Servakandi paigaldus. Kuidas?

lkallas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 21
Liitunud: 02 Aug 2015, 20:13

Servakandi paigaldus. Kuidas?

Lugemata postitus Postitas lkallas »

Tere!

Nagu teema pealkirjast võib välja lugeda siis minu mureks on kuidas paigaldada tööpinnale või melamiinplaadile servakanti. Kas on selleks tarvis mingeid spetsiaalseid tööriistu? Millised on töövahendid? Kas on tarvis mingit spetsiaalset liimi jne...

Kes on näinud/teinud seda siis oleksin näpunäidete eest tänulik.
clondike
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 376
Liitunud: 10 Jaan 2015, 21:13
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Servakandi paigaldus. Kuidas?

Lugemata postitus Postitas clondike »

Osta poest sobilik servakandi rull, otsi triikraud ja leht paberit. Triikraua kuumus reguleeri nii, et väga kärsatama ei hakka(liiga kuum, kui paber pruuniks kisub kiiresti) ja hakka linti ühest serva otsast minema hakates kinni "triikima" - servakant kata paberilehega ja läbi selle triigi. Kui serv tehtud kogu pikkuses, kontrolli, ega lahtisi kohti pole jäänud ja triigi need veel üle. Kui asi jahtunud, siis kipsinoaga lõikad üleliigse osa maha ja käid kergelt peene liivapaberiga üle. Kui lõikama hakkad, siis tõmba kipsinoa tera rohkem välja ja libista lõikamise ajal mõõda plaadi külge, siis saad ühtlase ja 90 kraadise nurga all lõike servakandi suhtes.
Külaline
külaline

Re: Servakandi paigaldus. Kuidas?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Omalt poolt paar sooviitust. Paberi asemel olen kasutanud triikraua ja kandi vahel alumiiniumpaberit(küsi naise käest) ja üleliigset serva lõikama hakates ära hoia tera kandi poole.

Urmas
Külaline
külaline

Re: Servakandi paigaldus. Kuidas?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ahjaa, veel, need Clondike ja minu soovitused kehtivad ainult liimiga kantide kohta. Kui on ilma liimita, siis minul liimi osas soovitused puuduvad.
Ise sain enda sektsiooni lammutamise-laiendamise osas abi sealt. http://www.metaforma.ee/est/catalog/6/all
PS. See viide annab ainult suurte plaatide, ca 1200x2500cm, kohta, kuid nad juhatavad tagahoovi poole, kus tehakse ka väiksemaid juppe koos kantimistega. Igatahes mulle nende teenindus meeldis+ meetri jagu kanti(liimiga) anti igaks juhuks kauba peale.

Urmas
derD
külaline

Re: Servakandi paigaldus. Kuidas?

Lugemata postitus Postitas derD »

Veel mõned märkused... Kui triikrauaga, siis ei tohi servakandi materjaliks olla ABS,see lihtsalt sulab enne ära kui liim kinni jääb.
Kui pole termoliimiga kant, siis kõlbab väga edukalt ka tavaline PVA liim. Õhuke kiht liimi (näpuga tõmmates saab paraja paksuse) Ja triikrauaga kinni, et triikrauada ära ei rikuks siis ikkagi kasutaks tavalist valget A4 paberit
Külaline
külaline

Re: Servakandi paigaldus. Kuidas?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina soovitaks kasutada liimita kandi puhul korralikku Kontaktliimi. Kandi ja plaadi servad liimiga kokku, lasta seista minuti ja siis omavahel kokku suruda.
Servade viimistlemiseks soovitan peenehambaga viile ja lõppviimistluseks liivapaberi klotsi. Nii on kilomeetreid kanditud. :wave:
Servaja
külaline

Re: Servakandi paigaldus. Kuidas?

Lugemata postitus Postitas Servaja »

Kus servakanti poes müüakse ? Espakis polnud, Decoras ka mitte. Kas Bauhofis või KRautas võiks olla ?
fgh
külaline

Re: Servakandi paigaldus. Kuidas?

Lugemata postitus Postitas fgh »

Tallinna Espakis saad eri värvi, paksust, laiust jne. Lõikustöökojast küsi. Üldiselt igas ehituspoes olemas, suu lahti ja küsi.
studiosus
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 63
Liitunud: 10 Nov 2013, 20:55
Asukoht: Tartu
On tänanud: 10 korda

Re: Servakandi paigaldus. Kuidas?

Lugemata postitus Postitas studiosus »

Kas ma saan õigesti aru, et see triikrauaga kantimine toimub _ilma_ liimita? Kui jah, siis kumb variant kodustes tingimustes (väike kapp) sel juhul parem - triikraua ja/või liimiga?
derD
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Juul 2019, 23:00

Re: Servakandi paigaldus. Kuidas?

Lugemata postitus Postitas derD »

studiosus kirjutas: 09 Juul 2020, 14:09 Kas ma saan õigesti aru, et see triikrauaga kantimine toimub _ilma_ liimita? Kui jah, siis kumb variant kodustes tingimustes (väike kapp) sel juhul parem - triikraua ja/või liimiga?
Triikrauaga pannes vahet pole kas liimiga või ilma... olulisem on mis materjalist kant on.
Kasutaja avatar
Maaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 224
Liitunud: 04 Nov 2014, 12:20
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Servakandi paigaldus. Kuidas?

Lugemata postitus Postitas Maaks »

Päris suur vahe on ikka :-)
Triikrauaga saad panna ainult neid kante, millel on liim juba küljes, triikraud võtab selle liimi lihtsalt sulama paigalduse ajaks.
derD
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 17 Juul 2019, 23:00

Re: Servakandi paigaldus. Kuidas?

Lugemata postitus Postitas derD »

Maaks kirjutas: 10 Juul 2020, 09:47 Päris suur vahe on ikka :-)
Triikrauaga saad panna ainult neid kante, millel on liim juba küljes, triikraud võtab selle liimi lihtsalt sulama paigalduse ajaks.
Kas sa esimest minu postitust lugesid? Kui pole termoliimiga kant siis PVA-ga... seega pole vahet kas kant on liimiga või ilma...
Vasta