OSB keldrilaes hallitab

arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: OSB keldrilaes hallitab

Lugemata postitus Postitas arno14 »

meelis11 kirjutas: 04 Aug 2017, 11:53 Mul nüüd lagi on 2x Boracoliga immutatud, eks paistab kas aitas hallituse vastu või mitte. Enne mõlema kihi pealekandmist tegin teisaldatava kliimaseadmega seal ka niiskuseemaldust - ööga korjab vähemalt 3-6L niiskust. Siis imbub aine paremini puidu sisse. Annan 2-4 nädala pärast teada, kas läheb jälle hallitama või mitte
Kas sa ei mõelnud mis toimub teiselpool OSBi?
Külaline
külaline

Re: OSB keldrilaes hallitab

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Ei õnnestu ventilaatsiooni intensiivistamisega temperatuuri tõsta. Massiivseinal (ilma soojusisolatsioonita) ja teda ümbritseval pinnasel on nii suur soojusinerts, et mingi paar kuud, ca 10 h/päevas/ +20 C-ga õhuliikumise suurendamisega ei suuda seina temperatuurile olulist mõju avaldada. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: OSB keldrilaes hallitab

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Ma ei saa keldri põhimõttest aru, kui seda peab veel suvel kütma!?? Mis on selle keldri eesmärk siis? Kõige soodsam pinnas hallitusele on 65+ õhuniiskus ja 20-30C. Esmatähtis tegeleda liigniiskuse põhjusega, mitte tagajärgedega.
Elentino teostab üldehitust!
range
külaline

Re: OSB keldrilaes hallitab

Lugemata postitus Postitas range »

Õhuliikumine aitab, piisab juba sellest, kui panna keldrisse korralik ventilaator pöörlema ja samas jätta õhule pääs sisse ja ka välja. Jutt, et ventileerimine ei aita on küll eidi vulme valdkonnast :) Muidugi osb kasutamine niiskes ruumis on suht riskantne ettevõtmine, materjal ise ei lase kuskilt otsast õhku läbi ja pole ime, kui sinna niiskus hakkab kondenseeruma peale jne.
Külaline
külaline

Re: OSB keldrilaes hallitab

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Keldrites meeldib majavammile väga elada. Eriline maiuspala on sellele seenele OSB plaat.
Kõige kindlam, viska see OSB keldrist võimalikult kiiresti välja.
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: OSB keldrilaes hallitab

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Külaline kirjutas: 05 Sept 2017, 03:17 Keldrites meeldib majavammile väga elada. Eriline maiuspala on sellele seenele OSB plaat.
Kõige kindlam, viska see OSB keldrist võimalikult kiiresti välja.
Ja mis ma selle asemele panen?
Külaline
külaline

Re: OSB keldrilaes hallitab

Lugemata postitus Postitas Külaline »

soe õhk tuleb väljast jahedasse keldrisse, jahtub, suhteline õhuniiskus kasvab ja kondenseerub.
Miskit pinnase kaudu tulemist pole vaja.
Mul vajusid suvel alati pappkastid keldris lössi. Sügisel, kui muudkui sajab, ja talvel, kevadel siis on kuiv.
Nüüd olen kasutanud õhukuivatit - mais panen kellaga igaks ööseks 4-ks tunniks tööle, septembris lülitan välja.
Nädalaga tilgub 5-liitrine pudel vett täis,
Kelder väike, 3,5x3,5 m. Nõmme liivase pinna peal..
Vasta