Põrandalaud? Soovita mõõte?

Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Põrandalaud? Soovita mõõte?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Pilt

Tere mehed

Selline küsimus. Sai tehtud korraliku metsakuiva, palk nii kõva, et võttis sae suitsema. Plaan on teha talusse varuna korraliku põrandalauda. Tänapäevases mõistes planku!

Olen mitmel aastal lasknud nii saekaatris, kui ka lintsaagidel saagida endale materjali. Ütleme nii, tänapäevased materjalid on pigem "liistud". Vanasti oli nii, et igas korralikus majapidamises oli ikka tolline laud olemas, kuni laiuseni 250mm. Sellise jutuga ja paksustega on mõned saevennad mind vaadanud kui materjali raiskajat. Elame ju MDF ajastul, pudulaadne toode jne.

Aga see selleks, vaja sellis laia või väga laia põrandalauda nagi vanades talumajades näha on. Mitmed on ütelnud, nüüd nii ei saa, ei tehta, juhtub see ja see. Aga kuiodas nemad said, siis on mökk-mökk.

Mis see optimaalne põrandalaud peaks siis olema, kas tolline jääb õhukeseks. Et siis 33mm x 200-250mm sobib?

Ahjaa, punni pole vaja, panen vaid vastakuti. Laua lasen üheltpoolt paksusest läbi.

Tänud nõuannete eest!
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Re: Põrandalaud? Soovita mõõte?

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

https://www.google.ee/search?q=p%C3%B5r ... &sa=X&ved=

Vaatan seda ja paljud asjad on liistu või laastu laadsed asjad, tahaks sellist ausat - laia lauda nagu kõikjal talumajades jm. näinud olen.

Kas siin on mehi, kel kogemus sellise paigaldamisel, kuidas kinnitada ning muid nõuandeid.
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Põrandalaud? Soovita mõõte?

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Pane siis 5x20 pruss mis nelikanthöövlist läbi on lastud ja ühenda need omavahel punnidega. Saad väga tugeva ning üsnagi ajastutruu põranda. Veel on võimalus hankida kusagilt laia servamata planku ning samuti paigaldada punnidega, nagu ennevanasti tehti.
Torutööd Tartus 56 932 898
Vasta