Milline on kvaliteetne puidust sisetrepp?

jeebert
külaline

Milline on kvaliteetne puidust sisetrepp?

Lugemata postitus Postitas jeebert »

Asusin majja üdini puidust sisetreppi tellima. Hissandjumal, kuidas lihtsast asjast olen suutnud endale küsimusi tekitada. Oskavad asjatundjad kommenteerida?

- sadul- või kinniste põsepuudega trepp: kas neil vastupidavuselt ka mingi vahe on või ainult maitseküsimus?
- õlitatud või õlivahatatud või lakitud: mis neist lihtsama valuga uuendatav on? mul on õlitatud põrandaga halb kogemus (iga värviline vedelik jättis pleki), kuid üks trepitegija just kiidab, et nüüdsel ajal on uued õlid, maru hea hooldada.
- kas trepimaailmas on ka nn säästutooteid, mida ei maksaks hankida?
- kas on mõni trepitegija, keda ei soovita?
- millele ma veel peaks mõtlema?
Külaline
külaline

Re: Milline on kvaliteetne puidust sisetrepp?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

jeebert kirjutas: 23 Aug 2018, 16:17 Asusin majja üdini puidust sisetreppi tellima. Hissandjumal, kuidas lihtsast asjast olen suutnud endale küsimusi tekitada. Oskavad asjatundjad kommenteerida?

- sadul- või kinniste põsepuudega trepp: kas neil vastupidavuselt ka mingi vahe on või ainult maitseküsimus?
- õlitatud või õlivahatatud või lakitud: mis neist lihtsama valuga uuendatav on? mul on õlitatud põrandaga halb kogemus (iga värviline vedelik jättis pleki), kuid üks trepitegija just kiidab, et nüüdsel ajal on uued õlid, maru hea hooldada.
- kas trepimaailmas on ka nn säästutooteid, mida ei maksaks hankida?
- kas on mõni trepitegija, keda ei soovita?
- millele ma veel peaks mõtlema?
maitse asi kõik , õlivahale ei jää teiste vedelike plekid ,korralike tegijaid igal alal väga raske leida korralik leping ja garantii kokku leppida
eskalaator
külaline

Re: Milline on kvaliteetne puidust sisetrepp?

Lugemata postitus Postitas eskalaator »

Astmete all(või kõrval) valgustus on mõnus asi
Abi
külaline

Re: Milline on kvaliteetne puidust sisetrepp?

Lugemata postitus Postitas Abi »

Mina sain väga korraliku trepi ja asjalikku nõu firmast Ainulaadsed Puutööd, tel. 5044214
Külaline
külaline

Re: Milline on kvaliteetne puidust sisetrepp?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ka ise uue trepi ja trepitegija otsinguil.
minul tuleb kinniste astmetega trepp, seda ainult sellepärast, et trepi alla tuleb panipaik.
materjali valikul tuleks siiski välja jätta pehmemad okaspuud nagu kuusk või mänd, kuluvad liialt ruttu. võimalik on neid ka kombineerida, aga siis võib tulemus liiga kirju jääda, minule näiteks ei sobi
Saar tundub olema popp materjal millest tänapäeval treppi tehakse, loomulikult tamm ka, aga see veel kallim.
minu trepimeister, kellega kaupa teen tegi pakkumise, kus kasest trepp tuleb umbes 400 eur odavam kui saarest,(mõlemal juhul jääb hind üle 2000)
viimistluse valik tänapäeval on pigem ikka maitse asi. nii õli kui lakiga saab suurepärase tulemuse kui korralikult teha. loomulikult on valikus ka värvid ja vaibad jne.
kindlasti tutvu meistri portfoolioga enne kui käed lööd, võibolla õnnestub mõnda varasemat tööd isegi päriselt näha.
Külaline
külaline

Re: Milline on kvaliteetne puidust sisetrepp?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 09 Dets 2018, 00:42 materjali valikul tuleks siiski välja jätta pehmemad okaspuud nagu kuusk või mänd, kuluvad liialt ruttu.
Mul männist trepp mis tehtud aastal 1930, puidul kulumisjälgi ei ole , värvitud korrapäraselt.
Külaline
külaline

Re: Milline on kvaliteetne puidust sisetrepp?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sellisel juhul seda treppi ei kasutata regulaarselt. Kui pool elamist on ühel ja teine pool teisel korrusel, siis see männist trepp oleks juba 5 aastaga kulumisjälgi täis. Tartus näiteks karlova puidust kortermajad, seal on see eriti näha astme ääred kumeraks kulunud ja astmed ise ka keskelt palju õhemaks kulunud kui äärtes.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Milline on kvaliteetne puidust sisetrepp?

Lugemata postitus Postitas Prill »

Eks see kulumine oleneb kus see trepp asub, neis 30-ndate puitasumis on need trepid rohkem korruste vahelised ühistrepikoja trepid, kus käiakse välisjalanõudes liiv jm teeb oma töö.
Siin teemas vist räägitakse rohkem kodu sisetreppidest, kus kalosside ja kirsadega rahvas ei trambi. Paljudes riikides käiakse ka kodudes välisjalanõudes, siis meil see veel väga levinud ei ole.
Ennem on kodudes pehmepuiduga põrandate ja treppide häda, kui suuri elajaid peetakse, koeri jm, kes suudavad küünistega kenasti pinda karestada.
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Milline on kvaliteetne puidust sisetrepp?

Lugemata postitus Postitas di20 »

Külaline kirjutas: 09 Dets 2018, 20:49
Külaline kirjutas: 09 Dets 2018, 00:42 materjali valikul tuleks siiski välja jätta pehmemad okaspuud nagu kuusk või mänd, kuluvad liialt ruttu.
Mul männist trepp mis tehtud aastal 1930, puidul kulumisjälgi ei ole , värvitud korrapäraselt.
30mnendatel kasutati ehituses teistsugust mändi ka. Mul maal ka vanad aknaraamid kõvaduselt võrreldavad lehisega.
Külaline
külaline

Re: Milline on kvaliteetne puidust sisetrepp?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Treppe saab teha väga paljudest materjalidest . 2000 ja üle pakkumises las meister toob töö ja materjali ja paigalduse kulu eraldi välja. Tee ise paralleelne materjalikulu arvutus läbi ja võta pakkumisi liimpuidu maaletoojatelt võib juhtuda, et see tepp saarest on 400 odavam, kui kasest :)

Lisaks võib trepi teha ka metallist, pehmemast puidust ja peale panna parketi, laminaadi vms mille trepikomplekte ka väga palju müüakse. Moodsas ehituses on materjali valik pigem sisekujunduse taga kinni.
Külaline
külaline

Re: Milline on kvaliteetne puidust sisetrepp?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

di20 kirjutas: 10 Dets 2018, 13:11 30mnendatel kasutati ehituses teistsugust mändi ka. Mul maal ka vanad aknaraamid kõvaduselt võrreldavad lehisega.
Mänd on ikka sama, aeg ja õige töötlemine teeb lihtsalt oma töö ja muudab ajapikku puidu tugevamaks.
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Milline on kvaliteetne puidust sisetrepp?

Lugemata postitus Postitas di20 »

Külaline kirjutas: 10 Dets 2018, 13:33
Mänd on ikka sama, aeg ja õige töötlemine teeb lihtsalt oma töö ja muudab ajapikku puidu tugevamaks.
Irw. :D :grin: :rotfl:
Külaline
külaline

Re: Milline on kvaliteetne puidust sisetrepp?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

di20 kirjutas: 10 Dets 2018, 13:40
Külaline kirjutas: 10 Dets 2018, 13:33
Mänd on ikka sama, aeg ja õige töötlemine teeb lihtsalt oma töö ja muudab ajapikku puidu tugevamaks.
Irw. :D :grin: :rotfl:
no mis seal naerda: ) võta kõrvuti värske männilaud ja 40 aastat kuivanud ja värnitsaga korduvalt töödeldud kasutatud männilaud , proovi kum on pinnavigastustele vastupidavam
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Milline on kvaliteetne puidust sisetrepp?

Lugemata postitus Postitas Prill »

Seda olen küll kuulnud, et põrandate puhul korduv õlitamine muudab põranda pinnakihi aastatega vastupidavamaks aga see juhtubki just aastatega nagu vein mis paremaks läheb. Kas on võimalik täna tellida pehmest puidust treppi-põrandat, mis oleks juba 40 aastakümmet kuivanud ja korduvalt õlidega töödeldud..
Külaline
külaline

Re: Milline on kvaliteetne puidust sisetrepp?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Prill kirjutas: 10 Dets 2018, 15:31 Kas on võimalik täna tellida pehmest puidust treppi-põrandat, mis oleks juba 40 aastakümmet kuivanud ja korduvalt õlidega töödeldud..
Vabalt on võimalik sellist asja täna tellida, taaskasutusest võib selliseid leida ja lõigatakse kohapeal sobivasse mõõtu vms. Iseasi kas peaks eesmärk olema, kui tahta värviga viimistletud treppi siis võib mändi vabalt kasutada . Kõik saame muidugi aru, et tamm, saar , pöök on tugevamad materjalid ja ongi erinevas hinnaklassis.

Täna saab igasugust pulli teha, võid ka betoonist või odavamast puidust trepi teha ja spoon- või laminaatparketist astmelaudu müüakse komplektina jne . Valik sõltub ilumeelest ja disainist
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Milline on kvaliteetne puidust sisetrepp?

Lugemata postitus Postitas di20 »

Külaline kirjutas: 10 Dets 2018, 15:03
di20 kirjutas: 10 Dets 2018, 13:40
Külaline kirjutas: 10 Dets 2018, 13:33
Mänd on ikka sama, aeg ja õige töötlemine teeb lihtsalt oma töö ja muudab ajapikku puidu tugevamaks.
Irw. :D :grin: :rotfl:
no mis seal naerda: ) võta kõrvuti värske männilaud ja 40 aastat kuivanud ja värnitsaga korduvalt töödeldud kasutatud männilaud , proovi kum on pinnavigastustele vastupidavam
Kui rääkida töödeldud ja töötlemata männilauast siis ok saan aru.
Aga oled sa proovinud kasvõi naela sisselüüa mõnda vanal ajal meistri poolt valitud töötlemata palki ja tänapäeva kuivatatud materjali??
Sorry aga tegelt ka võiks teha reegli, et siin võtavad soovituste all sõna inimesed kes on vähemalt puitu kui materjali varem näinud....
See mis siin kirjutatakse viskab ikka täiega kettasse.
Külaline
külaline

Re: Milline on kvaliteetne puidust sisetrepp?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sa nagu tahaks väita, et tänapäeval ei kasva enam samasugused puud metsas kui 90 aastat tagasi? Äkki lihtsalt ei olda enam nii valiv selles osas millest ehitatakse?
Külaline
külaline

Re: Milline on kvaliteetne puidust sisetrepp?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

di20 kirjutas: 10 Dets 2018, 16:44 Aga oled sa proovinud kasvõi naela sisselüüa mõnda vanal ajal meistri poolt valitud töötlemata palki ja tänapäeva kuivatatud materjali??
Millist erinevust sa ootad? Ma saan aru, et on väga kunn teistele pähe sülitada ja mõistatusi õhku visata , aga eeldada, et teised on padulollid on väiklane :) ilmselgelt jääb midagi kommunikatsiooni taha kinni.

Väide , et männist ei saa kestvat treppi on vale
Väide , et saarest, tammest jne saab kestvama trepi on õige

jne jne
di20
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 204
Liitunud: 08 Veebr 2008, 23:23
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Milline on kvaliteetne puidust sisetrepp?

Lugemata postitus Postitas di20 »

Kumb on pähe sülitamine? Kas foorumis tõsimeeli lolli jutu ajamine või vihjamine sellele, et selle võiks äralõpetada, kui asjast midagi ei tea?
Vasta