Terrassi õli kaitseb puitu raskusjõu toimel?

ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Terrassi õli kaitseb puitu raskusjõu toimel?

Lugemata postitus Postitas ping »

Tuli mõte, et ostaks liitri õli (mitte pruuni), et värskendada terrassi trepi astmeid (35a tagasi roheliseks võõbatud mingi kemikaaliga), 10a tagasi süvaimmutatud fermi rohelisi sarikate otsi ja muid õues olevaid puidust asju.
Läksin kohalikku suuremasse poodi kaupa otsima.
Kuna lugemisprille polnud kaasas olin sunnitud müüja abi kasutama kauba valikul.
Müüja, tubli noor mees, kohe aitamas.
Kuuldes, et erinevaid asju soov võõbata ühe tootega, sattus ärevusse - see pole võimalik!
Kõigepealt tuleb immutusvahend välja pesta spets vahendiga muidu õli ei jää peale.
Küsin, et kuidas ma süvaimmutatud puidust need kemikaalid pesen välja, et see keemia mis ongi puitu pressitud puidu kaitseks, et puit mädaks ei läheks? Selle peale ulatati spets pesuvahendi pudel mis eemaldab puidust kõik süvaimmutus vahendi jäägid.
Teine väide oli, et roheliseks on puit tehtud Impraga, et objektile jõudes ILUS välja näeks ja kui seda katta tahan siis peab immutusvahendi välja pesema. Arvasin, et 10 aastat tagasi tehtud süvaimmutus on tehtud kindlasti "koleda keemiaga" siis seda ta ei uskunud, kindlasti impraga.
Kui küsisisin, et kuidas elektripostid mitu aastat rohelised on, öeldi et elektrikud värvivad iga aasta postid üle. :lol:
Küsisin, et miks ma ei võiks terrassi õliga sarika otsi üle tõmmata?
Selle peale vastati, et terrasi õli on spetsiaalne õli mis kaitseb puitu RASKUSJÕU TOIMEL, et kui terrassi õli vertikaalse pinna peale kanda siis see kargab sealt pealt maha ja puitu ei kaitse??? Et terrassi õli on võimatu vertikaalpinnale kanda sest seda on võimatu immutatud pinnale kanda.
Ma tunnen, et olen kaasaegses tehnoloogias jummala tume ja jäin selliste soovituste peale täitsa tummaks (vaatamata eelneva diskussiooni emotsionaalsusele).

Kas ma peaks nüüd nurga taha häbenema minema või targemate teenindajatega poe otsima?
Mis arvate?
ping
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Terrassi õli kaitseb puitu raskusjõu toimel?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

ping kirjutas: 06 Mai 2017, 02:44 Kas ma peaks nüüd nurga taha häbenema minema või targemate teenindajatega poe otsima?
Mis arvate?
ping
:hello:
Parem küsi teenindajalt tema diileri kontaktandmeid, sest teenindaja manustatav tundub olevat korralik kraam. Muidugi on veel olemas variant, et see teenindaja on lähedalt seotud lapiku maa teooria pooldajatega. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
fgh
külaline

Re: Terrassi õli kaitseb puitu raskusjõu toimel?

Lugemata postitus Postitas fgh »

Ilma raskusjõuta lendaks Teie terrass minema ja mitte keegi, isegi õli ei kaitseks seda. Omamoodi õigus poisil.
Aga terrassi õli värskele immutusele on tõesti võimatu kanda. Päikese poolt põletatule küll.
Aiaehitus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 10 Mai 2007, 20:51
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Terrassi õli kaitseb puitu raskusjõu toimel?

Lugemata postitus Postitas Aiaehitus »

Kui õigesti aru sain, et immutatud puit ja nii seisnud 10 ja 35 aastat, siis teeksin survepesuri või siis harja ja seebi ning veega puhtaks ja kataks endale sobiva terrassiõliga (nt Tikkurila terrassiõli). Ja kui toon meeldib, kordad seda iga aasta või paari takka!

Ja soovitus: küsi nõu kogemustega tegijatelt! :D
Külaline
külaline

Re: Terrassi õli kaitseb puitu raskusjõu toimel?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tegelikult oli mul soov leida puitu kaitsvat ja toonivat (toonitavat) vahendit mida ei peaks tulevikus renoveerimisel pinna pealt mehaaniliselt eemaldama. (Välistingimustesse, mürgid sees ja mitte loodussõbralik).
Ja peaks olema sellise konsistentsiga, et saaks pea kohal (laes) võõbata.

Leidsin, proovisin ja saab võõbata peaaegu tilkumiseta.

(Viimased uuringud ja oma kogemus on näitanud, et naturaalses linaõlis ja naturaalsetes vahades leiduv orgaanika on teatud mikroorganismidele mõnus söögilaud. Ei tea kas seoses kliima soojenemisega või?)
ping
:hello:
Vasta