Aknalauad täispuidust...kust saab?

Külaline
külaline

Aknalauad täispuidust...kust saab?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Igal pool pakutakse mingid laminaati või PVC-d,korralikke aknalaudasi täispuidust ei olegi kuskilt võtta we...?
jn
külaline

Re: Aknalauad täispuidust...kust saab?

Lugemata postitus Postitas jn »

üks ettevõte oli Tln.-s (Veimetori nimeline) aga nüüd vist uksed kinni. Muidu pakkus liimitud männipuidust, paksus a 20 mm, eest ärakeeratud servaga müügihinnaga a 1150.-- / m2 ja ilma esimese servata a 1050.-- / m2.
Ehitusmaterjali poodides müüakse muidu liimitud puidust kilpe/plaate, erinevas mõõdus ja vist ka paksuses, võib-olla annab sellest endale aknalauda aretada, servad täisnurksed.
Külaline
külaline

Re: Aknalauad täispuidust...kust saab?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Olen Klavis OÜ-st endale muretsenud niiskuskindlast kasevineerist aknalauad,kvaliteet on päris hea,ja välja näevad ka suurepäraselt.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Aknalauad täispuidust...kust saab?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Poes ju liimkilpi müügil, erinevad mõõdud / erinevad pakused. Lasin puidumehel ääred ümardada, pleegitasin ja vahatasin, eks näis, kuidas kestab.
Huvitav, et ainult Külalised reklaamivad Klavis OÜ'd :roll:
grossu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 137
Liitunud: 03 Jaan 2007, 22:41
Asukoht: Tartu

Re: Aknalauad täispuidust...kust saab?

Lugemata postitus Postitas grossu »

http://www.kooreurask.ee tasuks sealt uurida. Kui seal vastust ei saa, või pole rahuldav vastus, siis kirjuta mulle, et ehk saan siiski aidata. Vajadusel saadan pildi oma aknalaudadest, mis ka puidust mul!!!
KUI MA MIDAGI TEEN, SIIS TEEN MA SEDA NII, NAGU TEEKSIN MA SEDA ENDALE!!!
tcumen
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 359
Liitunud: 16 Juun 2006, 22:12
Asukoht: Läänemaa
On tänatud: 2 korda

Re: Aknalauad täispuidust...kust saab?

Lugemata postitus Postitas tcumen »

Ma tegin ise! :good:
Viimati muutis tcumen, 24 Sept 2008, 19:22, muudetud 1 kord kokku.
Ever
külaline

Re: Aknalauad täispuidust...kust saab?

Lugemata postitus Postitas Ever »

Valmistan täispuidust aknalaudu, plangust täispuit mööbel ja palju muud!
Vanandan ka puitu!
58365289
Hannes..
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 04 Nov 2009, 07:11

Re: Aknalauad täispuidust...kust saab?

Lugemata postitus Postitas Hannes.. »

Olen ise teinud .Näitena:1800x200x50 kuivatatud puit.käisin kohalikus saekaadris,lasti kiirelt laiusesse ja paksusmasinast läbi,nurgad ääred said ümarad ,vajas vaid mõnda tõmmet livapaberiga,kübe paadilakki(muudab kõige vähem puidu värvi) ja oligi valmis.Super ilus.Ühe hind tuli ca 90eeku.
muidgi võib ka tellida c 700 tk
mkaru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 27 Jaan 2016, 10:06
On tänanud: 1 kord

Re: Aknalauad täispuidust...kust saab?

Lugemata postitus Postitas mkaru »

Kui on soov vannituppa puidust või puitimitatsiooniga aknalaud tekitada, siis millist varianti soovitate sellisesse keskkonda? Kas täispuitmassiivist, spoonitud vineerist või liimpuidust?
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Aknalauad täispuidust...kust saab?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

mkaru kirjutas:Kui on soov vannituppa puidust või puitimitatsiooniga aknalaud tekitada, siis millist varianti soovitate sellisesse keskkonda? Kas täispuitmassiivist, spoonitud vineerist või liimpuidust?

Sõltub vannitoast - ventilatsioon jms
mkaru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 27 Jaan 2016, 10:06
On tänanud: 1 kord

Re: Aknalauad täispuidust...kust saab?

Lugemata postitus Postitas mkaru »

Kuna vannitoal on aken, siis on seda võimalik tuulutada. Uks ei ole ka pidevalt kinni. Praegu on vist mingi MDF variant, mis hakkab juba vaikselt lagunema. Täispuidust laua puhul on vist see puuduseks, et võib ajaga pragunema hakata. Aga liimpuit ka vist niiskust ei kannata. Millist aknalauda siis üldse vannituppa panna?
https://www.dropbox.com/sh/hwusnqi58stj ... hIapa?dl=0
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Aknalauad täispuidust...kust saab?

Lugemata postitus Postitas arno14 »

ma tellisin endale vineerimaalimast, olen rahul
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 716
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: Aknalauad täispuidust...kust saab?

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

mkaru kirjutas:Kuna vannitoal on aken, siis on seda võimalik tuulutada. Uks ei ole ka pidevalt kinni. Praegu on vist mingi MDF variant, mis hakkab juba vaikselt lagunema. Täispuidust laua puhul on vist see puuduseks, et võib ajaga pragunema hakata. Aga liimpuit ka vist niiskust ei kannata. Millist aknalauda siis üldse vannituppa panna?
https://www.dropbox.com/sh/hwusnqi58stj ... hIapa?dl=0
See pinnakate paistab seal ikka suhteliselt õhuke olevat ja niiskusel on hea läbi minna. Soovitaks paksema kattega plaati (näiteks EEK trade'i puitlaastplaat .eektrade.ee/et5-aknalaud. Minul on selline vannitoas 8a vastu pidanud, aga samas ei hoia akent väga lahti ja üleliigset niiskust ka pole. Oluline on katta laminaadiga ka otsad ja tagumine serv), või siis hoopis plaatimist. Viimase variandiga tuleks ka kaks seinaplaati välja vahetada, ei tea kas täpselt selliseid saada on...
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Aknalauad täispuidust...kust saab?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Mulle tegi Jansten puit Tartus
Välja näevad OK, kuda kestavad, näitab aeg.
range
külaline

Re: Aknalauad täispuidust...kust saab?

Lugemata postitus Postitas range »

Vannituppa võib rahulikult puitaknalaua panna, pika lamelliga liimpuidust. Kestvus sõltub ennekõike sellest millist puitu kasutad, kuidas töötled jms. Mingit tuumafüüsikat siin küll ei ole. Ew aegseid vannitube kus on aken ja aknalaud näinud küll ja küll ja nende seas pole olnud ühtki ülemäära väsinud vms.
mkaru
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 27 Jaan 2016, 10:06
On tänanud: 1 kord

Re: Aknalauad täispuidust...kust saab?

Lugemata postitus Postitas mkaru »

Kas keegi on kunagi tasapinnalist, s.t. ilma ninata keraamilist plaati aknalaua valmistamiseks kasutanud? Et kuidas see väljaulatuv esiserv kujundada? Et kas tuleks ise mingi nina ehitada, jätta seinaga tasapinnaliseks vms?
https://www.dropbox.com/s/d47o0iz229ex4 ... 8.jpg?dl=0
Külaline
külaline

Re: Aknalauad täispuidust...kust saab?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mkaru kirjutas:Kas keegi on kunagi tasapinnalist, s.t. ilma ninata keraamilist plaati aknalaua valmistamiseks kasutanud? Et kuidas see väljaulatuv esiserv kujundada? Et kas tuleks ise mingi nina ehitada, jätta seinaga tasapinnaliseks vms?
https://www.dropbox.com/s/d47o0iz229ex4 ... 8.jpg?dl=0
tuleks tasa viimistleda , kui nina tahad jätta peaks sinna alla kas nurkraua või mingi puust toe aretama , et kivi servadest katki ei läheks tulevikus
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Aknalauad täispuidust...kust saab?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

mkaru kirjutas:Kas keegi on kunagi tasapinnalist, s.t. ilma ninata keraamilist plaati aknalaua valmistamiseks kasutanud?
Vannitubades tihtipeale aknalaua asemel tehakse plaadiga, aga seal läheb sujuvalt seinaga ühtesse. On olemas dekoratiivsed alumiiniumist otsaliistud, kuid siis pead aknalaua tegema seinaga tasa.
Siin on suur valik ettekujutise saamiseks http://gfloors.ee/images/pdf/liistud.pdf , aga ise mõtlesin seda http://www.decora.ee/liistud-metall/556 ... s-8mm.html . Liiste on saadaval erinevate kõrgustega, a`la 10 ja 12mm.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta