Välisuks lakkida või õlitada?

clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Välisuks lakkida või õlitada?

Lugemata postitus Postitas clondike »

Tammepuidust välisuks vajab viimistlust. Olin valmis poest vaatama paadilakki või muud ekstreemseid tingimusi taluvat lakki, aga müüja soovitas hoopis õlitada. Kirjeldasin, et uksel varikatust pole, ning ta on looduse meelevallas, aga ikka soovitati õlitada. Õliks pakuti Pinotexi Wood oil-i. Pidi olema õues hea. Aga ikkagi jäi kripeldama, sest paadilakk mitmes kihis on nähtud asi, õlitatud tamm õues vihma käes aga tundmatu tegur. Oskab keegi seda õlitamise soovitust kommenteerida? Või jääda ikka laki juurde?
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Välisuks lakkida või õlitada?

Lugemata postitus Postitas clondike »

Õlitasin ikkagi, väljastpoolt 2 kihti või korda ja seespoolt piirdusin ühega. Jäi ilus. Järgmine suvi tõmban uue kihi peale ja loodetavasti kestab.
Külaline
külaline

Re: Välisuks lakkida või õlitada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Professionaalsed uksetootmistehased teavad, millega viimistleda välisust, sh ka tammeust. Külatislerid ei tea. Välisukse viimistlemiseks ei kõlba ei lakk ega ka õli. Sobivad tööstuslikud värvkatted ja tumedad puidulasuurid. Sobivuse all mõeldakse seda, et tellija ei peaks iga kevadel hakkama tegelema "hooldustöödega". Seega varuge nüüd endale rohkem õli, see õlitamisprotsess hakkab teil iga kevad korduma. Edu.Lugupidamisega.Alar Piirfeld
Külaline
külaline

Re: Välisuks lakkida või õlitada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 10 Sept 2018, 09:15Edu.Lugupidamisega.Alar Piirfeld
ära ole selline pessimist . Tammepuit peab ilma viimistlemata vabalt 20aastat vastu ja pinotexiga viimistledes ka 20 aastat :rotfl:

aga võib juhtuda ka seda , et tisler teab ka muid viimistlusvahendeid peale nende mida prof tehased teavad , sest ka tehastes töötavad tavalised inimesed.
Külaline
külaline

Re: Välisuks lakkida või õlitada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No tamme suhtes olen ikka optimist. Õli suhtes ei ole. Tamm lihtsalt muutub inetuks. Ei maksa tislerite saladusi üle müstifitseerida - keemiku jaoks ei ole tisleri saladus mingi saladus. Tehase inimesed on jah inimesed ja reeglina nad lähtuvad teiste targemate inimeste (keda nimetatakse insener-keemikuteks) poolt nii teoreetiliselt kui ka praktiliselt tõestatud ning normidesse fikseeritud katte- ja kaitsevahendite tehnoloogiatest. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Külaline
külaline

Re: Välisuks lakkida või õlitada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 10 Sept 2018, 10:57Õli suhtes ei ole.
No ära ole pessimist :) pool maailma õlitab oma tammest uksi n: UK -s väga palju tammest välisuksi . Tõsi, et pareaks UV kindluseks on vaja kasutada täiendavaid vahendeid ja värv ilmselgelt kestab kauem, aga õli saab ka väga edukalt välisuste viimistlemiseks kasutada.

Pinotexi ise ei valiks, aga meie turul olevatest brändides Osmo -l on täiesti olemas välisuste viimistlemiseks sobivad tooted.
Külaline
külaline

Re: Välisuks lakkida või õlitada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Ei mul on savi, millega tehakse. Lihtsalt soovitasin õli varuda et hiljem lihtsam oleks. Viimistluseks võib kasutada mida iganes (kasvõi mootoriõli) , küsimus on kui kaua kestab. Kui loodetakse, et õlitan üle ja kestab 10-15 aastat, siis on on viidud inimesi sügavale eksiteele. Kui ootus on 2 aastat, siis võib ka õlitada, äkki pole vaja iga kevad vuntsida. Ükski õli (sh ka Osmo) ei vasta akende-uste katmistööde normidele EN 927. Vihje poolele maailmale ei ole tehniline viide. Samas võiks väita, et pool maailma teeb aknaid-uksi hoopis punasest puust, tamm ei ole akna-uksetööstuse lemmikpuit. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Külaline
külaline

Re: Välisuks lakkida või õlitada?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 10 Sept 2018, 11:55 Tere. Ei mul on savi, millega tehakse. Lihtsalt soovitasin õli varuda et hiljem lihtsam oleks. Viimistluseks võib kasutada mida iganes (kasvõi mootoriõli) , küsimus on kui kaua kestab. Kui loodetakse, et õlitan üle ja kestab 10-15 aastat, siis on on viidud inimesi sügavale eksiteele. Kui ootus on 2 aastat, siis võib ka õlitada, äkki pole vaja iga kevad vuntsida. Ükski õli (sh ka Osmo) ei vasta akende-uste katmistööde normidele EN 927. Vihje poolele maailmale ei ole tehniline viide. Samas võiks väita, et pool maailma teeb aknaid-uksi hoopis punasest puust, tamm ei ole akna-uksetööstuse lemmikpuit. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Selge see , et poest midagi ostes miski ei vasta millelegi. Ma ei ole kindel kas see just päris sügav eksitee on, õlitamine ei ole ka eriti raske tegevus ja kui päike ja vihm otse peale ei vala on 2 aastat ka üsna pessimistlik ootus.

"Maitse asi :)" nagu ütles tädi ja pühkis kassiga lauda edasi.
Voltamper
külaline

Re: Välisuks lakkida või õlitada?

Lugemata postitus Postitas Voltamper »

Ise viimislten tamme nii sise kui välistingimustesse Rilaki täismatt nitrolakiga. Lakk tasandub väga kenasti ja pintslijälgi ei jää. Tulemus on üle ootuste kena.
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Välisuks lakkida või õlitada?

Lugemata postitus Postitas clondike »

Jah, ma tean, et igal aastal tuleb uuesti õlitada. Aga see võtab ca pool tundi. Tegemist on nn. renoveeritud üksega, kus vana lakk sai maha lihvitud viimseni. See oli aastatega koorunud ja näotu. Kui korra aastas soojal ajal uuesti õlitama peab, siis pole minu arust küll põhjust põdeda.
aer0
külaline

Re: Välisuks lakkida või õlitada?

Lugemata postitus Postitas aer0 »

Külaline kirjutas: 10 Sept 2018, 09:15 Tere. Professionaalsed uksetootmistehased teavad, millega viimistleda välisust, sh ka tammeust. Külatislerid ei tea. Välisukse viimistlemiseks ei kõlba ei lakk ega ka õli. Sobivad tööstuslikud värvkatted ja tumedad puidulasuurid. Sobivuse all mõeldakse seda, et tellija ei peaks iga kevadel hakkama tegelema "hooldustöödega". Seega varuge nüüd endale rohkem õli, see õlitamisprotsess hakkab teil iga kevad korduma. Edu.Lugupidamisega.Alar Piirfeld
Mul Haapsalu spoonuks. Vist tiik. Tarniti tumeda lasuuriga. Vist oli õlitatud aga matt nagu samet. See ei ole küll piisav viimistlus, iga väheke tolmusem näpujälg jäi näha! Tõmbasin õlivaha peale. Päikest ja vihma uks ei saa. Ma ei näe põhjust seda tihedamini hooldada kui 4-5 aasta tagant. Ei viitsiks iga aasta õliga mässata. Õlivaha või paadilakk - tegevus pmst sama aga rahu pikemaks ajaks.
Vasta