milline on akna õige paigaldus?

lkf
külaline

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas lkf »

Külaline kirjutas:
lkf kirjutas:Kui on loodis, siis ei tohiks justkui probleemi olla.
Mõtlemisvõimetud külalised võiksid mitte soovitusi jagada!

Urmas
Kulla mõtlemisvõimeline Urmas,

Lugesin Teie soovitused läbi ja olgugi, et Te olete niivõrd mõtlemisvõimeline, siis ei saanud Te aru, et jutt ei käi mitte alusprofiilist, vaid loodimiseks kasutatavates kiiludest.
Ju härra mõtlemisvõimeline soovitab vineerist klotsikesi kasutada?!? - kas siis härra ei tea, et igasuguste nõuete järgi on tänapäeval loodimiseks puidust klotside kasutamine keelatud?
Metsanurgapass
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 06 Aug 2015, 15:19

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas Metsanurgapass »

lkf kirjutas:
Külaline kirjutas:
lkf kirjutas:Kui on loodis, siis ei tohiks justkui probleemi olla.
Mõtlemisvõimetud külalised võiksid mitte soovitusi jagada!

Urmas
Kulla mõtlemisvõimeline Urmas,

Lugesin Teie soovitused läbi ja olgugi, et Te olete niivõrd mõtlemisvõimeline, siis ei saanud Te aru, et jutt ei käi mitte alusprofiilist, vaid loodimiseks kasutatavates kiiludest.
Ju härra mõtlemisvõimeline soovitab vineerist klotsikesi kasutada?!? - kas siis härra ei tea, et igasuguste nõuete järgi on tänapäeval loodimiseks puidust klotside kasutamine keelatud?
Äkki ma eksin, kuid mõni päev tagasi lugesin, et immutatud puiduklotse võib kasutada.....
Kuigi ma tunneksin end julgemana, kui nad oleks plastist.

Silver
Külaline
külaline

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas:Kui mees tahab panna, siis las ta paneb. See väide, et ainult vaht ja klotsid on täielik BS.
See märkus veepleki kohta on ainult asine. Et seda ei saa akna soonde, kui aken täielikult avas on.
Skandinaavias ei lubata vahtu kasutada, aknad käivad ette villaribadega. Mis seal siis aknast saab, kui seda ääretult vajaliku vahtu pole?
Vaata, Hiid, senikaua kuni me elame ja tegutseme Eesti Vabariigis, tuleks järgida EV normatiive. Ma ei tea, kas akende paigalduse kohta on mingid standardid ja kui ei ole, siis tuleks järgida tootjapoolset paigaldusjuhendit.
See, mida tehakse Skandinaavias või mujal maailmas, mind ei koti, sest ma olen ehitamisel kohustatud järgima EV seadusandlust. Igatsugu ametnikud ehitiste vastuvõtmisel juhinduvad ja ajavad näpuga järge kohaliku seadusepügalas, mitte kuidas Skandinaavias tehakse.

Urmas
ping
külaline

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas ping »

Kas teate kui suur on plastakna temperatuuri kahanemise/paisumise protsent?
Suvel ettepantud 1,5m lai aken oli -25C külmaga 7mm väiksem. Mõõtsin väljast.
:hello:
Mu<rjam
külaline

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas Mu<rjam »

Külaline kirjutas:
Hiid kirjutas:Kui mees tahab panna, siis las ta paneb. See väide, et ainult vaht ja klotsid on täielik BS.
See märkus veepleki kohta on ainult asine. Et seda ei saa akna soonde, kui aken täielikult avas on.
Skandinaavias ei lubata vahtu kasutada, aknad käivad ette villaribadega. Mis seal siis aknast saab, kui seda ääretult vajaliku vahtu pole?
Vaata, Hiid, senikaua kuni me elame ja tegutseme Eesti Vabariigis, tuleks järgida EV normatiive. Ma ei tea, kas akende paigalduse kohta on mingid standardid ja kui ei ole, siis tuleks järgida tootjapoolset paigaldusjuhendit.
See, mida tehakse Skandinaavias või mujal maailmas, mind ei koti, sest ma olen ehitamisel kohustatud järgima EV seadusandlust. Igatsugu ametnikud ehitiste vastuvõtmisel juhinduvad ja ajavad näpuga järge kohaliku seadusepügalas, mitte kuidas Skandinaavias tehakse.

Urmas
Urmas..mitte et ma nüüd pahaga, aga oled ehk mõned tabetid võtmata jätnud?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

lkf kirjutas: igasuguste nõuete järgi on tänapäeval loodimiseks puidust klotside kasutamine keelatud?
Palun viidet neile "igasugustele" nõuetele!
Kui aken seisab klotsidel siis on tagatud et põhikoormus langeb õigetesse punktidesse st. vertikaalpostidele.
Külaline
külaline

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mu<rjam kirjutas:Urmas..mitte et ma nüüd pahaga, aga oled ehk mõned tabetid võtmata jätnud?
Tänan meeldetuletuse eest, tabletid võetud, aga peaks perearstil vist kangemaid laskma välja kirjutada või doosi suurendama.
Huvitav, et autoga 100km/h sõites ei tule keegi selle peale, et paneks õige hoo pealt tagurpidikäigu sisse. Miks?
Äkki sina oskad lahti seletada inimeste vajaduse kahelda ja eirata aknatootjate paigaldusjuhendeid?

Urmas
Külaline
külaline

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

lkf kirjutas:Lugesin Teie soovitused läbi ja olgugi, et Te olete niivõrd mõtlemisvõimeline, siis ei saanud Te aru, et jutt ei käi mitte alusprofiilist, vaid loodimiseks kasutatavates kiiludest.
Ju härra mõtlemisvõimeline soovitab vineerist klotsikesi kasutada?!? - kas siis härra ei tea, et igasuguste nõuete järgi on tänapäeval loodimiseks puidust klotside kasutamine keelatud?
Ja kuidas soovitab "mõtlemisvõimeline" külaline lkf sellisel juhul fikseerida ja tuulekindlamaks teha akna alumise serva?
Minu arvates tekib sinu soovitusest probleeme rohkem kui 4-5 klotsist(mis iganes materjast need olgu) ja vahuribast.

Urmas
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Külaline kirjutas: Huvitav, et autoga 100km/h sõites ei tule keegi selle peale, et paneks õige hoo pealt tagurpidikäigu sisse.
Ära ole selles nii kindel. Lollust, seda meie vist lõppematut maavara, täitsa leidub veel. ;) http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=81690
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Urmas, sa ajad ikka puhta segast tõesti. :banghead:
Külaline
külaline

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas:Urmas, sa ajad ikka puhta segast tõesti. :banghead:
Paluks minu vaimse tervise üle arutledes mitte kõrvale kalduda teemast ja parem kirjeldage oma eesrindlikke meetodeid, kuidas teemaalgataja saaks oma loodis prussile paigaldatud akna alumise serva korralikult tuuletihedaks. Ärge olge kadedad teadmiste ja kasulike nippide jagamisel! Jah, saab kasutada ka villa, kuid see vill üksi ei toimi tuuletõkkena ja igatsugu sisemisi ja välimisi teipe teemaalgataja vist ei kavatse kasutada või vähemalt pole tal see esialgu mõttesse tulnud? See huvitaks mindki, äkki saan ka targemaks, minu vaimne tervis paraneb ja järgmine kord ei peksa segast.
Sa, Hiid, peaksid ju akende paigalduses olema spetsialist või olen jälle millestki valesti aru saanud?

Urmas
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Kui ei saa/taha kiiludele paigaldada.
1.aken pannakse neopreenribale.
2.hermeetikuga.
3.paisuva tihendiga
4.lihtsalt suvalise tihendiga, mis on võimeline oma eesmärki täitma.
ma olen ehitamisel kohustatud järgima EV seadusandlust. Igatsugu ametnikud ehitiste vastuvõtmisel juhinduvad ja ajavad näpuga järge kohaliku seadusepügalas,
Paluks selle seadusepügala kohta viidet, mis käsib aknaid paigaldada vahuga, klotsidele toetatuna. :scratch:
fgh
külaline

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas fgh »

Sellist seadust pole kuid on seadus mis käsib otseselt järgida tootja juhendit kõrgema seaduse mitte olemise korral.

Minu meelest plastakna paigaldus ilma tõstmata on väga problemaatiline ja pigem tuleks vältida.
Skandinaavia akende paigaldust ei tasuks eeskujuks tuua, sest enamasti paigaldatakse villa ja teipidega ikkagi puitaknaid millel korralik raam ümber mitte joogikõrs. Samuti tehakse seda sellepärast, et tehases on elemente lihtsam teha, aken asetatakse auku ja naelutatakse karkassiposti kinni. Hilisem paigaldus on ikkagi väga palju vahuga tehtud ja teibiga kindlustatud.
Külaline
külaline

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hiid kirjutas:Paluks selle seadusepügala kohta viidet, mis käsib aknaid paigaldada vahuga, klotsidele toetatuna. :scratch:
Nagu fgh-gi kirjutas, olen lugenud umbes sarnases sõnastuses mingis seaduses, et kui mingi toote paigalduse kohta puudub kehtiv standard, tuleb järgida tootja poolt ettenähtud paigalduse juhendit. Kui meelde tuleb või ette jääb, siis saadan sulle ka viite.

Nelja tuuletihedaks muutmise variante võinuks kohe tutvustada Metsanurgapassile, aga mitte hakata kahtlema minu mõistuses ja seda diagnoosima. :)

Urmas
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

need aknapaigaldusjuhendid on samuti BS.
Kunagi helistas mulle eesti suurim aknatootja ja küsis, kuidas sa aknaid paigaldad? Tellija tahab näha paigaldusjuhendit ja et oleks selle kohaselt paigaldatud.
Ma siis ütlesin , kuidas teen ja selle järgi see juhend ka valmis. Teised tootjad kopeerisid selle oma varamusse ja nüüd on eestis juba ~20a aknaid nii paigaldatud, nagu ma ütlesin :lol:
Metsanurgapass
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 06 Aug 2015, 15:19

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas Metsanurgapass »

Hiid kirjutas:Kui ei saa/taha kiiludele paigaldada.
1.aken pannakse neopreenribale.
2.hermeetikuga.
3.paisuva tihendiga
4.lihtsalt suvalise tihendiga, mis on võimeline oma eesmärki täitma.
Tänan, Hiid, vastuse eest! Praegusel hetkel tundub mulle kõige mõistlikum kasutada katkematut neopreeni.
Ca 2 või 3 mm paksust, et ülemine vuuk liiga kitsas ei tuleks.
Jah, saab kasutada ka villa, kuid see vill üksi ei toimi tuuletõkkena ja igatsugu sisemisi ja välimisi teipe teemaalgataja vist ei kavatse kasutada või vähemalt pole tal see esialgu mõttesse tulnud? See huvitaks mindki, äkki saan ka targemaks, minu vaimne tervis paraneb ja järgmine kord ei peksa segast.
Oli küll tegelikult plaanis nii välimist kui sisemist teipimist kasutada. Sissepoole siis auru mitteläbilaskev ja välja auru läbilaskev, kuid vihmakindel teip. Kas sellisel juhul kaotab tihend akna all oma mõtte või peaks tihendi igal juhul panama?

Millise tootja akna teipe olete tihendamiseks kasutanud? Soudalil on videotena saada oma toodete kasutamisõpetused, kuid ilmselt on olemas ka odavamaid tooteid, mis sama töö ära teevad.

Silver
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

tervemaja pakub normaalset teipi. Kas ka odavat, ei tea.
http://www.tervemaja.ee/?head=3&pageid= ... e=estonian
Martss
külaline

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas Martss »

Pole veel jõudnud ise nendega paigaldada, aga SIGA teibid tunduvad üpris head olevat. Vähemalt koolitusel nendega mässates tundus nii
Metsanurgapass
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 06 Aug 2015, 15:19

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas Metsanurgapass »

Leidsin sellise artikli Tervemajaga seoses:
http://tarbija24.postimees.ee/3034273/a ... etu-tuliga
Martss kirjutas:Pole veel jõudnud ise nendega paigaldada, aga SIGA teibid tunduvad üpris head olevat. Vähemalt koolitusel nendega mässates tundus nii
Kas SIGA Sicrall teipi kuskilt Eesti maaletooja kaudu ka osta saab või peab ebay'st tellima?

Silver
Martss
külaline

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas Martss »

SIGA toodete Eesti edasimüüja http://www.araneo.ee/
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Metsanurgapass kirjutas:Leidsin sellise artikli Tervemajaga seoses:
http://tarbija24.postimees.ee/3034273/a ... etu-tuliga
Jahh, kui valesti paigaldad, siis ei saa ju teibimüüja midagi sinna parata. :mrgreen:
sabas
külaline

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas sabas »

rokikas kirjutas:Kui aken seisab klotsidel siis on tagatud et põhikoormus langeb õigetesse punktidesse st. vertikaalpostidele.
Miks peaks koormus langema vertikaalpostidele mitteavataval aknal? Arvestades, et aknaraam on oluliselt "painduvam" kui sees olev klaaspakett, annab see tulemuseks et pakett toetub põhiliselt nurkadele. Vertikaalposti toetamine on loogiline avatava akna korral, kus selle langeb kogu koormus, aga mitteavatavate korral jaotub klaaspaketi koormus ühtlasemalt postist kaugemalt toetades.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4215
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 80 korda
On tänatud: 76 korda

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

pakett on raami sees kahe klotsi peal. Kui nurgast väga kaugele viid klotsi, siis raam paindub vastu paketti....
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Kas keegi teab, on neid teipe üldse vaja ka siis kasutada kui tuuletõkkeplaat(Tyvec kate) otsapidi vastu plastakent läheb ja vuuk on neutraalsilikooniga vuugitud. Idee poolest ju enam sisse ei puhu... Ma oma majal tegin siis nii. Kuigi jah teibid sai ka pandud (Penosil) kuid mulle tundus, et suht mõttetu oli.
error
külaline

Re: milline on akna õige paigaldus?

Lugemata postitus Postitas error »

[quote="onusnooker"]Kas keegi teab, on neid teipe üldse vaja ka siis kasutada kui tuuletõkkeplaat(Tyvec kate) otsapidi vastu plastakent läheb ja vuuk on neutraalsilikooniga vuugitud. Idee poolest ju enam sisse ei puhu... Ma oma majal tegin siis nii. Kuigi jah teibid sai ka pandud (Penosil) kuid mulle tundus, et suht mõttetu oli. Mina jällegi teipisin aga jätsin aknad panemata. Aga onud foorumis arvasid et ikka vist peaks panema.... :confused: mine võta kinni
Vasta