Vineerist mööbli töötasapinnad tuksis...

Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Vineerist mööbli töötasapinnad tuksis...

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere Härrased. Köögi töötasapindade, nagu ka wc valamukapi tagused plaaditud ja peale silikoonimist iga seebiveepiisk, mis töötasapinnale langes rohkemast rääkimata pundunud,
(no ikka langeb) sama ka wc valamule lastud silikooni ümbrus . Mööbel vineerist, nagu ka töötasapinnad. Kuivatasin küll kohe peale silikooni silumist, aga märkasin alles tunde hiljem.
Kasevineer ja õlitaud. Olen vineerist- v. liimpuitmööbli taguseid varemgi plaatinud, silikooninud, aga selline jama küll esmakordne. Taibanuks, võinuks teipi ja kilet kasutada.
Mis nüüd teha, saaks ehk lihvida või...? Andres
Külaline
külaline

Re: Vineerist mööbli töötasapinnad tuksis...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Andresto kirjutas:Tere Härrased. Köögi töötasapindade, nagu ka wc valamukapi tagused plaaditud ja peale silikoonimist iga seebiveepiisk, mis töötasapinnale langes rohkemast rääkimata pundunud,
(no ikka langeb) sama ka wc valamule lastud silikooni ümbrus . Mööbel vineerist, nagu ka töötasapinnad. Kuivatasin küll kohe peale silikooni silumist, aga märkasin alles tunde hiljem.
Kasevineer ja õlitaud. Olen vineerist- v. liimpuitmööbli taguseid varemgi plaatinud, silikooninud, aga selline jama küll esmakordne. Taibanuks, võinuks teipi ja kilet kasutada.
Mis nüüd teha, saaks ehk lihvida või...? Andres
Tee üks koht natuke niiskeks, pane raskus peale ja lase kuivada, palveta 12 -24h, ehk läheb tagasi. Lihvida ei ole seal eriti midagi kuna spooni kiht on liiga õhuke. Tavalisel interior vineeril õlitamisest ei piisa ja võiks kasutada (kvaliteetset) õlivaha või lakki ja kohtades kus vesi võib sattuda ikkagi niiskuskindlat/mere vineeri .
ahsoo
külaline

Re: Vineerist mööbli töötasapinnad tuksis...

Lugemata postitus Postitas ahsoo »

Külaline kirjutas:
Andresto kirjutas:Tere Härrased. Köögi töötasapindade, nagu ka wc valamukapi tagused plaaditud ja peale silikoonimist iga seebiveepiisk, mis töötasapinnale langes rohkemast rääkimata pundunud,
(no ikka langeb) sama ka wc valamule lastud silikooni ümbrus . Mööbel vineerist, nagu ka töötasapinnad. Kuivatasin küll kohe peale silikooni silumist, aga märkasin alles tunde hiljem.
Kasevineer ja õlitaud. Olen vineerist- v. liimpuitmööbli taguseid varemgi plaatinud, silikooninud, aga selline jama küll esmakordne. Taibanuks, võinuks teipi ja kilet kasutada.
Mis nüüd teha, saaks ehk lihvida või...? Andres
Tee üks koht natuke niiskeks, pane raskus peale ja lase kuivada, palveta 12 -24h, ehk läheb tagasi. Lihvida ei ole seal eriti midagi kuna spooni kiht on liiga õhuke. Tavalisel interior vineeril õlitamisest ei piisa ja võiks kasutada (kvaliteetset) õlivaha või lakki ja kohtades kus vesi võib sattuda ikkagi niiskuskindlat/mere vineeri .
Kas tohiks küsida, kus ja kes Eestis müüb merevineeri?
Veekindlast ja niiskuskindlast vineerist olen kuulnud ja isegi kasutanud aga merekindlat pole isegi kuulnud mitte.
Teemaalgataja probleemist ei saa hästi sotti, kas tasapind oli siis töötlemata, et piisa veeega punduma hakkas? Pidi ikka suur piisk olema, kui kohe nii hullusti läks. Tavaliselt jtab piisk küll pleki aga punduma ajab ikka oluliselt suurem hulk vett, kui piisk.
Külaline
külaline

Re: Vineerist mööbli töötasapinnad tuksis...

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ahsoo kirjutas:
Kas tohiks küsida, kus ja kes Eestis müüb merevineeri?
http://www.mass.ee/merevineerid
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Vineerist mööbli töötasapinnad tuksis...

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Majja enam ei pääse, enne järgmist nädalat. Ei ma seal seebiveega nüüd nii ka mulistanud. Pulverisaatoriga pritsin nii vähe, kui võimalik ja pulgaga viimistlen, misjärel kuivatan koheselt ja olenemata pinnast. Tõepoolest, pisikese tilga all oli pundunud, no nagu sääsehammustuse kohtki, samuti pikki silikooni triipu töötasapinnal. Ei mäleta/tea, millega olid varajasemad puidust töötasapinnad viimistletud ega tea, ka millist vineerisorti/marki kasutati, mõnel ettesattunud vineerpinnal. Siiski olen seda meelt, et nii ei tohiks vineer käituda, sest egas ma vineeri ju kuhugi ligunema pistnud (vesi võis olla vineeril ehk max. 2 min, ei kauem).
Eks näis, mis saab...! Andres
ahsoo
külaline

Re: Vineerist mööbli töötasapinnad tuksis...

Lugemata postitus Postitas ahsoo »

Külaline kirjutas:
ahsoo kirjutas:
Kas tohiks küsida, kus ja kes Eestis müüb merevineeri?
http://www.mass.ee/merevineerid
Suur tänu!
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Vineerist mööbli töötasapinnad tuksis...

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Täna siis saabus pererahvas koju ja mingi aja möödudes helistati, et neil õnnetus.
Olid jäätist söönud ja pakendist oli mingi tükk v. laast jäätist kapile kukkunud,
avastati aga hiljem, et jäätis on töötasapinna tuksi keeranud - no nagu minulgi.
Tunnistasin siis oma äparduse ka üles, aga imekombel nad seda veel polnud märganudki.
Lubati kohe "mööbeldajad", kohale kutsuda. Andres
Vasta