PVC aknafirma valimine

Nooo
külaline

Re: PVC aknafirma valimine

Lugemata postitus Postitas Nooo »

Hiid kirjutas:akna tootmine on nii imelihtne, et siin küll seadmed suurt rolli ei mängi :thumbsup:
selle pärast siis firma x poolt toodetud profiilist z toodetud aken on kvaliteetne ja vastupidav, ava firma y poolt toodetud profiilist z toodetud aknal tuleb keevitus lahti või niisama ajaviiteks on aken vinklist väljas?
PS:Omast kogemusest ja mitmest tellimusest räägin
enrico-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 30 Okt 2010, 14:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: PVC aknafirma valimine

Lugemata postitus Postitas enrico- »

Mis firma akentel on kõige kitsamad raamid? Ehk millise firma akentel ava kohta kõige rohkem klaasi pinda võimalik saada?
Mul avasse paigaldatava akna max laius 54cm seega jääks plasto 3 kihilise avatava akna korral klaasi pinna laiuseks 30cm. Kellegil raamid kitsamad ka, et klaasi pinna laiust suurendada?
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: PVC aknafirma valimine

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Nooo kirjutas:
Hiid kirjutas:akna tootmine on nii imelihtne, et siin küll seadmed suurt rolli ei mängi :thumbsup:
selle pärast siis firma x poolt toodetud profiilist z toodetud aken on kvaliteetne ja vastupidav, ava firma y poolt toodetud profiilist z toodetud aknal tuleb keevitus lahti või niisama ajaviiteks on aken vinklist väljas?
PS:Omast kogemusest ja mitmest tellimusest räägin
See viga ei viita ju seadmele, vaid selle taga töötavale esmaspäevlasele :lol:
Hmm
külaline

Re: PVC aknafirma valimine

Lugemata postitus Postitas Hmm »

enrico- kirjutas:Mis firma akentel on kõige kitsamad raamid? Ehk millise firma akentel ava kohta kõige rohkem klaasi pinda võimalik saada?
Mul avasse paigaldatava akna max laius 54cm seega jääks plasto 3 kihilise avatava akna korral klaasi pinna laiuseks 30cm. Kellegil raamid kitsamad ka, et klaasi pinna laiust suurendada?
Alumiiniumist või puidust aknad ilmselt. Konkreetset firmat ei oska öelda.
SeekordVedas
külaline

Re: PVC aknafirma valimine

Lugemata postitus Postitas SeekordVedas »

Plaanisin homme tellimuse sisse anda, kuid otsustasin veel asja uurida.
Huvitav lugemine teatud ettevõtte kohta - http://dea.digar.ee/cgi-bin/dea?a=d&d=a ... 0807.2.7.1
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 805
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: PVC aknafirma valimine

Lugemata postitus Postitas xil »

Hmm kirjutas:
enrico- kirjutas:Mis firma akentel on kõige kitsamad raamid? Ehk millise firma akentel ava kohta kõige rohkem klaasi pinda võimalik saada?
Mul avasse paigaldatava akna max laius 54cm seega jääks plasto 3 kihilise avatava akna korral klaasi pinna laiuseks 30cm. Kellegil raamid kitsamad ka, et klaasi pinna laiust suurendada?
Alumiiniumist või puidust aknad ilmselt. Konkreetset firmat ei oska öelda.
PVC puhul ainult Rehau Nordic (Plus) profiilid, aga need on muudest 2-4 korda kallimad.
blas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 17 Juul 2009, 11:21

Re: PVC aknafirma valimine

Lugemata postitus Postitas blas »

Plasto paigaldus, aknaplekkide alla ei jätkunud vahtu üldse.
Pilt
Külaline
külaline

Re: PVC aknafirma valimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aken tuleks valida oma elamise järgi. Kas on kõige energiatõhusam elamine. Olematute seinte puhul ei pea ostma 0,7 näitajaga akent. Passiivmajale kindlasti parim varjant jne. Aken aknaks, olulisem on isegi see kuidas need ette pannakse. Aken võib ju olla 0,8 keskmiselt aga kui paigaldus on ikka 2 cm vahtu mis läbi paistab, pole erilist vahet.
Pigem soovitaks rohkem rõhku panna paigalduse peale, raam nii paks kui võimalik jne.
:jooma
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10824
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: PVC aknafirma valimine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Sain praegusel objektil "tänu" Plastole ühe kogemuse võrra rikkamaks.
Vormistasin aknapalesid kipsplaadiga. Võimalusel panen lahtikäidava akna ja pale vahele 25mm kaika, lasen pale tagant vahtu täis ja pale eesmise serva fikseerin kruvidega. Kontrollisin enne pale paigaldust laseriga akna loodsust, kõik oli korras. Paari päeva pärast tellija demonstreerib, et on jama. Avades akna, käis lahtikäidava osa raam vastu palet. Mõtlesin esimese hooga, et vaht on pale vibuks surunud, aga mul oli ju distantskaigas vahel. Panin 150cm lati vastu palet- ideaalne, panin lati vastu lahtikäiva osa raami- loperdas, tegime akna lahti ja latt väljaspoolt vastu lahtikäidavat osa- vibus. Aknad on lõunasuunas, väljast tumedat ja seest valget värvi ning paigaldatud ca 3 aastat tagasi. Kusjuures akna teine avatav pool oli tip-top. Akna kogulaius 1,8m.
Kuna mina olin patust puhas, hakkas tellija uurima Plasto akende garantiitingimusi ja tolerantse ning tuli välja, et ajas võivadki nende aknaraamid tõmmata vibusse +/- 2mm/1m kohta. See aken oli 1,55m kõrge ja kõverust oli umbes 3-4mm ehk Plasto enesekaitse piirides.
Ma ise ei taipa veel siiani, mis selle raami vibusse tõmbas- kas plast päikese kuumusega ja vedas ka klaaspaketi vibusse või klaaspakett ja väänas plastraami kaasa?
Probleem sai lahendatud kiiresti ja ainult väikse ajakuluga, sest õnneks ei olnud veel lõppviimistlust tehtud. Lõikasin pale vahu läbi, puhastasin kuivanud vahust, sama distantskaigas+ veel 5mm liist vahele ja asi korras.
Igatahes järgmistel objektidel pean hakkama probleemide ennetamiseks eelnevalt kontrollima lahtiäidavate osade sirgsust, lihtsalt ei saa enam usaldada, et lahtikäidavad osad pole vibusse tõmmanud, kuigi idee järgi võiks eeldada, et Plasto kasutab kvaliteetsemaid materjale.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: PVC aknafirma valimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Olen juba ka varem sellest kirjutanud, et plast akendel tasuks vaadata ka materjali mõõdu muutuse sõltuvust temperatuurist.
1,5m Plast akna leng saab -30C välistemperatuuril (temp. vahe võrreldes suvega üle 40C) tõmbuda kokku 6mm.
2m kõrgel uksel rohkemgi.
Päikse käes saab lengi sisemise ja välimise külje temperatuur päris palju erineda.
See pole probleem kui jälgida paigaldusjuhendit.
ping
:hello:
renn431
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 06 Sept 2016, 15:39
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: PVC aknafirma valimine

Lugemata postitus Postitas renn431 »

Kuidas on hetkel seisud firmaga arutech?
Kui internetis ringi otsida, siis midagi head nende kohta väga ei leia.
Samas pakkumine, kuue kambriga profiil ja 3 klaaspakette, on konkurentide omast parem.
Julgeks sealt tänase seisuga midagi tellida või tasuks eemale hoida?
Nooh
külaline

Re: PVC aknafirma valimine

Lugemata postitus Postitas Nooh »

Julge hindi rind on rasvane..või siis haavleid täis. :jooma

Aga mul sama küsimus Rehpoli kohta, käisin tehast külastamas ja vähemalt nähtu põhjal vist tellin küll neilt ära. On kellelgi kogemusi?
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: PVC aknafirma valimine

Lugemata postitus Postitas admin »

Kas kellelgi veel on olnud probleeme plasto akende hingedega? Nimelt olen tähele pannud, et akent pikemalt avatud hoides vajub see oluliselt, ning hiljem ülemine äär ei sulgu korralikult ja alumine nühib vastu raami. Reguleerid hingest paika ja jälle vajub avatud asendis tagasi...
Külaline
külaline

Re: PVC aknafirma valimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Rehpoliga väga head kogemused seni. Ühel objektil on sadakond nende toodetud paigaldatud aknad / uksi. Kvaliteet asjadel ja paigaldusel seni küll head olnud. Tarneajad pikad olnud ainult. Võtta sai puit alumiinium.

Koju lasin teha Plastol akanad ja paigaldada ka, ei ütleks midagi halvasti. Kodus kolmekordsed plastaknad valged, kuna palju aknadi lõuna küljel. Töö kiire ja puhas / korralik.
Kajal
külaline

Re: PVC aknafirma valimine

Lugemata postitus Postitas Kajal »

MIna tellisin PVC aknad RehPol AS.
Môôdud vôttis firma töötaja vôi meister, kuna minu küsimusele, kes ta on, mis nimi on keeldutud vastamast. Môôdu vôtmisel minuga ei konsulteeritud akna-avade kitsendamisest 12cm. kipsliistuga. Akna pöse laius on 40cm lai ja seal kasutatud kipsplaati mitte kipsliistu. Olen kuulnud ja näinudki pôrandaliist, laelliist, katuseliist, kuid liistu laiused ei ületa 10cm.
Esimene konflikt tekkis tellimuse vormistamisel, kui tahtsin lepinguga tutvuda. Mulle vastatud, et selleks te saate teise exsemplari koju.
Aknaklaas on endisest klaasist 10cm. kitsam nii et valgust tuppa levib vähem. Maja välisfassaadis näeb et minu aknad on teistes akendest kitsamad, mida kinnitab ka Vôru Linna ehitusexperdi môôdistus.
RehPolist tellitud aknad olid teistest firmadest saadud hinnapakkumistest kallimad 150- 250e.

Kokku lepitud sai tellimuse vormistamisel, et kogu summa maksan peale akende paigaldust. 2 nädala pärast sain kirja, et kui ma kogusumma ära ei maksa siis aknaid kätte ei saa.
Söitsin kohale. Selgus, et raamatupidaja saadab köigile klientidele sellise kirja.
Samas küsisin viimistluse tehnoloogiat, kuna tahtsin teada kuidas viimistlus teostatakse, kuidas ma pean aknad ette valmistama, milliseid aineid kasutatakse?
Mind üle naerdi, mind mônitati, et mida sa veel ei taha, mine Soome tagasi.

Tellisin sise-ja väliviimistluse plekkliistuga, kuna linna peal näen kuidas muud viimistlused on tehtud, öigemini tegemata jäetud, tellijalt vaid maksu nöutud.

Kuna mind ei informeeritud akna-ava kitsendamises, ega aknalaua pikkuse lühendamises ja laiuse lisamises 5cm. on juhtunud nii, et aknalaua pikkus on lühike ega aknalauale ei jää toetuspinda. Aknalaud tuleb pösest lahti. Aknad ei avane 90 kraadi ning neid ei saa pesta ilma aknalauale toetumata.
Firma väidab, et aknalauale ei tohi toetada. Halloo! Milleks siis aknalaud ja veel nad tegid endisest laiema. Viimistlusmatterjalina on kasutatud kleepuvat Silikooni, mis vötab kohe kölik tolmu kinni ja aknalaua üehnduskoht pösega on mustunud, ega pestes puhtaks ei saagi.
Tellimuse käigus ega ka hiljem minu soovile saada kasutus-ja hooldusjuhend ei reageeritud. Läksin teist korda peale tööde löpetust RehPol firmasse ja ütlesin, et mina siit ei lähe ilma kasutus-ja hooldusjuhendita, kutsuge kasvöi politsei. Peale seda mulle samaaegselt 2 kontoris olevat meest printisid ning mölemate omad olid samasugused. Kuna minu tuttavale samuti ei oldud antud kasutus-ja hooldusjuhendit siis teise exemplari ma viisin talle.
Tegemist on Vöru RehPol ASiga.
Parima firma (see tunnustuskiri on talle antud Vöru Linnavalitsuse poolt) minule paigaldatud ja viimistlust saate näha saatesarjas Kaua Vôib 11.10.2016
Kellel rohkemat huvi, siis tutvuma (vaatama) saab tulla koha peale.
Ma ei ole kade inimene, annan nôu, näitan ja tänu minu hoiatusele ainagi 1 aknavahetaja sai korraliku töö RehPol AS. Olen leidnud mitmeid kelledel on pretensioone, kuid keegi nendest ei ole julgenud asja üles tôsta, kuna tutvused mängivad rolli, neid tutvusi neil leidub.
Telef. +372 58154104. Saada sönum ja vestleme postiteel edasi.
Külaline
külaline

Re: PVC aknafirma valimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kajal kirjutas:Môôdud vôttis firma töötaja vôi meister, kuna minu küsimusele, kes ta on, mis nimi on keeldutud vastamast.... ja viimistlust saate näha saatesarjas Kaua Vôib 11.10.2016
Miks esimeste pretensioonide ilmnemisel kohe ei loobutud antud firma teenustest ja teiseks, sellise kuupäevaga saadet "Kaua võib" ei eksisteeri.

Urmas
Kasutaja avatar
hambakari
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 342
Liitunud: 26 Jaan 2012, 13:55
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 3 korda

Re: PVC aknafirma valimine

Lugemata postitus Postitas hambakari »

saaks tekstist midagi aru, siis oleks vbl tõsiseltvõetav...

aga mis vorstid need läti viidomõisal siis varem olid? praegu tundub küll, et on päris normaalsed mudelid:
http://www.glasaken.ee/tooted-e-01.html
(kuigi vaheliistud on vist kõik Alu...)
passiivmaja raam peab olema u=1.0 või ikka 0.8?

kusjuures paketis oleva gaasi "€" ehk emissiivsuse numbrist oleneb ka selle soojajuhtivus 3x 16%16Ar = u1.4, 3x 5%16Ar = u0.9, krüptoonil vastavalt 1.1 ja 0.6
(ilmselt siis ühe selektiivklaasiga; ja võiks nagu selliselt tähistada.... kuigi 5% gaasi ilmselt ei kasutatagi, vaid on ainult 16%........)
kõige parem u arv peaks olema veel 2x kahekordne pakett krüptooniga (argooniga on u0,67)... ja kahe selektiivklaasiga 18Ar ilmselt mingi 0,38 vms...
Vasta