Käisin panin talle autoaknale sildi oma telefoninumbriga ja kui ta tagasi helistas siis jäi jutt, et kuna ta hetkel täpselt ei tea, kunaseks järg minuni jõuab siis ta helistab paar päeva ette ning siis lepime täpsemalt kokku. Paar päeva hiljem oligi mees otsaga minu trepikojas, naabrimuti korteris. Kuid siis kadus teadmata suunas. Terve nädala polnud tema masinat maja juures üldse näha. Siis käis objektil nagu kuuvarjutus. Kord hommikuti, kord õhtuti, kord üldse mitte.
Kuna endal oli ka üksvahe rohkem tegemist siis ei olnud aega talle pinda ka käia, et kaua võib.
Lõppeks võeti minuga pühapäeva õhtul ühendust, et ma nüüd homme hommikul tulen! Kuivõrd see oli ainus päev nädalas kui pidin olema kindlal ajal kindlas kohas siis ilmselgelt see ei sobinud mulle. Vastuseks pakuti, et no aga jäta siis võti mati alla vms. Ja kui ütlesin, et ma ei lase enda korterisse omapäi tolknema inimest, keda ma pole elusast peast isegi mitte näinud siis kohmati vastuseks, et eks ma siis helistan järgmine nädal uuesti. Järgmine nädal möödus ilma kontaktita ning uuel nädalal helistasin siis otse Scandinavian windowsisse. Sealt aeti mulle ümmargust häma sellest, kuidas head töömeest peabki kaua ootama ning võib-olla tuleb oodata veel kuu aega, sest järjekord on pikk ja tööd on palju (jäi, et neil on terve firma peale vist ainult üks maaler) Igaljuhul lubati asja uurida ning lõpuks sain siis maalriga kokkuleppele, et nädala lõpuks(s.o. eelmisel reedel) on mees minu juures kohal. Kuigi kujutasin ette, et tänapäeval peaks selline töö aega võtma maksimaalselt kaks nädalat ning kui läheb kauem siis igasugune kontakti otsimine toimub firma poolt, kuid reaalsus on hoopis teine.
Lõppeks jõudis siis spetsialist hommikul tööpostile, tegi paar tundi tööd, paigaldas kipsi, lasi vahtu ning teatas et läheb paariks tunniks lõunale. Kadunud oli ta rohkem kui neli tundi. Tagasi tulles kargas mul korteri uksest sisse nagu oma koju, ilma koputamata-kella laskmata. Hunnik pahtliseid labidaid-ämbreid käes ning üritas mu vannituba rünnata, et neid puhtaks pesta. Kui teatasin, et see ei lähe mitte siis öeldi, et see olevat kõik vedel ja läheb potist alla. Arvasin, et võtku ämbriga vett ja mingu õue, majaesine on niikuinii nagu hullumaja ja mina oma kraanikausse määrida ei lase, kui on olemas säärane lihtne alternatiiv. Lõppeks vant siis pahteldas veel paar tundi kahte akent ja teatas, et tuleb esmaspäeval tagasi. Korjas oma asjad kokku, jättis kõik prügi igalepoole vedelema ja kadus.
Eile hommikul tuli siis lõppfinaal. Lihvimine ja värvimine. Kui üritus lõppes siis köök ja tuba nägid välja nagu korralik sõjatanner. Tööd ennast hindaks ma viie palli süsteemis tagasihoidlikule neljale, kuid töökultuur on küll allapoole igasugust arvestust. Ahjaa, esimesel tööpäeval suutis ta veel mu täispuidust aknalauad silikooni ning krohvitolmuga täis mökerdada, sest tal polnud neid millegagi kinni katta! Kui läksin ta käest uurima, et kas ta on ära pööranud siis uuriti mu käest, et kas mul ei ole talle mingit teipi ja paberit või kilet, et see kinni katta(Kusjuures sellel ajal seisis tema otsene ülemus Scandinavian windowsist seal kõrval, kes oleks pidanud ju säärase jutu peale ise pikkade hüpetega poe poole jooksu panema, et vajalikud asjad sealt muretseda)
Või olen ma tõesti asjast vale ettekujutuse saanud ning tänapäeval peabki iga klient töömehe eest ja tagant kõik pasa ära koristama ning lapiga kõrval seisma? Ise olen siiamaani harjunud mõttega, et kui ma objektilt lahkun siis kõik prahi viin välja või võtan endaga kaasa, kui klient ise just välja ei paku, et koristab ise. Põrandaid pole ma küll otseselt pesema hakanud, kuid kui olukord nõuaks siis teeks ka selle liigutuse enne lahkumist ära...
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pikk88 kirjutas: 07 Mär 2017, 11:32Või olen ma tõesti asjast vale ettekujutuse saanud ning tänapäeval peabki iga klient töömehe eest ja tagant kõik pasa ära koristama ning lapiga kõrval seisma?
kvaliteet saab tulla ainult kontrollist :) täna kelletki midagi rohkem, kui miinimum oodata on jah suhteliselt lootusetu, hinnad ka miinimumis ja jäetakse mulje, et saad teenust
Madis85
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 01 Dets 2014, 19:19

Re: Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Lugemata postitus Postitas Madis85 »

Soovitan ka ise Klaasmerki just teeninduse osas, väga positiivne suhtlus, professionaalne ja abivalmis suhtumine, http://klaasmerk.ee/
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Tsirkus Scandinavian windoosaga jätkub. Vaevalt kolm kuud on aknapalede tegemisest möödas ja juba mõrad jooksevad...
Ennast pean küll sellel alal täielikuks amatööriks, kuid rõduukse ja akna paledega, mille ise oma väikeste valgete kätega valmis tegin, oli kuni renoveerimiseni kõik korras. Nüüd ilmselt tänu tohutule puurimisele ja kindlasti ka vähestele kogemustele jooksevad ka seal akna ümbruses praod. Samas ei saa viga olla ka minu korteris, sest vähemalt kahel naabril sama olukord. Hetkel on mõistus otsas, et kuidas sellega edasi käituda. Nende maalrist ei taha ma rohkem midagi kuulda. Mingit kompensatsiooni nad vaevalt nõus maksma on. Ilmselt on kaks võimalust. Kas elada rõõmsalt koos pragudega edasi või võtta ise pahtlilabidas kätte ning korter üle käia. Samas on vastupandamatu kiusatus firmale/maalrile ikkagi halba reklaami teha. Lisaks veel selle paari kuuga selgunud, et täpselt samamoodi nagu oli peale paigaldust lõpuni reguleerimata Arutechi aken, on reguleerimata ka Scandinavian windowsi paigaldatud raamid. Spetsialistid saanud selle paari kuuga juba pool maja tagantjärele läbi joosta. Küll ei avane. Küll ei sulgu küll ei liigu piisavalt.
Iga päevaga jõuan järjest enam veendumusele, et peale hinna pole mingit vahet millisest firmast omale aknad tellid. Aga kui tahad asjaga ka natukene kvaliteeti kauba peale siis maalritööde jaoks tasub küll ise tegija otsida, kui endal piisavalt kätt pole. Ja kui on vastupandamatu soov raha kokku hoida ning odavamalt saada siis mõistlik nii maalritööd kui ka paigaldus ise ette võtta, sest mingi kosmoseteadus see just pole ja vähemalt on iga hetk inimene omast käest võtta, keda sõimata kui mingi jama pärastpoole välja tuleb :)
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mõra (pragu) tekkib sellest, et üks detail teise suhtes liigub (leng seina suhtes).
Miks sa arvad, et kui aken pole korralikult avasse kinnitatud, et siis pahtli ja värvi hoolsa pealekandmisega saab lengi korralikult avasse fikseerida?
ping
:hello:
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Arutech vs Fenster vs Klaasmerk

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Pragu jookseb ikka mööda aknapale välimist nurka(kipsplaadijupi ja seina vahel) Sisemine nurk on silikooniga koos. Pealegi on aknapaled ka väljastpoolt krohvitud ja õues ei paista ühtegi pragu.
Torutööd Tartus 56 932 898
Vasta