Millega katta uued puitaknad?

Aknahull
külaline

Millega katta uued puitaknad?

Lugemata postitus Postitas Aknahull »

Tere.
Milliseid variante pakute puitakende viimistluseks? Värvimine tundub kõige traditsioonilisem ja mõistlikum kuid värv koorub ju pikapeale maha ja siis on taas palju tööd ( eemalda vana värv ja värvi uuesti). Kas leidub ehk mõni pikaajalisem variant kaitsta puitu kui värvimine. Ja pealegi ei meeldi mulle värv väga. Tahan, et puid jääks puiduks.....kas mul on liiga utoopiline soov?
Tänan kõiki vastajaid
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Millega katta uued puitaknad?

Lugemata postitus Postitas keemik »

Seestpoolt ei pea olema värvitud (õli või lakk või vaha). Väljastpoolt värvist pääsu pole. Koorumise kohta ütleks nii, et kui on õiged värvid ja töövõtted, ei hakka see värv kooruma. Minul on kogemus linaõlivärvidega (Kalamajas ega Nõmmel pole ühtegi maja näinud, mis on kaetud linaõlivärviga ja kus see värv koorub maha. Ise olen 19. saj pärit linaõlivärviga kaetud fassaadi renoveerinud- värv on väga tugevasti kinni, välja arvatud seal, kus on täelikult kriidistunud, kuid ka seal ta ei kooru, vaid tuleb spetsiaalse kaabitsaga jõuga maha. Seda saab vältida õigeaegse hooldusvärvimise või uue värnitsaga immutamisega- välp ca 5 aastat päikese käes olevas küljes.), kuid ka tänapäevastest leiab sobiva. Sobivad ei ole tavapoes müüdavad akna/ ukse värvid, sest need ei kesta kaua ja kooruvad maha.
Aknahull
külaline

Re: Millega katta uued puitaknad?

Lugemata postitus Postitas Aknahull »

Tere taas.
Aitäh keemik vastuse eest. Ok, ma siis värvin aknad kuid palun soovita millega töpsemalt või millisest poest saan kvaliteetse värvi koos kvaliteetse soovitusega. Värvi lähen hankima ilmselt Tartust. Ja kas siis sama värviga võin aknad katta ka seest?
Tänud vastuse eest.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Millega katta uued puitaknad?

Lugemata postitus Postitas keemik »

http://linoljeprodukter.se/international

Peaks olema Tartus selline pood nagu Hea maja pood, Pepleri tänaval. Kolm aastat tagasi oli, enam ma pole tudeng, elan nüüd Tallinnas. Piirfeld oskaks soovitada ka tänapäevaseid häid värve, aga mul on töökogemus linaõlivärvidega.
Külaline
külaline

Re: Millega katta uued puitaknad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Hoiatus, et see pole kindlasti otse purgist pintseldamise värv, mille kasutamisel paari päeva pärast rahulolevalt valged aknad kinni tõmbad ja töö unustatud.
Kurjast soovitada ilma töö ja eripärade kirjelduseta. Puhas aluspind, krunt, lahjast kangemaks õhukesed kihid. Ja väääga pikk kuivamisaeg. Jahenevate ja niiskete ilmadega ülipikk.
Aknahull
külaline

Re: Millega katta uued puitaknad?

Lugemata postitus Postitas Aknahull »

Noojah. Tõsi ta on, et oskan vaid purgist otse värvida kuid jään lootma siis värvipoe teadlikele müüjatele, kes mulle samm-sammult õpetusi jagavad.
Aitäh. see Hea Maja pood on olemas.....lähen sinna uurima.
Aknahull
külaline

Re: Millega katta uued puitaknad?

Lugemata postitus Postitas Aknahull »

Ja üleüldse ma olen mõelnud ja praegugi mõtlen, et on mul ikka neid puitaknaid vaja? Oleks plast, siis poleks seda värvimise muret. Kas puitaknal on üldse muid plusse peale selle, et ta nii naturaalne on? Mul niikuinii saepuru karkass-maja nii et hingab nii puitaknaga kui ka plastiga......
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Millega katta uued puitaknad?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Aknahull kirjutas:Kas leidub ehk mõni pikaajalisem variant kaitsta puitu kui värvimine. Ja pealegi ei meeldi mulle värv väga. Tahan, et puid jääks puiduks.....kas mul on liiga utoopiline soov?
Jah.
Aknahull kirjutas: Kas puitaknal on üldse muid plusse peale selle, et ta nii naturaalne on?
Ei.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Millega katta uued puitaknad?

Lugemata postitus Postitas keemik »

Ma vastan ka:

1) Mina tegin endale nullist linaõlivärviga värvimise selgeks ja ei olnud raske. Ma andsingi viite, et las inimene loeb ja mõtleb, kas talle sobib neid kasutada. Ja kuivab ka praeguse ilmaga. Allbäcki värvis on sees sikatiiv, seega ca 24 h tunniga on kuiv. Hetkel taastame vana fassaadi enda kortermajal, Uula linaõlivärv (sikatiivita), kuivab ca 24 h esimene kiht, teine kiht 48 h.

2) Puitakendel on eelised plastakende ees nende jaoks, kellele meeldivad puitaknad. Kellele meeldivad plastikaknad, siis neil on plastikul puidu ees eelised. Üldiselt on nii, et plast on odavam ja hooldusvabam. Puit on minu arust ilusam ja vahel on ta ka ainus valik, näiteks miljööalad ja muinsuskaitse hoone. Kui sul on suvaline Nõukaaja karkassmaja, siis sobivad sinna mõlemad. Ma vist ise paneks korraliku plasti (kolmekordne pakett ja Plasto vms).
Plasto
külaline

Re: Millega katta uued puitaknad?

Lugemata postitus Postitas Plasto »

Puidu eeliseks muidugi ka veel see, et erikuju lahendusi saab keerulisemaid valmistada. Plastiku puhul võimalused üpris piiratud.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Millega katta uued puitaknad?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Puitakna eelis on see, et tema eluea jooksul saab talle korduvalt uue ja värske välimuse anda. Kraabitud ja kolletunud plastraame vahid "eluaeg" ...
Külaline
külaline

Re: Millega katta uued puitaknad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

madis64 kirjutas:Puitakna eelis on see, et tema eluea jooksul saab talle korduvalt uue ja värske välimuse anda. Kraabitud ja kolletunud plastraame vahid "eluaeg" ...
Küsisin just oma "raamatupidaja" käest, et millal sai paigaldatud esimene komplekt(3 akent, neist 2 lõunapoolses küljes) plastikaknaid. Tuli välja, et 12 aastat tagasi. Kuna suvel oli majal katusekatte vahetus, siis tuli ülevalt igatsugu jama alla ja tuli aknaid väljastpoolt uuesti pesta. No mittemingisuguseid kraapse ja raam samuti ikka veel rõõmsalt valge. Korra aastas saab neid kindlasti pestud. Puitakende puhul oleks praeguseks ajaks kindlasti pidanud 1-2x hooldusvärvimist tegema. Mõne õllekese raha on värvi arvelt ikka kokku hoitud. :)

Urmas
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Millega katta uued puitaknad?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Kunagi algusaastatel kasutati küll plastikut mis kolletus suht ruttu aga täna (ja nagu näha ka 12 aastat tagasi ;) ) see mure enam nii terav ei ole.
Siin on varemalt juttu olnud et põhimõtteliselt saab ka plastikut värvida. Ainult õigeid spets tooteid peab kasutama.
Naeltüübel
külaline

Re: Millega katta uued puitaknad?

Lugemata postitus Postitas Naeltüübel »

Miks peaks üldse ise neid värvima hakkama? Ise meisterdasid uued aknad? :)
Ostsin endale ka majatäie puitaknaid. Nii öelda 3-kordsed. Välimine aken (ühekordne klaas) avaneb väljapoole ja sisemine osa (kahekordne pakett) avaneb sissepoole. Igatahes sai tellides juba viimistlus öeldud ja seest on naturaalsed puidukarva, kuid mingi kaitsva õli/lakiga üle käidud ja väljast on ilusad valged. Sai samast kohast 6 aastat tagasi samasugused aknad ostetud ning väljast samuti valged ja siiamaani nagu uued. Võibolla oleneb siis värvimise tehnoloogiast ja värvist endast aga akendega sajaga rahul! Ei kujuta ettegi vanal palkmajal plastikaknaid :shock:
Vasta